5 Grudzień 2020, 04:58:12

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Piszczące klocki

Zaczęty przez Szczurkov, 21 Wrzesień 2009, 14:16:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

Szczurkov

Zna ktoś jakiś czarodziejski sposób na piszczące klocki? Dopiero co rozbierałem i czyściłem tylni zacisk a tu co nacisnę tył to piszczy jak stary autobus..  :-\
BRH+  tel. 530482278
Nie zajmuje się aktywacją kont!!!

http://dogry.pl/r/30541347

Motorynka

Jak mi zawiasy piszczały to nasmarowałam :P 
a na serio to ci moze Piter doradzi :)

piter

Kaśka, bój się Boga. Ci się na dowcipy zebrało ))))
Tak a'propos piszczących hamulców:
kupiłem kiedyś samochód w którym najpewniej klocki piszczały i w związku z tym właściciel włożył między nie sprężyny, żeby je rozpychało (zaciski kapkę brudne były ))))). Dowiedziałem się o tej operacji przy okazji wywinięcia niekontrolowanego bąka. Na szczęście bez konsekwencji. Wtedy nie spodziewałem się , że posiadam tak bogaty zasób słów powszechnie uważanych za obrażliwe.
A na poważnie - najczęściej przyczyną piszczenia klocków jest ich zły dobór i/lub stan tarcz hamulcowych.
Pszczurkow - podjedż na Górników Staszicowskich 18 albo do zobaczenia w czwartek w Stangrecie.
Pozdrawiam
Piter.
Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

TomekAAA

Arek

Spróbuj dać na początek pastę miedziową między tłoczek a klocek, tylko uważaj żeby na okładziny i tarcze nie poleciało.
Zacisk dobry i siła hamowania nie spadła?U mnie jak jeden tłoczek tylko odpychał, to piszczały nieźle.

1977marcin

Witam
Trzba sie zastanowic dlaczego a potem usunąć problem
Problemem jest to ze klocek wpada w wibracje wiec.....................
Na poczatek oczyscic dokładnie klocki ,zacicki ,prowadnice itd..
Potem proponuje kupic specjalny preparat antypiskowy do układów hamulcowych i popsikać klocki os strony dolegającej do tłoczków , I PO PROBLEMIE  :D :D :D
w razie jakis watpliwości pytajcie  zajmuje sie naprawa motocykli
pozdrawiam

pogromca ktm-ów

apropo klockówto ja osobiscie polecam ich wymianę. Tez miałem taki problem wymienili mi chłopaki i po problemie. Nie polecam zadnego smarowania niczym

1977marcin

Witam
To że klocek piszczy nie znaczy że trzeba go wymienic - oczywiście tak jest najszybciej , ale  są odpowiednie srodki :-)
Pozdrawiam  :)
Marcin