29 Listopad 2020, 21:48:34

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Parking strzeżony a warunki atmosferyczne i ...

Zaczęty przez Jaszczur, 5 Styczeń 2013, 20:51:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jaszczur

5 Styczeń 2013, 20:51:11 Ostatnia edycja: 5 Styczeń 2013, 21:13:58 by Jaszczur
Chciałem się z Wami podzielić moimi doświadczeniami trzymania motocykla na parkingu strzeżonym. Bardziej sposobem jego zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi. W zimę motocykl trzymam w ogrzewanym garażu ale w sezonie trzymam motocykl na parkingu strzeżonym na którym nie ma wiat, parking jest pod chmurką. Pewnie wielu z Was jest w podobnej sytuacji. Zimą motocykl stoi w garażu u kolegi, rodziny itd. daleko od domu a w sezonie na parkingu strzeżonym kilka minut z buta od domu. Postaram się teraz opisać wady i zalety popularnych sposobów zabezpieczania motocykla przed warunkami atmosferycznymi.

W pierwszym sezonie używałem pokrowca do przykrywania motocykla.
Zalety:
+ Cena - pokrowce są najtańszym sposobem zabezpieczenia.
Wady:
- Większość pokrowców nie można zakładać na ciepłe wydechy trzeba odczekać około 30 minut. Przeważnie odstawiamy motocykl i za jakiś czas idziemy go przykryć.
- Nie zawsze jest dobre miejsce na trzymanie samego pokrowca na parkingu jak bierzemy moto.
- W czasie silnego wiatru pokrowiec zachowuje się jak żagiel może przewrócić motocykl. Zdarza się że się porwie lub spadnie.
- Rosa dostają się od spodu motocykla powoduje że motocykl jest rano wilgotny mimo, że nie padał deszcz.

W drugim sezonie nabyłem pokrowiec ze stelażem czyli składany garaż http://www.motomonster.com.pl/
Zalety:
+ Nie dotyka do wydechów, nie czekamy aż motocykl wystygnie.
+ Dobre zabezpieczenie przed deszczem i kurzem.
+ Zabezpieczenie przed rosą wystarczy podłożyć pod garaż tzw. gumoleum. Brak rosy brak rdzy.
+ Podniesienie i opuszczenie garażu zajmuje kilka sekund.
+ Mocny stelaż silne wiatry mu nie straszne i rdza też.

Wady:
- Cena około 600zł.
- Garaż należy przymocować do podłoża poprzez kotwy - dla kogoś może to być problem.
- Złożenie na początku sezonu i złożenie po sezonie zajmuje trochę czasu.
- Bardzo duży minus po trzech sezonach pokrowiec pod wpływem słońca po prostu rozlazł mi się w rękach mimo impregnacji co roku środkami do impregnacji.

W obecnej chwili czekam na odpowiedz mailowa od producenta czy można kupić sam pokrowiec na garaż i ile kosztuje. Próbowałem się kila razy dodzwonić ale nikt nie odbierał.

Znalazłem też fajny takie rozwiązanie http://www.youtube.com/watch?v=U8z0wKTUt6A

Tu trochę historii http://motocykle.svasti.org/index.html?strona=http://motocykle.svasti.org/garaz.htm

PS. Może podzielicie się własnymi doświadczeniami trzymania motocykla na parkingu strzeżonym

hubert1989

Powiedz mi gdzie trzymasz motocykl na parkingu bo ja właśnie chyba będę musiał tak samo zrobić bo mieszkam w bloku. Ile płącisz z miesiąć?

Jaszczur

Cytat: hubert1989 w  5 Styczeń 2013, 22:16:02
Powiedz mi gdzie trzymasz motocykl na parkingu bo ja właśnie chyba będę musiał tak samo zrobić bo mieszkam w bloku. Ile płącisz z miesiąć?

Forum czytają różne osoby i nie podajemy informacji o tym gdzie trzymamy motocykle.
Trzymanie motocykla na parkingu strzeżonym to koszt od 35 do 55zł za miesiąc. Przeważnie jest trochę więcej jak 1/2 ceny za samochód. Jeżeli chcesz wynająć garaż to cena od 100-200zł za miesiąc.

Dżej Dżej

Cytat: Jaszczur w  6 Styczeń 2013, 09:49:42
Cytat: hubert1989 w  5 Styczeń 2013, 22:16:02

Forum czytają różne osoby i nie podajemy informacji o tym gdzie trzymamy motocykle.
Trzymanie motocykla na parkingu strzeżonym to koszt od 35 do 55zł za miesiąc. Przeważnie jest trochę więcej jak 1/2 ceny za samochód. Jeżeli chcesz wynająć garaż to cena od 100-200zł za miesiąc.

Garaż można wynająć nawet za 120 zł murowany jak dobrze się poszuka. Jeżeli by się złożyły 2 osoby to macie po 60zł i jest pewne 100%   ;D
"Nie ważne dokąd, ważne że jeden ślad za tobą"

T: 605 067 402

hubert1989

CytujJeżeli by się złożyły 2 osoby

To jest całkiem niezła opcja będę musiał o tym pomyśleć bo na zime teoretcznie mam gdzie zostawić motocykl ( piwnica w domku ) ale na lato  ???

Kariot

Pogadajcie z ludźmi z forum/znajomymi mieszkającymi w domu z garażem i za 1/2 1/3 ceny wynajmu garażu przyjmą maszynę do siebie.
796-314-945

hubert1989

To ja w takim razie szukam kogoś z Podkarczówki ;)

mOtOrynka

Chciałam Wam powiedzieć, że znacznie lepszym wyjściem jest wynajem garażu w kilka osób.

Ja na stoku wynajmowałam za 150 zl, w takim garazu zmiesci sie nawet 4 motocykle. wiec latowo policzyc.
Jeśli nie jazda, to CO? Jeśli nie moto, to KTO?

PAWEŁ

Ja posiadam wolny garaz od pol roku , chetni jak cos to pisac
535460255

scyzoryk

17 Styczeń 2013, 17:50:42 #9 Ostatnia edycja: 17 Styczeń 2013, 20:57:50 by Naitsabes
Pomysł z tym namiotem może i fajny, ale...

1) Tańszym rozwiązaniem będzie wynajem garażu w kilka osób. Zawsze sucho, można zostawić dodatkowe graty, jest gdzie zrobić podstawowy serwis (jak ktoś umie i ma ochotę)

2) Za 600zł to można kupić prostego blaszaka z dowozem na miejsce. Pozostanie tylko znaleźć miejsce żeby go gdzieś ulokować. Ja za kawałek działki pod takiego blaszaka płacę kilkadziesiąt PLN miesięcznie i trzymam tam samochód i motocykl.
Pozdr
Maciek

Historia:
Simson S51B -> WSK 175 -> SHL M17 Gazela -> Jawa CZ175 -> Honda MTX 80 -> Suzuki GS 650G Katana -> Suzuki GSX 550EF -> Honda xl600v Transalp -> Yamaha TDM 900 - > Honda xl650v Transalp -> BMW R1200GS

Kariot

Scyzoryk, pozdro z blaszakiem za 600zł, blacha cienka, spasowanie beznadziejne, mały. Lepiej dołożyć i kupić z grubszej blachy i profili, żeby w razie burzy nie złożył się i nie przygniótł motocykla.
796-314-945

TomekzCK

Siemanko
Faktycznie temat do dyskusji, chyba oczywiste jest że najlepszy jest garaż murowany z kimś na współkę. Ja wynajmuje z 2 kolegami i płacimy po 50 zł/miech.
A dywagacje czy blaszak czy namiot a może folia i przykuć do latarni :), chyba jest bezsensowna :D
Tak łatwo pomylić głupotę z odwagą, a rozsądek z tchórzostwem.

Jaszczur

Kariot widziałem już blaszaki, które po silnym wietrze trochę się pozginały i w pełni się z Tobą zgadzam. Do ceny garażu trzeba doliczyć jakieś utwardzenie porównując cena do jakości najlepiej zamówić beton z "gruszki". Garaż na ziemi to jednak wilgoć. Średnia cena za postawienie garażu to około 50zł na miesiąc.

Minus garaży murowanych, blaszanych itp. Garaże nie są dozorowane. Chyba ze mamy w nim prąd możemy założyć alarm z monitoringiem.