21 Wrzesień 2020, 06:19:22

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Szkolenie dla motocyklistów na torze w Miedzianej Górze

Zaczęty przez Jaszczur, 19 Czerwiec 2013, 22:50:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jaszczur

19 Czerwiec 2013, 22:50:01 Ostatnia edycja: 20 Czerwiec 2013, 10:27:18 by Jaszczur
Dziś byłem na spotkaniu branżowym. Po którym dla uczestników odbyły się jazdy na torze w Miedzianej Górze z techniki bezpiecznej jazdy samochodem organizowanym przez SJS.

Przez przypadek rozmawiając z instruktorem, że szkoda ze nie można na tor wjechać motocyklem odpowiedział że można i nawet odbywają się szkolenia dla motocyklistów http://szkolenia.sjs.pl/klienci-indywidualni/szkolenie-dla-motocyklistow

Fotki ze szkoleń:
http://szkolenia.sjs.pl/multimedia/galerie/category/67-motocyklici-na-start

smx

spaw

tel. 512-120-906

mOtOrynka

:) ja takie szkolenie całodniowe miałam za 70 zł, a jak ktoś chce, mogę zrobić za darmo :D 
Jeśli nie jazda, to CO? Jeśli nie moto, to KTO?

pablo

Nie wiem jak to wygląda teraz, ale kiedy tam wjechałem kilka lat temu to przyczepność na łukach małej pętli była porównywalna mniej więcej z lodowiskiem :)
Łukasz rozumiem że nigdy nie hamowałeś w zakręcie ?
Człowiek mądrzeje wraz z wiekiem, niestety zazwyczaj jest to wieko od trumny.

smx

Ksiek, ja mialem z obiadem, jesli w twoim pakiecie tez jest obiad, to jestem chetny :P

hamowanie w zakret to technika wyscigowa, dosc mocno zagrozona utratą przodu , majaca uzasadnienie tylko kiedy chcemy kogos wyprzedzic, i jakos mi nie b pasuje do reszty programu..w syt awaryjnej tez dosc mozno ryzykowna, bo do ominiecia przeszkody zdecydowanie bardziej nadaje sie przeciwskret, a 'przepalowany' zakret..coz, nawet przymkniecie gazu jeszcze bardziej poszerzy tor jazdy, nie mowiac o chamowaniu, w takim przypadku raczj bym sie ratowal uzyciem swojej masy dla utrzymania ciasniejszego toru jazdy, zwlaszcza bedac na limicie zlozenia...
potrzeba zmiany toru jazdy w zakrecie, tak samo jak jazda na zamknietym gazie, a hamowanie tym bardziej sa oznaka ; zle dobranego punktu skretu,lub  zle dobranej predkosci na wejsciu