23 Październik 2020, 01:32:43

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

2013/07/10 The Legend on Tour w Kielcach

Zaczęty przez boodach, 8 Maj 2013, 20:05:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

boodach

Kariot

796-314-945

Gegas

Ja już zarezerwowałem przejażdżkę :) na 10 lipca o 15 serią VROD ;)

Gajowy

Dzwoniłem dwa dni temu,ale Pan z krakowa powiedział ze mają mały misz masz i jakieś problemy z systemem bo są też otwarte dni harleya w krk i dzwonić w okolicy wtorku:)
tel.606-703-763

Szczurkov

Przejeżdżałem dzisiaj. Sprzęty już wystawione. Grill, może jakie hostessy? Jedziemy dzisiaj razem?  ;D Powiedzmy 17.00 pod lokalem?
BRH+  tel. 530482278
Nie zajmuje się aktywacją kont!!!

http://dogry.pl/r/30541347

Jaszczur

Mają sporo godzin wolnych można podjechać i się zapisać.

Naitsabes

Z Gegasem na 16:00 mamy umówione jazdy. Jeszcze pół godziny temu wolny był SuperLow i Fat Bob więc dzwońcie i rezerwujcie - 726 012 002 Tomasz Polak. Będziemy tam ok 15:30.

yellow_67

10 Lipiec 2013, 22:02:23 #7 Ostatnia edycja: 11 Lipiec 2013, 10:40:36 by yellow_67
Byłem :)
Hostess nie było, grilla nie było ....
Ponieważ jestem "kredensiarzem" wybrałem się na jazdę ikoną "kredensów" w wersji HD czyli Electra Glide Classic.
I teraz moje uwagi:
1. Pozycja jeźdźca w miarę wygodna, nogi lekko do przodu, odprężone. Jednak pozycja ta wymusza lekkie pochylenie tułowia do przodu a to już wygodne nie jest.
2. Kłopoty ze znalezieniem neutrala ale można się przyzwyczaić. 
3. Zajebiste audio (harman kardon)
4. Słynne drgania i dźwięk - mnie przeszkadza bo powyżej 300 km dziennego przebiegu można sie wkur.... i ogłuchnąć. Poza tym przy tych drganiach próba wysikania się na stacji prawie na pewno skończy się niechcianą masturbacją.
5. Silnik chłodzony powietrzem- staniesz na chwilę w korku, na światłach i przy temp. powietrza w okolicach 28-30 stopni prawie na pewno masz ugotowane jajka :)
6. Zakręty - wchodzi w nie bardzo łatwo i chętnie, jednak zauważyłem pojawianie się momentu prostującego który nie wszystkim może się podobać.
7. No i na koniec coś co bezwzględnie zniechęca mnie do tej marki. BEZNADZIEJNE hamulce i brak antynurka.
Naciśniecie hamulca to w przypadku jazdy we dwoje ileś tam kilogramów (sorry dziewczyny) na plecach. Bardzo ale to bardzo przód nurkuje podczas hamowania. O tym, że należny myśleć pół kilometra do przodu zanim zahamuje to nawet szkoda gadać. Ale oddając sprawiedliwość i tak jest z hamulcami lepiej niż kiedyś :)

PODSUMOWANIE:

Nie dziękuje - zostanę przy swoim kredensie :)
Z Tomkiem z HD zgodziliśmy się natomiast co do jednego - jest fun z jazdy tym motocyklem....

Pozdrowienia

Yellow
Prawdziwy twardziel nie je miodu, On żuje pszczoły ....

Jaszczur

10 Lipiec 2013, 23:33:22 #8 Ostatnia edycja: 11 Lipiec 2013, 15:13:28 by Jaszczur
Yellow identyczne wrażenia miałem z Electra.
Jeżeli handlowcy je notują opinie to mamy zgodne w 100% :)
8. Zbyt niska szyba gdy w deszczu pojedziemy za samochodem mamy cały syf na kasku.
9. Jak dla mnie osobiście spodziewałem się dużo większego momentu.

HD Forty-Eight numer 40.
1. Fajny do poszpanowania po mieście.
2. Pozycja fajna na parady. Do dalszej jazdy bardzo męcząca.
2. Pierwszy raz jechałem moto z pasem i raczej trzeba używać hamulców niż hamować silnikiem.

Podobał mi się jeden patent, który pierwszy raz widziałem. Niektóre modele miały kierunkowskazy z światłami stop z daleka widać że ktoś naciska na hamulec.

Podsumowanie nie kupił bym HD.
Zakładając że cena jest taka sama i miał bym wybierać między HD Electra a Honda VTX 1800 wybrał bym VTXa.

ciepel

ja tez podzielę się wrażeniami z przejażdżki, która odbyła sie V-rod muscle, czyli jednym z mocniejszych harleyow.

zazwyczaj jezdze chopperem i lubie ten styl wiec pewnie wiele osób niezgodni się z tym co uważam za "plus" i "minus"

plusy:
-jazda (super przyspieszenie, wygodne wchodzenie w zakręty(pomimo dużego skrętu-z zawracaniem gorzej), amortyzacja nierówności i kolein)
- rozłożenie części "poniżej pasa" - zupełnie nie czuć ciepła z silnika nawet na długim czerwonym, niziutki środek ciężkości, wogóle nie czuć masy 307kg)
-bardzo wygodne siedzenie i idealna jak dla mnie pozycja nóg - wyciągniętych do przodu. bardzo wygodna zmiana biegow.

minusy:
-pozycja pochylona do przodu i bardzo niewygodna - mam 189cm wzrostu i niemałe dłonie, ale musiałem zdjąć rękawiczkę bo klamkę sprzęgła sięgałem tylko czubkami palców, przez co po krótkiej przejażdżce bolały palce.
-zero wibracji i bardzo cicha praca silnika.
-pomimo elastycznego silnika, wgniatać w fotel zaczyna dopiero na 4-10 tys obrotow obrotów - mniejsze obroty służą do utrzymywania prędkości na równej drodze (może dla  niektórych 4k to mało, ale choppery z taka pojemnością zazwyczaj zbliżają się już maxa mocy)

co do hamulca to pewnie sprawa ustawienia ale: tylni prawie nie hamował (silnik dużo lepiej), a przód przy delikatnym dotknięciu klamki wywalał do przodu (na szczęście abs nie pozwolił się wywalić). o "średnim" hamowaniu przed światłami nie było mowy.

jakby coś mail lub: 600 685 991

jacu

Cytat: yellow_67 w 10 Lipiec 2013, 22:02:23
5. Silnik chłodzony cieczą - staniesz na chwilę w korku, na światłach i przy temp. powietrza w okolicach 28-30 stopni prawie na pewno masz ugotowane

???  mozesz mnie oswiecic dla czego traktujez to jako minus??
Chodzi mi o chlodznie ciecza nie o ugotowane jajka
GG 4875121

pablo

Yellow - wszystkie modele HD (poza V-rod) mają silniki chłodzone powietrzem, chyba że czegoś nie wiem ;)
Człowiek mądrzeje wraz z wiekiem, niestety zazwyczaj jest to wieko od trumny.

Jaszczur

http://regiomoto.pl/portal/swietokrzyskie/harley-davidson-legend-tour-w-kielcach-foto-film?destination=node%252F7468

yellow_67

11 Lipiec 2013, 10:37:26 #13 Ostatnia edycja: 11 Lipiec 2013, 10:41:58 by yellow_67
@jacu, @pablo

No OCZYWIŚCIE macie racje - chodziło mi o chłodzenie powietrzem nie cieczą. Mój bład.
Myślami bylem już przy swoim motorku (chłodzonym cieczą) i pewnie dlatego mi się wymskło....

Swoją drogą Electra chłodzona cieczą - może kiedyś dożyje tych czasów :)

Prawdziwy twardziel nie je miodu, On żuje pszczoły ....

Naitsabes

11 Lipiec 2013, 17:13:49 #14 Ostatnia edycja: 11 Lipiec 2013, 17:28:22 by Naitsabes
Moje wrażenia były bardzo pozytywne mimo iż całe życie na plastikach 8). Fajny event, udało mi się przejechać Breakout-em i Roadster-em. Ten drugi to była porażka choć wyrywał na koło ale poza tym nic specjalnego. Breakout natomiast był super. Trochę grzał tyłek i przenosił spore wibracje ale podobno te typy tak mają. Bardzo pozytywne doświadczenie... pierwszy raz stwierdziłem, że może kiedyś dojrzeje do jakiegoś krążownika :P

>>Kilka fotek<<