24 Październik 2020, 21:27:55

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Remont kapitalny

Zaczęty przez mentalny, 2 Sierpień 2013, 13:16:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

mentalny

Witam, potrzebuję pomocy w wyborze warsztatu, który przeprowadziłby remont mojej Suki (DR 125 '97).
Przejrzałem inne tematy i pod uwagę wziąłem: Przemka z Rev-Tec'u, Klinikę Motocyklową i Marcina z Biker Serwisu.
Pytanie następujące, który z kolegów stoi 'najlepiej' cenowo no i z terminami?
Nie chciałbym, żeby się okazało, że zostanę zdarty z cen ze względu na młody wiek (co lubią robić w niektórych warsztatach wciskając historyjki niestworzone odnośnie napraw). Czy któryś z nich będzie w stanie mniej więcej wycenić mi robociznę od ręki?

Motocykl ma nabite 30 tys. silnik jest do szlifu, zawory do regulacji, prawdopodobnie do rozłożenia skrzynia, bo jest podejrzenie wyślizganych zębów (biegi czasem nie chcą wchodzić, jakby się blokowało, a czasem spadają w dół, szczególnie z 2). Do tego moto ma dziwne 'zawirowania' tzn. rozpędza się (do 120km/h) tylko do czwórki, bieg 5 i 6 go hamują. Do wymiany jest tylna felga (której nie mogę nigdzie dostać) była prostowana, ale nadal bije.

Ewentualnie może, któryś z 'garażowych' mechaników byłby w stanie pomóc? Na podwórku mam dobrze wyposażony warsztat, bo ojciec siedzi w temacie mechaniki, ale do motocykli wielkiego przeszkolenia nie ma i sprawy typu skrzynię nie do końca chce ruszać nie będąc pewien czy złoży.
Prosiłbym o jakąś pomoc, bo niestety sam nie jestem w stanie moto zregenerować.
What if I say I will never surrender?

Naitsabes

Tego nikt z nas nie wie. Musisz zadzwonić i sam spytać o terminowość i cenę, która to zawsze do końca nie będzie pewna bo uzależniona jest od godzin pracy włożonych w naprawę, a te z kolei są nieprzewidywalne.

mentalny

To wiadomo, po weekendzie się chcę przejechać i dowiedzieć co  i jak, myślałem, że może ktoś z forum niedawno coś robił, u któregoś z kolegów i podrzuci jak wrażenia i czy moto się trzyma ;)

ciepel

ja mialem w klinice motocyklowej ostanio(wczoraj) kilkugodzinna naprawe (czyszczenie, regulacja) czekalem w sumie kolo polowy tygodnia. motocykli kilka ma ale podejzewam ze dlugo bys nie czekal.
co do jakosci nie zdazylem przetestowac dobrzei w najbliszym czasie nie dam rady :)
jakby coś mail lub: 600 685 991

RyZyK

marcin z bikeru procz troche zlego zloeznia plastikow jesli chdozi o sama robote zrobil wsyzskto super, ale tez malo nei zaplacilem

Pozdrawiam
RyZyK

mentalny

Ciepel a jak cenowo w moto-klinice?
No właścnie o Biker słyszałem, że ceny trochę wysokie, a niestety oszczędności za dużo nie mam.. Dlatego szukam jak to zrobić dobrze, ale nie przepłacić

ciepel

nie narzekałem - wycenił od razu przez tel (200 za rozebranie, czyszczenie, i synchronizacje 2 gaźników) biker rok temu chciał 300 jak dobrze pamiętam.dodatkowo pokazywał mi zdjęcia na tel  z tego co znalazł w środku. na tygodniu sprawdzę dokładnie jak teraz jeździ, tylko mi zejdzie opuchlizna z nogi :)
jakby coś mail lub: 600 685 991

mentalny

Jasne, dzięki ;) jak już pojeździsz daj znać czy wszystko gra, może być na PW.
Ja też mam taki problem, że jestem dość świeżo po rekonstrukcji więzadła w kolanie i średnio jeździć mogę (tak po wakacjach wsiądę najwcześniej) i przez ten czas chciałem moto trochę ogarnąć.
Gdyby któryś miał jeszcze jakieś dodatkowe info, o mechanikach to chętnie się doinformuję, zanim uzbieram kase