3 Grudzień 2020, 13:25:13

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Przebieg motocykla

Zaczęty przez Sivy90, 3 Marzec 2014, 21:08:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

Sivy90

Witam.
Mam dziś takie pytanie . Jaki przebieg dla motocykla można określić jako DUŻY. Dodam że chodzi konkretnie o Honde Shadow VT 600 z 89 r. Ale mozna by też odnieść to ogólnie do motocykli . i Czy 78735 km to Duży przebieg? z góry dzięki za pomoc

Duszmen

Cześć, jeżeli ta 600-tka ma niecałe 80 tys km, to na jej wiek jest przegląd bardzo mały, pod warunkiem, że jest oryginalny.
"DUSZMEN-VEGA" - Szkoła Jazdy z Duszą

Kat. AM, A1, A2, A, B, C, ADR
                      Kielce, ul.Seminaryjska 5

Maciek DUSZA - tel. 602 887 447 ; 41 343 27 20

ZeuS22

Kolega mnie uprzedził bo ja też miałem pisać o przebiegu :) 50k na 650 mówicie, że to niewiele pod warunkiem, że to oryginalny przebieg? Wahałem się czy jak motor z 2005 roku ma 50k przebiegu to dużo czy mało. Czy jest w motorach możliwość sprawdzenia czy licznik był kręcony? Czy wygląda to podobnie jak z autem? W niektórych się da w niektórych nie a jeszcze w innych obchodzą zabezpieczenia które stosują producenci? Może ktoś rozwinie temacik =D
Uzależnienie...

pablo

Zeus - nie ma na to sztywnej reguły, mocno wysilone współczesne jednostki napędowe mogą nadawać się do remontu już po ok. 100 tys. lub mniejszym, natomiast w relatywnie "spokojnych" widlastych dwójkach (np. honda shadow) można nawet podwoić ten wynik. Rekordowe przebiegi  można rzekomo zrobić na bokserach (bmw serii R), nawet do 300 tys. bez remontu. Ale to jedynie bardzo teoretyczne założenia, wystarczy bowiem że poprzedni właściciel miał w poważaniu regularne wymiany oleju, a do tego lubił ruszać na jednym kółku w dwie sekundy po uruchomieniu silnika i lipa, bo tego długo nie zniesie nawet najtrwalsza honda. Jeśli chodzi o przebieg rzędu 50 tys. na 9 letni motocykl to jest on jest przynajmniej prawdopodobny. W sprawie drogomierza w motocyklu to przyznam że oceniając stan czy przebieg nawet na niego nie patrzę, ew. po oględzinach maszyny zerkam nań dla potwierdzenia lub nie własnych spostrzeżeń. Ocena stanu tarcz hamulcowych, poszycia kanapy, czy czegoś tak  banalnego jak wygląd stacyjki może powiedzieć dużo więcej niż przebieg licznikowy. Pzdr. Pablo
Człowiek mądrzeje wraz z wiekiem, niestety zazwyczaj jest to wieko od trumny.