1 Grudzień 2020, 20:51:23

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Kask do 1700

Zaczęty przez Konrad, 3 Wrzesień 2012, 00:59:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

Konrad

Witam,

Panowie, rozglądam się za skorupą, do około 1700zł. Co polecicie? Ja celuje w XR 1100 lub Sharka Race-r, co polecicie?

Jeszcze gdzie w kielcach znajde sklep, gdzie napędę takowy kask, jak i po przymierzam?

Naitsabes

Jak tyle $ chcesz wydać to przeleć się do Defendera (wlot do Krakowa). Duży wybór, kaski z wysokiej półki.

RyZyK

mozesz zobaczyc e-kaski na okrzei, ale watpie, ze bd tam mieli kask za tyle pieniedzy, ogolnie bym poszukal na necie, moze arai albo shoei jakies nizsze modele juz dostaniesz

Pozdrawiam
RyZyK

Jaszczur

Jak masz zamiar wydać tyle na kask to najpierw się w nim przejedz. W sklepie fajnie wszystko wygląda. Ale jak go masz na głowie i jedziesz około 140km/h wiesz czy kask dobrze tłumi hałas, czy nie świszczy od pędu powietrza oraz jak działa i czy pasuje Ci jego system wentylacji. W trakcie jazdy sprawdzisz też czy szybkę otwiera Ci się dobrze jak jedziesz w rękawicach. Jeżeli jest to szczękowiec to sprawdzisz też czy łatwo się otwiera w trakcie jazdy, na światłach.

Ja osobiście testowałem w taki sposób Airoha, Schuberta i Shoei. Najbardziej do gustu z Anią przypadły nam Shoei Multitec i w takich śmigamy 3 sezon i jedynie co to może teraz kupił bym biały a nie czarny bo w gorące dni mniej się biały kolor nagrzewa.
Airoh przy 160km/h był słabiej tłumił hałas to tego słuchać było świst powietrza - konstrukcja.
Schubert dobra widoczność lepsza niż w innych kaskach mi osobiście jakoś nie leżał dobrze na głowie Ania stwierdziła, że jest ok ale jak by miała wybierać to Shoei.

Osobiście nie testowałem nowego modelu Shoei Multitec mamy ten wcześniejszy.

PS. Kaski testowaliśmy w Kielcach na dniach testowych w sklepie Skuter Pasja na ul. Warszawskiej. Przeważnie dwa razy w sezonie mają jazdy testowe. Zostawiasz dowód i może pośmigać tak z 30 minut w kasku. Shoei ma tak zrobione pianki że dopasowują się po pewnym czasie do kształtu twarzy i gąbki przylegają idealnie.

Arek

Jaszczur chyba napisał wszystko w temacie, dodam że musiz wyraźnie rozgraniczyć jakiegoś kasku potrzebujesz, czy typowo sportowego który będzie dobrze wentylowany ale głośny czy bardziej uniwersalnego.
Z tego co widzę ten Shark dość dobrze wygląda i jest lekki, jednak mam teraz RSI i jakbym miał wybierać to chyba wziąłbym coś Japońskiego.
Pamiętaj jeszcze że waga ma duże znaczenie, między kaskami o wadze 1450 a 1300gr jest ogromna różnica w czuciu na głowie, także weź to pod uwagę. Sharka mają sieci Intermotors ale chyba nie przewidują jazd testowych.

Konrad

Właśnie ja ogólnie nie jestem z Kielc, do Was mam 80km, ale często tam jestem. Nie bardzo mam gdzie właśnie przymierzyć, o przelocie to nawet nie marze...  A nie chce kasku za taką kase kupić w ciemno.

Arek

To akurat możesz podjechać na Warszawską do Klesyka i przymierzyć się do Shoei'a ;)

Konrad

Gadałem przez telefon właśnie z przemiłą panią z SP, podjade do nich w przyszłym tygodniu i sobie sprawdze shoeia. Ale nie mają mojego malowania :( Ale chociaż przymierze. Może araia coś się znajdzie.

Arek

Cytat: Konrad w  4 Wrzesień 2012, 16:42:22
.... Ale nie mają mojego malowania :( ....

Jak tylko będziesz chciał wyłożyć taki hajs to i malowanie się znajdzie..............Może nie od razu :D