29 Listopad 2020, 22:58:19

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Radary ITD - postrach motocyklistów?

Zaczęty przez Duszmen, 18 Grudzień 2012, 01:31:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

Duszmen

18 Grudzień 2012, 01:31:57 Ostatnia edycja: 18 Grudzień 2012, 01:37:44 by Duszmen
Inspekcja Transportu Drogowego otrzymała nowe radiowozy. Nie zatrzymują one kierowców, a natychmiast przesyłają do bazy zdjęcia z popełnionym właśnie wykroczeniem.

Jeśli jedziecie nieprzepisowo i zobaczycie takie auto w lusterku zapewne będzie już za późno. Macie mandat. Jeśli dla odmiany takowe auto zobaczy Was nadjeżdżających z przeciwka z nadmierną prędkością lub łamiących któryś z przepisów to także macie mandat. Nie zatrzymają Was, o popełnionym wykroczeniu dowiecie się z "listu", który Wam wyślą.  Co najmniej 28 nieoznakowanych radiowozów które już wyjechały na nasze drogi jest wyposażonych w czeskiej produkcji fotoradary AD9. Z zewnątrz auta ITD na pierwszy rzut oka niczym szczególnym się nie wyróżniają. Po bliższym przyjrzeniu się zobaczycie, że z przodu na wysokości ?grilla? została zamocowana głowica radarowa. Auta ITD wyposażone są też w lampy błyskowe umieszczone pod przednią rejestracją. W słabym świetle np. po zmroku doświetlą one fotografowany pojazd. Z tyłu nieoznakowanego auta ITD zobaczycie co najmniej dwie anteny. Pierwsza to antena CB, druga to antena służąca do natychmiastowego transferu zdjęć do bazy Inspekcji Transportu Drogowego, lecz może być ich więcej.

Jedyne pocieszenie to takie, że fotki strzelają automatycznie po przekroczeniu prędkości o ponad 20 km/h.

Poniżej lista nowych aut ITD wraz z regionem gdzie możecie je spotkać:

WE 574CW - Ford Mondeo - granatowy - Delegatura Południowo-zachodnia - Wrocław
WE 575CW - Ford Mondeo - granatowy - Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym - Warszawa
WE 576CW - Ford Mondeo - czarny - Delegatura Północna - Bydgoszcz
WE 577CW - Ford Mondeo - srebrny - Delegatura Wielkopolska - Poznań
WE 578CW - Ford Mondeo - czarny - Delegatura Śląska - Katowice
WE 579CW - Ford Mondeo - czarny - Delegatura Wschodnia - Lublin
WE 580CW - Ford Focus - srebrny - Delegatura Północno-zachodnia - Gorzów Wielkopolski
WE 581CW - Ford Focus - granatowy - Delegatura Wielkopolska - Poznań
WE 582CW - Ford Focus - czarny - Delegatura Północno-wschodnia - Białystok
WE 583CW - Ford Focus - srebrny - Delegatura Południowo-zachodnia - Wrocław
WE 584CW - Ford Focus - srebrny - Delegatura Północna - Bydgoszcz
WE 585CW - Ford Focus - czarny - Delegatura Śląska - Katowice
WE 586CW - Ford Focus - granatowy - Delegatura Wschodnia - Lublin
WE 587CW - Ford Focus - srebrny - Delegatura Centralna - Łódź
WE 588CW - Ford Focus - czarny - Delegatura Południowo-wschodnia - Rzeszów
WE 589CW - Ford Focus - granatowy - Delegatura Południowa - Kraków
WE 590CW - Ford Mondeo - srebrny - Delegatura Centralna - Łódź
WE 591CW - Ford Mondeo - srebrny - Delegatura Północno-zachodnia - Gorzów Wielkopolski
WE 592CW - Ford Mondeo - czarny - Delegatura Północno-wschodnia - Białystok
WE 593CW - Ford Mondeo - srebrny - Delegatura Południowa - Kraków
WE 594CW - Ford Mondeo - czarny - Delegatura Południowo-wschodnia - Rzeszów
WE 595CW - Ford Focus - czarny - Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym - Warszawa
WE 204EC - Peugeot Partner - Delegatura Wschodnia - Lublin
WE 212EC - Peugeot Partner - Delegatura Wielkopolska - Poznań
WE 214EC - Peugeot Partner - Delegatura Południowo-wschodnia - Rzeszów
WE 215EC - Peugeot Partner - Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym - Warszawa
WE 216EC - Peugeot Partner - Delegatura Północna - Bydgoszcz
WE 217EC - Peugeot Partner - Delegatura Południowa - Kraków

"DUSZMEN-VEGA" - Szkoła Jazdy z Duszą

Kat. AM, A1, A2, A, B, C, ADR
                      Kielce, ul.Seminaryjska 5

Maciek DUSZA - tel. 602 887 447 ; 41 343 27 20

Jaszczur

TomekzCK

Obecnie kisze w Rzeszowie i dziś widziałem to czarne mondeo jak się ostawiło na bardzo ruchliwej wylotówce z Rzeszowa (dwupasmowa), oczywiście chodzi o "prewencje", mam nadzieje ze nie stało jak leciałem w pierwsza stronę :)
Tak łatwo pomylić głupotę z odwagą, a rozsądek z tchórzostwem.

Naitsabes

Ciekaw jestem jak to się ma do przepisów. Każdy radar ma być teraz w miejscu do tego przeznaczonym tj. oznakowanym oraz odpowiednio oznaczony. Nieoznakowane auta mają obowiązek zatrzymać przy wykroczeniu jako pojazd oznakowany (włączona sygnalizacja) bo inaczej sam łamie przepisy jest to jednak przypadek w którym delikwent jest nagrywany, złapany na gorącym uczynku. Tu natomiast jest to suszara przyczepiona do przodu auta. Zakładając, że tylko robi pomiar z tyłu i mandat tylko wysyła brakuje wizualnej identyfikacji prowadzącego, a jedynie pomiar. Jakby tak człowiek pomyślał to jeszcze by się kilka 'ale' znalazło.

Kariot

W naszej najbliższej okolicy nie będę zbyt często jeździć, więc nie ma się czym za bardzo przejmować  ;D
796-314-945

Naitsabes

Ja tam jeżdżę kulturalnie... gdzie 50 to 50 :]

Nie chodzi o to czy mamy być spokojni czy nie, a o regulacje prawną. Chciałbym wiedzieć choćby z czystej ciekawości.

Szczurkov

Cytat: Naitsabes w 19 Grudzień 2012, 01:34:21
Ja tam jeżdżę kulturalnie... gdzie 50 to 150 :]

Seba zgubiłeś jedynkę!  ;) a tak serio to ciekaw jestem czy są jakieś antyradary z bluetooth`em co by na moto zatrzpienić i słuchawką w kasku pikania słuchać  ;D
BRH+  tel. 530482278
Nie zajmuje się aktywacją kont!!!

http://dogry.pl/r/30541347

johny b

WIDZIALEM DZISJAJ TAKIE SREBNE MONDEO NA WYSOKOSCI SKARZYSKA KAM NA S7 W STRONE KIELC LECIALO.
MOJA HONDA JEZDZI SZYBCIEJ NIZ WYGLADA  :)