24 Wrzesień 2020, 16:24:37

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

gdzie mozna dorobic db killer w Kielcach?

Zaczęty przez Mrozu23, 15 Kwiecień 2013, 19:19:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mrozu23

Witam, Pytanie jak w temacie. Czy ktos z Was orientuje sie czy w Kielcach ktos sie tym zajmuje? Kupilem GSX600f z tlumikiem Nikko (chyba jakis chinczyk bo nie moge znalesc dedykowanego db killera w sieci). Wydech jest zdecydowanie zbyt glosny i chcialby cos z tym zrobic. Czytalem na forum o patencie z myjkami do naczyn ale jakos mi sie to nie widzi :)

Kariot

Czytałem, że wpakowanie drapaków, to naprawdę dobry i tani sposób. Nie zaszkodzi spróbować.
796-314-945

Arek

Ale trzeba rozbebeszyć wydech, DB-killer wsuwasz i dowidzenia, najlepiej jakbyś udał się do jakiegoś spawacza/kogoś kto spawa wydechy i z nierdzewki mógłby Ci coś takiego dorobić :)

Mrozu23

Hmmm spawaja tlumiki na łódzkiej niedaleko mnie wiec moze tam zapytam. A wracajac do tematu myjek. Gdzie dokladnie sie je montuje ze trzeba wydech rozbebeszac?

Jaszczur

DB-Killer montowany jest głównie do pustych, przelotowych wydechów o jak się wypali w nim otulina wygłuszająca można wtedy ją zastąpić myjkami. Koszt otuliny około 150-200zł myjek 20 złoty :).
Jak się nie mylę pewnie masz założony sportowy tłumi Nikko dlatego raczej rozejrzyj się za nowym turystycznym tłumikiem zalecanym do Twojego motocykla, który jest cichy. Stosowanie DB-Killera raczej nie pomorze.
W Kielcach nie kojarzę żeby ktoś przerabiał tłumiki w motocyklach. Pamiętaj że gazy wydostające się z silnika mają pewnie ciśnienie za które odpowiada min. tłumik. Zły dobór db-killera, tłumika może pogorszyć kulturę pracy silnika.

Dla przykładu zmieniając tłumik i filtr powierza stosuje się przeważnie Power Commander, który steruje komputerem motocykla. Wgrywa odpowiednie mapy zapłony, wtrysku dobrane do modelu motocykla, modelu wydechu i filtra powietrza dostraja na hamowni.

Mrozu23

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz :) W takim wypadku pozostaje mi szukac nowego tlumika. Bedzie do sprzedania Nikko w najblizyszm czasie jakby ktos potrzebowal :D Pozdrawiam. Michał

pablo

Mrozu - jaka jest średnica wylotu tego Nikko ? Pytam bo mam dbkiller, jeśli okazałoby się że pasuje to zawsze można spróbować.
Człowiek mądrzeje wraz z wiekiem, niestety zazwyczaj jest to wieko od trumny.

Jaszczur

Masz na miejscu db-killer jak będzie pasował to założysz i zobaczysz czy Ci odpowiada taki dźwięk zawsze o kilka dB mniej.

Mrozu23

pablo

No to d...., ten mój ma średnicę 56 mm. Tak czy tak to może jednak warto poszukać/dorobić odpowiedni,  mój (jeden) daje spadek ok. 2 decybele - wg różnych szacunków t.j. 10-20% ciszej.  Bez niego moje moto przy średnich obrotach ryczało jak potępieniec - ponad 100dB.  Wszystko ma swój urok, ale po kilkuset kilometrach miałem serdecznie dosyć, więc doskonale rozumiem o co kaman.
Człowiek mądrzeje wraz z wiekiem, niestety zazwyczaj jest to wieko od trumny.

Mrozu23

No trudno ale doceniam ze probowales :) Zamowilem juz oryginalny uzywany tlumik w rozsadnych pieniadzach mysle ze to da lepszy efekt niz db killer.

RyZyK

Pozdrawiam
RyZyK

Mrozu23

Ogolnie mi buczenie tez sie bardzo podoba ale jak sie pojezdzi chwile dluzej albo jakas nawet krotka trasa to juz jest meczace. No i nie mam prawa jazdy wiec po cichu moze nie bede prowokowal az tak bardzo :D