5 Grudzień 2020, 06:24:04

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Koszenie przedniej opony.

Zaczęty przez pawel, 21 Wrzesień 2009, 19:23:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

pawel

Oglądałem dziś moto do sprzedania (czas zmienić 750 coś powyżej 1000) i dziwna sprawa przednia opona była po jednej stronie lewej bardziej wytarta, ścięta i na deklu od płynu hamulcowego były otarcia.

Zastanawiałem się skąd tak starta opono po jednej stronie????

W samochodzie dzieje się tak jak jest źle ustawiona zbieżność lub samochód był uderzony i odstęp między osiami, oponami prawej do lewej strony jest inny nie jest równy w samochodach podobno do 1,5cm różnica jest w normie.

shpx

Paweł i wszystko wskazuje na to, że ktoś coś kręci. Albo wrzucił oponę na "dojazd" z innego moto, albo faktycznie coś niehalo z geometrią maszyny.
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)

Arek

Hmm a jaka to opona?Jak jakaś bardzo dobra to mozliwe ze torówka, gdzie smigała po torze z przewagą lewych zakretów.

Jezeli jakaś inna to mozliwe ze coś z geometrią, testowałeś czy prosto jedzie i jak się zachowuje w zakrętach? Najwieksza pewnośc daje pomiar geometrii ramy, ale nie każdy sie na to zgodzi i mało takich ośrodków jest.

Naitsabes

shpx

Ramę każdą zmierzą Ci w Busku - mam namiar.
I właśnie to mi nie pasuje, żeby się ktoś na kanapie kładł w lewe... ;)
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)

piter

Nieprawidłowa geometria zawieszenia lub ramy motocykla, uszkodzenie zawieszenia.
Geometria zawieszenia (do wyboru): nieosiowe ustawienie kół, krzywe teleskopy, teleskopy przestawione w półkach.
Geometria ramy: krzywa po wypadku np.
Uszkodzenie zawieszenia: uszkodzony jeden z teleskopów (np. przyciera się na ślizgach w goleni lub jest skrzywiona rura teleskopu) lub np. brak w nim oleju bo uszczelniaczy nie stwierdzono.
Generalnie nie ma dymu bez ognia - coś jest zwalone.
Piter.
Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

pawel

22 Wrzesień 2009, 10:59:57 #6 Ostatnia edycja: 22 Wrzesień 2009, 11:06:15 by Pawel
Mowa jest o motorze, który stoi u Klesyka pomarańczowa Honda Shadow 1300. Moto ma puste rury jak dla mnie za głośny i do tego dłużej się nagrzewa silnik.

Dzięki wszystkim za odpowiedz.

pogromca ktm-ów

kolego mproponował bym ci zrobić pomiar ramy albo w busku albo w kielcach w suzuki jest taka mozliwość ewentualnie może to  byc wina lozyska głowki ramy