24 Październik 2020, 01:56:50

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

zakup motoru za granica

Zaczęty przez PAWEŁ, 12 Listopad 2013, 03:28:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

PAWEŁ

Powitac , mam pytanie przebywam obecnie w angli i zastanawiam sie nad kupnem motoru i sprowadzenia go do polski , a pytanie dotyczy czy juz ktos sprowadzal na wlasna reke co trzeba oplacic i jaki jest czas na oplaty w polsce bo chce wyslac do polski a wracam za pol roku czy nie bedzie jakis kar ? bo ceny sa bardzo atrakcyjne ale czy to sie bedzie oplacac wogule ?
535460255

pablo

Odnośnie dokumentów to nie wiem. Ale niskie ceny biorą się z dużej podaży, wysokości stawek ubezpieczeniowych, słabego stanu technicznego (wszechobecna korozja zżerająca dosłownie wszystko), oraz problemów z przeglądem technicznym ("lewa" lampa) w krajach bardziej cywilizowanych od naszego.
Człowiek mądrzeje wraz z wiekiem, niestety zazwyczaj jest to wieko od trumny.

Dominika;)

12 Listopad 2013, 20:50:57 #2 Ostatnia edycja: 12 Listopad 2013, 21:05:01 by Dominika;)
Ja miałam zrobić tak samo kiedy byłam w angli, no ale co prawda to prawda, bardzo trudno trafić na dobrego anglikaa. Jeśli już takiego znalazłeś no to zależy jak go chcesz sprowadzić, rozumiem że to będzie teraz czyli za pomocą firmy transportowej. W polsce będziesz miał do opłacenia podatek akcyzowy i na to masz 30dni.
Lepiej na HONDZIE niż na wielbłądzie, bo wielbłąd turysta nie lata 300-sta.

Dominika;)

A no i jeszcze musisz w ciągu 14 dni zadeklarować przewóz pojazdu no i potem urząd skarbowy i wypełnienie vat-24 aby uzyskać zwolnienie z podatku z tytułu przewozu pojazdu z innego kraju (po tygodniu dostajesz potwierdzenie zapłaty bez którego nie zarejestrujesz motorka ) no i potem do komunikacyjnego
Lepiej na HONDZIE niż na wielbłądzie, bo wielbłąd turysta nie lata 300-sta.