21 Wrzesień 2020, 01:39:05

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Dorobienie map zapłonu

Zaczęty przez him749, 17 Marzec 2014, 10:47:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

him749

Witam :)
Po wymianie końcówki wydechu i filtra na K&N silnik  zaczął się dławić. Już trochę kasy włożyłem w tłumik i filtr  więc będę chciał dorobić mapy zapłonu w Rev-Tecu. Stąd pytanko czy może ktoś z forumowiczów u nich robił już mapy i jakie są efekty.

Jaszczur

17 Marzec 2014, 13:08:49 #1 Ostatnia edycja: 17 Marzec 2014, 13:11:40 by Jaszczur
Jaki masz moduł Power Commander czy coś innego.
Mapy można pobrać z internetu. Wybierasz model motocykla i silnika oraz rodzaj filtra powietrza i wydechu ew. ile masz sond w wydechu i wgrywasz odpowiednią mapę.
Czasami jest potrzebna zmiana świec na świece o wyżej temperaturze w Honda VTX tak miałem.

him749

Jaszczur :)
Nie mam Power Commandera w Triumphah do się modyfikować mapy istniejące lub wgrać za pomocą programu TuneECU przez złącze OBDII dedykowane pod konkrety wydech, niestety nie znalazłem map pod wydech REMUS plus filtr wysoko przepustowy. Jedynie, co znalazłem to mapy pod wydech ARROW ale nie wiem jak to będzie działać, a koledzy w Rev-Tecu mają hamownie i z tego, co rozmawiałem mogą dorobić mapy do wydechu i sprawdzić jak to będzie działać. ;)

Jaszczur

Nie wiedziałem że w Triumph mają bez problemu taka możliwość. Ja na hamowni nie sprawdzałem. Jednie po zakupie motocykla (był z power commnderem) zrobiłem upgrade oprogramowania PowerCommandera i wgrałem nowe mapy bo były pod inny wydech. Podpinałem kilka razy do wyregulowania wolnych obrotów.