31 Październik 2020, 10:03:45

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Praca magisterska

Zaczęty przez agata88, 16 Kwiecień 2015, 15:58:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

agata88

Witam jestem studentka piątego roku, właśnie piszę pracę magisterską o najważniejszych zagrożeniach zdrowia i życia wśród motocyklistów, w zwiazku z tym proszę Was o pomoc gdybyście mogli polecić jakieś ciekawe książki na temat ewentualnie podzielić się swoimi spostrzeżeniami będe bardzo wdzięczna:) ja swoją przygodę z motocyklem dopiero zaczynam

pablo

Agata88. Przyznam że nie spotkałem się z publikacją dotyczącą "zagrożenia zdrowia i życia motocyklistów".  Jedynie co mi przychodzi do głowy to "Poradnik Motocyklisty" Rafała Dmowskiego (polecam), ale i tam zagadnień interesujących Ciebie jest może ledwie ze dwie strony. Prawdopodobnie w krajach o dużo większych tradycjach motocyklowych niż Polska, są opracowania tylko i wyłącznie na taki temat, ale nic takiego nie znam.
Na marginesie: gdybyś przygodę z motocyklami zaczęła rok dwa lata temu, to wskutek doświadczeń praca magisterska napisała by się niemal sama ;)
Człowiek mądrzeje wraz z wiekiem, niestety zazwyczaj jest to wieko od trumny.

pat

Publikacji też żadnej nie kojarzę ale jak porozmawiasz w szerszym gronie to na pewno pojawi się sporo wątków od kierowców samochodów, przez stan dróg i nieodpowiednie ubranie po (nie)sprawny motocykl, nawet "błahostka" typu złe ciśnienie w oponach o czym ostatnio pisał pablo będzie się do tego zaliczać.
Mój kumpel pilot kiedyś mi powiedział że wśród pilotów jest takie powiedzenie: "Pilot ma 2 kubeczki ze szczęściem i z doświadczeniem i chodzi o to aby napełnić kubeczek z doświadczeniem zanim ten ze szczęściem się opróżni"... z motocyklami jest trochę podobnie.
Żyje się po to żeby jeździć... Jeździ się po to aby żyć...

agata88

Dziękuje bardzo za odpowiedzi.