25 Październik 2020, 00:26:03

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

CB Radio

Zaczęty przez nysander, 7 Październik 2009, 22:51:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

nysander

Witam,

potrzebuję nabyć radyjko i antenę, zna się ktoś na tym albo poleci miejscówkę gdzie podjechać pogadac? co kupić i za ile?

jak wygląda sprawa anten prostych i ze spiralką ... nie chciałbym kupować bata 1,5m ;/

pomożecie? :)

loony

Niby każdy chwali swoje, ale ... to nie tylko moja opinia... więc polecam radyjko UNIDEN PRO520XL ... lub następce.
Są w stosunkowo niskich cenach jak na jakość i parametry. No chyba, że dysponujesz większym budżetem to oczywiście President np. Johnny II lub Harry II.
Co do anten to już inna bajka i jakbym teraz kupował antenke to właśnie Presidenta... np. Missouri. Sam mam antenkę Lemm AT1200 i... mimo długości nie jest rewelacyjna...

To takie moje skromne zdanie w tym temacie.
Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię.

mati_cze

7 Październik 2009, 23:35:25 #2 Ostatnia edycja: 8 Październik 2009, 12:56:56 by mati_cze
Ja mam Presidenta Johny II. Juz moje 2 radyjko (poprzednie też Jonny sprzedałem okazyjnie ;) ) Bardzo dobrze sobie radzi, wcześniej z anteną midland ML1200 (lub 1500 nie pamietam) w każdym bądź razie bat 1600mm fajnie zbierał bo ok 10 a nawet 15 km ale teraz mam antenę najtańszą (chyba) bo zwykłego hustlera i działa podobnie - ok 8 czasmi 10 km- trasa, ok 5 km miasto kielce a poniżej 1 km w Warszawie więc tam wyłączam. Tak jak kolega pisze Uniden jest bardzo dobry. W radyjku najważniejsze jest aby mialo reguklację rfgain i sqr wtedy możesz je sobie ustawić jak Ci pasuje. Niektóre radia mogą zbierać szumy z różnych urządzeń będących w wyposarzeniu auta ( silniczki wycieraczek, el.szyby) dobrze jest włożyć i sprawdzić radyjko przed zakupem, no i strojenie. Powinno się stroić radyjko z dala od źródeł zakłuceń- najlepiej za miastem, oczywiście są anteny które działaja bez strojenia ale nie wiem jak działają ( jeszcze nie testowałem). Ale nawet najlepsze radyjko Ci nie pomoże w przypadku kiedy się nikt nie odezwie a tak dzieje się coraz częściej.
Jak masz jakieś pytania to napisz do mnie a skontaktuje Cię z kolegą który może doradzić, pomóc dobrać i sprzedać dobry zestaw. Dla zaitersowanych stronka kolegi: http://www.zet-audio.pl/
pozdrawiam.
Kim jestem? Jestem sobie:)

nysander

teraz pytanie za 100 pkt ... czy do radia za ~200 zl jak ten uniden jest sens kupowac antene za kolejne ~250 wspomniana missouri czy cos tanszego wziac ...

poczytam opinie uzytkownikow i w przyszlym tygodniu cos musze kupic bo ck-radom ostatnio codziennie stoja conajmniej 2 na trasie ;/

TomekzCK

8 Październik 2009, 00:40:10 #4 Ostatnia edycja: 8 Październik 2009, 00:43:36 by malyzck
zacznijmy od tego ze uniden nie ma homologacji w Polsce i w razie kontroli moze byc zonk :d

ja jezdze na radio cb --Lafayette ERMES  dalem za nie nie cale 400pln uwazam ze warto pieknie zbiera i dobra redukcja szumow ( http://www.robex.org.pl/sklep/product_info.php?manufacturers_id=59&products_id=1078 ) - takie kupilem na kosciuszki

uwazam ze lepiej kupic dobre radio bo ten sprzet sie rzadko zmienia a po za tym jego plus to małe wymiary

antena Antena Sirio 120 cm chyba bo juz nie pamietam :D a nie mam pod reka :D
Tak łatwo pomylić głupotę z odwagą, a rozsądek z tchórzostwem.

piotrek666

Hej, wszystko zależy od kasy jaką chcesz przeznaczyć na cb, ja kupując mój zestaw, kierowałem się przede wszystkim ceną, stwierdziłem że 350 zł to wszystko co mogę wydać. Po godzinach śledzenia wątków na różnych forach podjąłem decyzję o zakupie radia CB, postawiłem na UNIDEN 520 XL, radio jest małe, wszędzie się zmieści, a poza tym przekonał mnie też jeden sprzedawca zaprzyjaźniony, który uświadomił mi, że te radia nie różnią się niczym od znanej marki PRESIDENT, model HARRY czy JOHNY, wizualnie jeśli spojrzysz na oferty na allegro, nie dojrzysz żadnej różnicy. Podobno też po rozebraniu tych radyjek okazuje się, że w tym i w tym są "bebechy" marki Uniden. Podobno President wykupił prawa do UNIDENA i zakazał sprzedaży w PL, bo radia te są o połowę tańsze niż PRESIDENTY. W każdym razie niby ich nie wolno wozić bo nie mają deklaracji zgodności czy czegoś tam, ale wiem z doświadczenia i z wypowiedzi na forach, że żaden policjant nigdy się do tego nie doczepił, więc raczej nie ma co się tym przejmować.
Mój dobry znajomy ma to radio już 3 lata, nigdy nie było najmniejszych problemów, ma dużo przydatnych filtrów, które pomagają eliminować wszelakie zakłócenia (w aucie masz ciszę, nic nie szumi). To tyle jeśli chodzi o radio, oczywiście w sklepach go nie kupisz, polecam zakupy na allegro, ostatnio sąsiadowi zamawiałem, koszt z dostawą 210 zł. Naprawdę najlepsza jakość jak za taką cenę.

Teraz może o antence słów kilka.

W założeniu miała to być mała antena do komunikacji z autami mijającymi się ze mną, na początku wybrałem PRESIDENTA FLORIDĘ, antena, której się nie stroi, tak zwana helikalna, 45 cm wysokości, w grę wchodziły u mnie tylko anteny magnesowe. Antenka ta była na pewno dobra, ale zasieg około 3-4 km, różnie z jakością odbioru, często słabo było słychać, podobno jest to spowodowane tym, że antena ma dobre nadawanie, czyli ludzie Cię słyszą, ale jak odpowiadają to już Ty ich nie słyszysz bo odbiór słaby. Długości nic nie zastąpi. Antenę polecam, ale tak jak napisałem nie będą to jakieś niesamowite odległości. Antenka ta została z czasem przeze mnie zmieniona na metrówkę. Skompletowałem idealny zestaw. Nowa antena to Sirio AS-100. Powiem, że też nie był to zakup w ciemno. Cena około 130 zł. Zestrojenie jak się okazało nie było potrzebne, super nadawanie i odbiór, naprawdę ralne 10 km. Nie chodziło mi o odległość, ale przede wszystkim o czystość, nic nie szumi, nic nie świszczy. Jest super.

Dobrym wyborem jest też antena Hustler IC-100, również 1m. długości, tak jak Sirio, ale cena z wysyłką 60zł, znajomi mają takie i bardzo sobie chwalą.

Generalnie polecam:

UNIDEN 520XL + SIRIO AS-100, ewentualnie HUSTLER tańszy.

Chyba, że mniejsza antenka to Florida.

Moja rada, byłem w wielu sklepach i naprawdę o wiele taniej wyszło na allegro, dla przykładu w Staszowie za SIRIO AS-100 wołali 189 zł, za HUSTLERA w lublinie około 120 zł, więc 100% drożej. Radyjek takich nie mają, oferują PRESIDENTA za około 500 zł.

Na weekend wracam do domu z Lublina, teraz zaczął się rok akademicki więc radia nie używam, mogę pożyczyć Ci na próbę, pojeździsz z tydzień, zobaczysz jak to działa.
http://www.youtube.com/watch?v=KeA38l2vPvw

http://www.youtube.com/watch?v=vhd-WA1fNAU&NR=1&feature=fvwp

Romet Chart 50 > Suzuki RG 80 > Aprilia RS 125 > Suzuki GSX 600F jajko > Yamaha FZS 600 FAZER > KAWASAKI ZX-6 636 NINJA :)

gral

Ja w kwestii formalnej.
Bo nijak ogarnąć nie mogę czy mowa tu o CB do motocykla, czy tak ogólnie...

TomekzCK

Tak łatwo pomylić głupotę z odwagą, a rozsądek z tchórzostwem.

nysander

uściślę CB radyjko do samochodu :)

piotrek666

To tak jak mówiłem, polecam to co napisałem :D
http://www.youtube.com/watch?v=KeA38l2vPvw

http://www.youtube.com/watch?v=vhd-WA1fNAU&NR=1&feature=fvwp

Romet Chart 50 > Suzuki RG 80 > Aprilia RS 125 > Suzuki GSX 600F jajko > Yamaha FZS 600 FAZER > KAWASAKI ZX-6 636 NINJA :)

tome_k

Ja mam radyjko Onwe MK-3 z antenką Sunker elite 109 (100cm). Kupiłem zestaw na allegro i za całość dałem ok 240zł (cena zawierała koszty przesyłki kurierskiej).

Jeśli chodzi o samo radio to lepszego w tej cenie raczej nie znajdziesz. Gabarytowo jest chyba identyczne jak Alan 100 PLUS-czyli małe:) W wyglądzie różni się jedynie gruszką i napisem na samym radiu.

Co do antenki-ta moja jeśli chodzi o odbiór i nadawanie to jest w porządku. Jednak jak dla mnie ma troszkę za słaby magnes. Niby piszą, że trzyma się nawet przy 200km/h jednak trochę ciężko w to uwierzyć... U mnie trzyma się na tylnej klapie przy ok 160 km/h-jak zachowuje się na dachu bałem się sprawdzać. Jeśli chcesz jeździć szybciej z antenką na dachu to polecam antenkę WILSON Litle Will (100cm). Cena na allegro ok 100zł w sklepie ok 150zł (zależy od sklepu). Godną polecenia antenką jest też Hustler (100cm) cenowo tańszy od WILSON-a, troszkę inaczej wygląda, ale ma równie silny magnes i podobną jakość nadawania i odbioru.