28 Wrzesień 2020, 16:26:09

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

blisko - niedaleko - dalej - najdalej... PODRÓŻE

Zaczęty przez TOM, 20 Wrzesień 2009, 16:49:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

TOM

Witam wszystkich!

Na wstępie napisze, że wątek dotyczy wypraw wszelkiego rodzaju, na wszelkiego rodzaju motorkach i we wszelkiego rodzaju miejsca xD. Piszcie tutaj kto miał ciekawą podróż, niekoniecznie długą:). Albo planuje jakiś wylot w ciekawe miejsce.

Ja osobiście planuję wypad (lecz już w przyszłym sezonie:) ) Do Chorwacji. Byłem już tam nie raz lecz nie na motocyklu. Za każdym razem jak tam jestem to odczuwam smutek, że nie mogę mieć teraz z sobą moto?.  Postanowiłem, że teraz już biorę mojego rumaka :P i jadę z nim. W zimę musze się trochę uzbroić do tej podróży. Np. kupić sakwy?. 

Jak myślicie da się jechać tak daleko na ponad tydzień w dwie osoby na jednym  moto? (wszystko się da) - wiem ale patrząc realnie czy bardzo uciążliwa jest tak długa podróż  1500 km w dwie os.?

Jest to do pokonania za jednym razem? Moim skromnym zdaniem NIE.. Na pewno gdzieś musiałbym się przespać:)  Może ktoś z was był tak daleko (podejrzewam że nawet niektórzy dalej) a może będzie się dało zmontować skład na taki wypad dalszy ? Jeżeli chodzi o drogi jakie są w tamtą stronę to najgorsze pierwsze 200 km ;P potem już zaczynają się góry i powoli wyjeżdżamy z Polski. Następnie Słowacja nie ma rewelacyjnych dróg ale już lepsze niż u nas no i widoczki się zmieniają :) już inaczej niż w PL. Węgry?. Tam już coraz ładniej, Budapeszt większe miasto można się zatrzymać na dłużej :) Jakiś obiadek zjeść.  Jak wjedziemy do Chorwacji to już cały czas autostrada także leci się:) Ja byłem w Dubrowniku, Makarskiej, Splicie, Orniś, Trogir, Sibenik, Zadar i na wyspie PAG. Według mnie najlepszym miejscem jest Sibenik. Najlepiej się tam czułem:)

Jeżeli chodzi o pogodę to gwarantowana :P w Chorwacji zawsze jest w sezonie gorąco w Lipcu to do 40 stopni dochodzi nawet. Ale np. sierpień jest chyba dobrym miesiącem na wyjazd tam.  Nawet teraz jest tam pięknie 25-30 stopni :) i na pewno dużo taniej niż w sezonie. Jak jechałem samochodem w 4 osoby to wychodziło około 2 tysiące dobrego życia a nawet bardzo dobrego ;> na 12 dni pobytu plus dojazd..czyli w sumie 15 dni. Ostatnio to mieszkałem 10 metrów od plaży?. BAJKA!
Fajnie by było jechać na parę motocykli. Ooo właśnie :P jak jechałem ostatnio to widziałem dwoje podróżników motocyklowych jeden na fazerze takim jak mój tylko czarny a drugi na suzuki bandicie?. Obaj z CK może to któryś z was? Hmmm przyznawać się :P

Napisałem ale nie jestem pewien gdzie to umieścić to daje do opowieści dziwnej treści  ;D 
Tomek O.    tel.500 101 822
Jedziemy? :)

shpx

Siema!
Byłem w CHO sezon temu, jeszcze na FZS600S (2000r). Pojechaliśmy na moto w 3 maszyny, przy czym 2 leciały z GDA i dobili do mnie w CK, aby wspólnie polecieć już 3 do Makarskiej (miejsce docelowe).
Napiszę w wielkim skrócie:
1. Absolutnie trasa NIE w 2os na 1 moto, na jeden raz (tylko dla samobójców). Proponuję nocleg w Budapeszcie, lub (lepiej) nad Balatonem w takiej dużej miejscowości na S... nie pamiętam jak się nazywa - ale masa kwater prywatnych.
2. Zdecydowanie warto wziąć wodoszczelne sakwy (przy drodze powrotnej masz deszcz murowany w górach), ciepłe ciuchy.
3. Polecam stałą "bazę" i wypady na moto tu i tam.
4. Nie planuj za dużo zwiedzania w drodze "do". Będziecie zmęczeni, nie warto się spieszyć - wszystko zwiedzisz już na miejscu, tylko dobrze zaplanuj.
5. Wg mnie: nastaw się na kwatery (zaoszczędzisz tym samym miejsce w sakwach), a cena 10? od osoby chyba dramatu nie robi.
To tyle tym razem.
Chętnie Ci opowiem co i jak w CHO na GG, bo w Stangrecie pojawię się dopiero za 2tyg (w ten czw. mnie nie ma w CK).
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)

Duszmen

No to jak w przyszłym sezonie to ja się dołączam. Też byłem kilka razy ale puszką, teraz trzeba na 2 kołach :)
"DUSZMEN-VEGA" - Szkoła Jazdy z Duszą

Kat. AM, A1, A2, A, B, C, ADR
                      Kielce, ul.Seminaryjska 5

Maciek DUSZA - tel. 602 887 447 ; 41 343 27 20

hubert

no ja własnie mam fzs 600 (2000r) jak z pakunkiem do tego, moglbys napisac jak sie spakowales na to moto? jakies sakfy, kufry?

shpx

Nie mogę znaleźć na imageshack zdjęć, jakie dodałem z moimi kuframi.
Posiadam taki zastaw jak tutaj: http://www.allegro.pl/item725090133_zestaw_toreb_moto_detail_gp.html i miałem jeszcze luz... Dla dwóch osób powinien wystarczyć swobodnie, pod warunkiem, że bez namiotu itp.
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl

hubert

no w porządku, muszę sie przez zime w takie coś zaopatrzyć :)

shpx

Tylko jedna uwaga: ja to kupowałem w 2008 i zapłaciłem za nowe! ok 300PLN więc ta cena na allegro to lekkie przegięcie.
Widziałem też używane, ten sam model, za 250PLN - to już zdecydowanie lepsza cena.
Zestaw polecam z tym, że podczas wielkiej ulewy - trzeba "spuścić" wodę z pokrowców, bo się tam zbiera. Nic groźnego - wystarczy na tankowaniu wychlapać ;)
Za tą cenę (mam na myśli ok 300PLN), tak pakownego zestawu (80l) raczej nie dostaniesz łatwo.

TOM

Tak myślałem właśnie żeby się przenocować w Budapeszcie bo to w sumie mniej więcej połowa drogi.. Mówisz shpx że nie na 2 osoby.... hmmm no jednak to troszkę kilometrów...
Oczywiście zakładałem że w kwaterach spanko namioty odpadają....
Duszmen to już mamy dwa motory:D Huberta też rekwirujemy:P heh

A te sakwy co tam wysłałeś linka będą pasowały do litrowego Fazerka? czy to już inny model?

erni

Ja z żoną byłem na moto w Chorwacji, wróciliśmy tydzień temu.
Jak pisał Sphx nocleg w trasie jest konieczny ( polecamy miejscowość Siofok nad Balatonem). Zapakowaliśmy się bez problemu w 2 torby Louis'a
+ kufer. Jedna torba: namiot, materace, śpiwory ( w przypadku kwater odpada), druga torba ciuchy i inne rzeczy.
Sierpień to chyba najlepszy termin, my byliśmy we wrześniu i wiało Yugo, a woda była zimna jak cholera.
Trasa super, kiepsko tylko w Polsce i średnio na Słowacji.

hubert

a jaz z tankowaniem? ile pieniedzy tak okolo Ci wyszło na benzyne, w jedna i druga strone wychodzi jakies 3000km(mam na mysli Chorwacje). przy spalaniu ok 7/100 to jest ponad 200litrow benzyny.... da rade wyrobic sie w 1000zl za benzyne?

shpx

Hubert, jeżeli chodzi o wachę to spalisz mniej - ja paliłem jakieś 6 do maks 6,5l/100km
Jeżeli chodzi o dwie osoby to żaden problem na jednym moto, ale chodziło mi o to, żeby koniecznie nocować po drodze - za duży wysiłek.
TOM - te sakwy są uniwersalne - pasują do prawie każdego moto sport-turystyk.

TOM

A :) teraz już rozumiem.... no to w takim razie trzeba się powoli szykować :D 
erni zazdroszczę takich wakacji:D ale woda we wrześniu na chorwacji jest zimna?? Aż mi się wierzyć nie chce. Przecież tam jest ciepło jeszcze teraz:P

shpx

Jak byłem w pierwszych tygodniach września - woda była super!
Teraz? Nie mam pojęcia, ale wg mnie troszkę późno na taki wyjazd... głównie chodzi o drogę powrotną!

erni

Byliśmy koło Zadaru , 30 km od Pagu. Wieczorami cholernie wiało od morza, Świetlik z żonką byli 2 tyg. przed nami w tym samym miejscu i woda była super. My trafiliśmy na zimną. Poza tym na powrocie zaraz po wjezdzie na autostradę ograniczenie do 30 km/h z powodu wiatru ( dowiedziałem się jak zamknąć oponę na prostej drodze, haha! ;D), a po pierwszym tunelu deszcz( na szczęście mały). Poza tym superrrrrrr!!!!!!!!
Widoki super, trasa super ogólnie polecamy. :)

hubert

no to jak pięknie wszystko, super, fajnie, to trzeba sie zebrać latem 2010 i tam pojechać:)