27 Październik 2020, 15:27:21

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Wydech cbr600rr od pc37 do pc40 ?

Zaczęty przez Matex, 30 Październik 2013, 18:56:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Matex

Witam . Planuje kupić jakiś sportowy wydech do mojej CBR a nie stać mnie na to aby kupić nowy za jakieś 6-7 tys, a ciężko znaleźć do mojego jakieś używki, końcówek może i trochę jest ale chodzi mi o komplet z kolektorami . Znajomy chce mi przywieść z za granicy wydech ale wymontowany z CBR600RR z rocznika 2005 czyli model starsza. Wydaje mi się że to nie będzie pasować ale czy ktoś orientuje się na 100%? gdzieś w necie znalazłem jakąś informacje że ktoś ,,podobno'' zakładał wydech od modelu PC37 do PC40 ale czy to prawda?  . Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz.
Motorynka x5 :)-> Peugeot Tkr-> Yamaha Aerox 01-> Yamaha Aerox 04 VR 15KM -> Honda CRM 125-> Peugeot xp6 06 -> Husqvarna SM125S -> Yamaha DT125X 05r -> Yamaha Aerox For Race 02 ->Kawasaki kx125 ->Yamaha FZ6 Fazer -> Honda CBR 600RR PC40 & Yamaha YZ250 2T  ;)

pablo

Człowiek mądrzeje wraz z wiekiem, niestety zazwyczaj jest to wieko od trumny.

Arek

Dokładnie, w zasadzie silnik jest ten sam ale osprzęt często modyfikują i tak może być zmieniona choćby średnica rur, mocowanie o jakieś milimetry i nie będzie pasować. Oczywiście ktoś powie wszystko do przerobienia kwestia czy chce Ci sie to robić :D
Norma spalin sie nie zmieniła w tym czasie, moc silnika ani jego parametry też nieznacznie więc mechanicznie podpasuje wydaje mi się kwestia mocowań.

Tak btw. jest sens wyrzucać kolektory? Jak już kwestia wyrzucenia kata, założenia końcówki sportowej i bez strojenia efekt będzie chyba minimalnie gorszy niż na sportowym wydechu, bez dalszych ingerencji chyba bym nie inwestował w cały układ.

Matex

Dzięki za odpowiedzi , znalazłem informacje że nie będzie to pasować :/ . Chyba tak zrobię jak mówisz Arek , kupie samą końcówkę wywalę katalizator i będzie ok . Nie chodzi mi tu o moc tylko o dźwięk bo na seryjnym wydechu jest bardzo cicha :).
Motorynka x5 :)-> Peugeot Tkr-> Yamaha Aerox 01-> Yamaha Aerox 04 VR 15KM -> Honda CRM 125-> Peugeot xp6 06 -> Husqvarna SM125S -> Yamaha DT125X 05r -> Yamaha Aerox For Race 02 ->Kawasaki kx125 ->Yamaha FZ6 Fazer -> Honda CBR 600RR PC40 & Yamaha YZ250 2T  ;)

Arek

No to po co takie koszta  :)
Na tor ludzie pamiętam (i to dość dobrzy) żeby zachować charakterystykę oddawania mocy wywalali kata, sonde lambda, końcówkę i grało :) w czterosuwie grubość kolektorów nie jest aż tak ważna, na mistrzostwa świata  to można cały wsadzać :)