Bałkański kocioł 2013

Zaczęty przez malutki1939, 23 Marzec 2014, 11:22:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

malutki1939

Relacja z objazdówki po krajach bałkańskich.
Trasa: http://goo.gl/maps/Axcrp .
Zrobione 4000km.

zapraszam:
http://2ootravel.blogspot.com/

Godi

25 Marzec 2014, 12:53:18 #1 Ostatnia edycja: 25 Marzec 2014, 13:06:39 by Godi
Witaj

Gratuluje wyjazdu. Mam pytanie odnoście Kosowa - jak rozwiązaliście problem ubezpieczenia na Kosowo - na pałę bez kupowania czy jednak trzeba było sięgnąć do kieszeni po kilkanaście euro???

malutki1939

Przy wjeździe na granicy jest budka gdzie kupuje się ubezpieczenie. coś koło kilkunastu oiro, ale dokładnie nie pamiętam.

Godi


pat

W zeszłym roku wjechaliśmy na 3 moto do Kosowa bez żadnego płacenia (wyjechaliśmy również bez problemu) :)
ale jakbyś jechał to zwróć uwagę (choć pewnie wiesz) że Serbowie Kosowo traktują jako część Serbii i jeśli wjeżdżasz do Kosowa od strony innej niż Serbia a później pojedziesz do Serbii to zapewne Serbowie przyczepią się że naruszyłeś nielegalnie ich granice (a z tym mogą być problemy...) Oni te granice na których sprawdzają Paszporty traktują tylko jako granice policyjne a nie państwowe.
Z Kosowem ponoć najlepiej wjechać i wrócić do tego samego Państwa ale największy problem może być w powyższej sytuacji. Chociaż tam wszystko zmienia się z dnia na dzień i zależy gdzie dokładnie chcesz pojechać np Kosowo na północ od Mitrowicy to inny Świat niż na południe, inne zasady, inni ludzie i inne podejście policji.
Żyje się po to żeby jeździć... Jeździ się po to aby żyć...

Godi

pod koniec maja jadę przez Serbię i Macedonię do Albanii. Wjazd na do Albanii planuję w okolicach jez. Ochrydzkiego, później Korcza - Ksamil - Elsaban - Preshkopi - Valbone - Szkoder - Thet. Wjazd do Kosowa od Serbii - wyjazd do Macedonii - teoretycznie nie powinno być problemu - ale chyba jednak odpuszczę.

pat

Jak nie chcesz zwiedzać Kosowa tylko przez nie przejechać to chyba lepiej ominąć a jak chcesz zobaczyć jak to wygląda to warto zaryzykować tylko na powrocie musisz uderzyć przez Macedonię lub Czarnogórę.
Żyje się po to żeby jeździć... Jeździ się po to aby żyć...

lcoo

Cytat: malutki1939 w 23 Marzec 2014, 11:22:55
Relacja z objazdówki po krajach bałkańskich.
Trasa: http://goo.gl/maps/Axcrp .
Zrobione 4000km.

zapraszam:
http://2ootravel.blogspot.com/


Świetny wyjazd, trasa w wielu miejscach pokrywa się z naszą z czerwca 2013 roku :)
I nawet ten sam kemping w Ulcinj :D
Kotor, Valbone, Balaton, Durmitor i wiele więcej :)!

Pozdrawiam!
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi"
A. Einstein