30 Październik 2020, 02:09:17

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Opony do supermoto

Zaczęty przez RyZyK, 5 Lipiec 2012, 12:48:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

RyZyK

5 Lipiec 2012, 12:48:17 Ostatnia edycja: 5 Lipiec 2012, 15:07:51 by Naitsabes
witam,
chlopaki jakie oponki byscie polecali, jak nie w tym sezonie to w nastepnym musze juz je zmienic, chodzi mi o oponki do supermoto - miasto glownie, troche trasy - max predkosci ze 140 wiecej chyba wiatr mi nie pozwoli, fabrycznie mam pirellki mtr 01 ale z tego co patrze to chyba ich juz nie robia bo na allegro tez widzialem jedynie uzywki

Pozdrawiam
RyZyK

Arek

Popatrz co oferują w Twoim rozmiarze i poczyta ew. jakieś testy bądź opinie na forach :) W supermoto raczej nie ma typowych gum jak do innych motocykli, dlatego mogą być droższe mimo mniejszych rozmiarów.

scyzoryk

Znajomi którzy śmigają na SM używają Avon Distanzia. Jedna z niewielu uniwersalnych opon enduro którą można dostać w rozmiarze 17" na przód. Jeden śmiga na WR250 drugi na DRZcie i są zachwyceni. Opona która bardzo dobrze spisuje się na asfalcie ale daje również możliwość szaleństwa w lekkim terenie, co na typowych gumach SM nie jest możliwe.
Pozdr
Maciek

Historia:
Simson S51B -> WSK 175 -> SHL M17 Gazela -> Jawa CZ175 -> Honda MTX 80 -> Suzuki GS 650G Katana -> Suzuki GSX 550EF -> Honda xl600v Transalp -> Yamaha TDM 900 - > Honda xl650v Transalp -> BMW R1200GS

RyZyK

ja mam honde fmx to w teren nie wlece bo nei za bardzo tym, zastanawialem sie nad pirelli diablo strada i dunlopy roadsmarty ale potem obczailem ze nie robi sie ich 150/60 na tyl tylko 70 a fabrycznie mam 60 bedzie roznica jak wezme 70?

Pozdrawiam
RyZyK

RyZyK

13 Lipiec 2012, 15:32:21 #4 Ostatnia edycja: 13 Lipiec 2012, 17:45:11 by RyZyK
zdecydowalem sie na diablo strada najlepsze oponki w tej cenie, przod zamawiam na dniach, lecz tyl rozmawialem z chlopaszkiem z netcaru i pytalem sie czy jest roznica gdy fabrycznie na tyle lezy a 150/60 a kupie 150/70 - teraz nie mam oryginalui na tyle i mam 150/70 niby wszystko okej ale nie potrafie stwerdzic czy nie lepiej by bylo na /60 bo oponka jest praktycznie lysa... czy jest jakas rzeczywista roznica z ta wysokoscia? wiem ze teraz mam /70 i nad czym sie niby zastanawiam, ale jak fabrycznie jest /60 to jak kupuje to juz raczej kupowac trzeba jak najlepiej dla moto - liczylbym na pomoc za ktora z gory dzieki, a i odrazu zapytam - orientuje sie ktos gdzie wymieniaja oponki ? i wywazaja - wiem ze w bikerserwis - ale 50zl od sztuki, nie wie ktos czy, jest gdzies taniej?

@edit:diablo strada nie produkuja juz w 150/70 nawet

na topgumy.pl typeczek mi dal oferte 359 zl za przod pirelli diablo rosso II i 399 zl za tyl z czego tyl bedze taki jak powinienem w specyfikacji, czyli 150/60 - i chyba na to sie zdecyduje

Pozdrawiam
RyZyK