18 Wrzesień 2020, 20:09:00

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Chemia czym i jak umyć motocykl

Zaczęty przez ZeuS22, 21 Kwiecień 2014, 20:39:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

ZeuS22

Hello kolejny nurtujący mnie temat rzeka... wiem jak dbać o łańcuch (czyścić i nasmarować), wiem jak dbać o powierzchnie lakierowane (umyć później wytrzeć, użyć jakiejś pasty do polerki) natomiast nie wiem zupełnie który środek wybrać do elementów gumowych oraz plastików (wiem, że stosuje się preparaty z silikonem) ale który wybrać ? Proszę o pomoc jakie środki czystości stosować do poszczególnych elementów motocykla :) Mile widziane linki do konkretnych srodków konserwujących

pozdro i dzieki za uwagę
Uzależnienie...

Jaszczur

22 Kwiecień 2014, 21:11:31 #1 Ostatnia edycja: 22 Kwiecień 2014, 21:22:12 by Jaszczur
Napisz dokładnie o jakie elementy Ci chodzi?

Ogólnie:
Lakierowane elementy Balsam, Mleczko firmy K2 w opakowaniu jak płyn do szyb w każdym markecie do kupienia na stoisku z pierdołami do samochodów.
Czarne plastiki - raczej umyć. Kiedyś psiknąłem "Plakiem" środek do kokpitów fajnie się błyszczało do pierwszego umycia, kontaktu z wodą i białych plam :) już nie używam :).
Kanapa 2 razy w sezonie tzw. bloker w spraju do butów nie przepuszcza wody jak kupuje w CCC.
Szybkie czyszczenie na parkingu płyn do szyb z alkoholem z Biedronki lub Lidla i ściereczka :)

ZeuS22

mam parę kosmetyków do tapicerki sonaxa matowe do auta. Plaka już dawno nie używam bo to natłuszcza i nie chroni plastików tak jak inne troche lepsze produkty np ten
http://allegro.pl/sonax-xtreme-cockpit-kokpit-efekt-matowy-i4094545407.html

Tylko pytanie ! On nie zawiera silikonu czy to dobrze ? Silikon nie chroni plastików ? Lepiej użyć castrol silicon spray ?
Uzależnienie...

Jaszczur

Castrol silicon spray nie stosowałem ale kupie z ciekawości zobaczyć.