29 Listopad 2020, 23:31:26

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Problem ze stacyjką - potrzebuje pomocy/porady

Zaczęty przez spaw, 2 Grudzień 2012, 23:03:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

spaw

Witam Was!
Na wstępie chciałem przeprosić jeżeli już był podobny temat. Szukałem ale nie znalazłem, więc proszę o poradę/pomoc.
Otóż od pewnego czasu zauważyłem, że w moim moto podczas gdy kluczyk jest w pozycji ON można go wyciągnąć i o dziwo nic się nie dzieje: silnik nie gaśnie, normalnie pracuje; nie zaświeca się żadna informacja odnośnie tego że kluczyka nie ma (myślałem że może się kontrolka od immo zapali, ale nie). Później okazało się że kluczyk można wyciągnąć w każdej pozycji (nawet w połowie drogi podczas blokowania kluczyka)
Myślałem że to tylko wyrobiony kluczyk, więc sprawdziłem na pozostałych (zapasowym i czerwonym) - wciąż to samo.
Kiedy kupowałem moto nic takiego nie zauważyłem, ani później podczas używania. Z tego co mi wiadomo, poprzedni właściciel trzymał moto pod chmurką (był tym właścicielem jakieś 4-5 m-cy), więc wpuściłem do stacyjki troszkę smarowidła w spray'u (nie WD-40).
Dodam jeszcze, że stacyjki nie idzie przekręcić z pozycji OFF żadnym śrubokrętem czy innymi takimi wynalazkami.
Pytania:
Koledzy, co mam z tym fantem zrobić?
Przejmować się tym, czy odpuścić?
Czym takie zjawisko może być spowodowane?
Jeśli zdecyduję się na naprawę tego ustrojstwa, to jak wymontować stacyjkę z półki? Zanieść całą półkę do klucznika/ślusarza?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, a temu kto pomoże najbardziej przy najbliższym spotkaniu stawiam piwko :)
tel. 512-120-906

Szczurkov

Proponuję wymienić całą stacyjkę na nową z kompletem nowych kluczy.
BRH+  tel. 530482278
Nie zajmuje się aktywacją kont!!!

http://dogry.pl/r/30541347

Jaszczur

3 Grudzień 2012, 16:05:09 #2 Ostatnia edycja: 3 Grudzień 2012, 23:25:52 by Jaszczur
Jak chcesz naprawić stacyjkę to powinien to zrobić facet, który dorabia klucze na przeciwko dworca PKS w Kielcach. W okolicach tzw. filarów.

PS. Stacyjka trochę inna :)

Naitsabes

Cytat: spaw w  2 Grudzień 2012, 23:03:44
Zanieść całą półkę do klucznika/ślusarza?

Wydaje mi się, że kazali by Ci przynieść samą stacyjkę, a nie całą półkę ;P

Wygląda na to, że nie blokuje ci zapadek. W jakim moto? W virago czy fazerze?  Sprawdź też czy blokuje Ci kierownice bez problemów, może problem jest nie tylko w 'wypadającym' kluczyku.

Kolega w Fazerce serwisował stacyjkę w zeszłym roku i naprawili mu za niecałe 70zł - zaznaczam była to naprawa nie wymiana na nową. Kosztów nowej nie znam ale zakładam, że <70zł, dojdzie jednak robocizna jeśli sam nie chcesz się tym bawić.

spaw

Nait, w Fazerze. Kierownicę blokuje bez problemu i wszystko inne działa tak jak działać powinno, tylko tyle że można go wyjąć. Jest jeszcze taki problem, że stacyjka jest przymocowana do półki na czym takim jakby nity czy co... niby to śruba, ale ma okrągły łeb i niczym jej nie odkręcisz... Gdzieś czytałem aby to rozwiercić i później zastąpić śrubą... może zrywalną?
tel. 512-120-906

Jaszczur

Cytat: spaw w  3 Grudzień 2012, 20:46:26
...niby to śruba, ale ma okrągły łeb i niczym jej nie odkręcisz... Gdzieś czytałem aby to rozwiercić i później zastąpić śrubą... może zrywalną?

Poszukaj w książce serwisowej może jest schemat i zobaczysz jak wygląda mocowanie "od wewnątrz". Może jest schemat lub rysunek jak dobrać się niej :)

spaw

brawo! ależ ja głupi jestem :P już zaglądam :)
tel. 512-120-906

Jaszczur

spaw

google mi podpowiedziało jakimś anglojęzycznym forum, tyle że do R6... podejrzewam że nie obejdzie się bez wyciągania górnej półki... do tego mam całą zimę
tel. 512-120-906

spaw

Tak więc, stacyjka zrobiona. Kupiłem drugą, bez kluczyka i polecony przez Jaszczura człowiek mi to poskładał do kupy. Zrobił z dwóch jedną pod mój kluczyk. Fakt, nie wyszło to jakoś tanio, ale przynajmniej jest dobrze i ktoś się tego podjął i zrobił. Więc tak podsumowując razem ze stacyjką wyszło ok 300zł
Dzięki za porady i dorady :)
a BTW, okazało się że ta stara była masakrycznie wyrobiona...
tel. 512-120-906