27 Październik 2020, 14:58:38

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Problem z rejestracją, potrzebna pomoc

Zaczęty przez Kariot, 28 Czerwiec 2012, 14:59:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kariot

Witajcie.
Mam problem z rejestracją Kawy.
Od byłego właściciela ( 2 w Polsce) dostałem:
- dowód francuski,
- tłumaczenie dowodu,
- 2 kopie faktury zakupu we Francji,
- umowę między sprowadzającym a 2 właścicielem w Polsce,
- ubezpieczenie,
- przegląd,
Po zakupie na drugi dzień poszedłem do Skarbowego opłacić. Wszystko spoko opłacone.
Następnie poszedłem do Wydziału Komunikacji gdzie usłyszałem, że potrzebuję oryginału faktury a a nie kopi!!!
Znalazłem gościa który sprowadził - powiedział mi że dał oryginał 2 właścicielowi w PL,
2 właściciel w PL (czyli ten od którego ja kupiłem) mówi, że on nie dostał oryginału.
Mówię dobra dam radę. Załatwiłem umowę kupna sprzedaży między Francuzem który jest w dowodzie rejestracyjnym a ściągającym motocykl. Pani w Wydziale Komunikacji powiedziała, że ten który sprowadził musi opłacić Vat-25.
I tu rodzi się pytanie, czy na "takiej" umowie kupna-sprzedaży pomiędzy im a Francuzem można opłacić Vat-25?
Przecież mogę mu wysłać pocztą, niech opłaci i odeśle komplet.
Może jest na forum ktoś obeznany albo pracujący w urzędzie :D
796-314-945

Rafał

Było dwóch właścicieli w Polsce i żaden nie rejestrował motocykla w kraju?
"Długa i ciężka jest droga, która z Piekła wiedzie ku Światłu"
                                                                                       John Milton

karola

Obowiązek uzyskania zaswiadczenia VAT-25 ciąży na sprowadzającym motocykl.
To on musi złożyć wniosek vat-24, zapłacić 160 zł za wydanie zaświadczenia VAT-25, że jest zwolniony z Vat.
Z tego co piszesz wynika, że żaden z Panów motocykla w Polsce nie rejestrował.
Cła nie załatwiali, bo motocykle są zwolnione ( te sprowadzane z Unii).
Nie mialbyś problemów jakbyś poszedł po ,,linii prostej,, ;)
Teraz masz małego pata. Jak się pierwszy właściciel wypnie i nie złoży papierów do skarbowego ????
Interesuje mnie przyszłość, bo tam zamierzam spędzać resztę życia.......

,,Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc aby się podniósł,,.

Kariot

Motocykl NIE jest zarejestrowany w kraju, ma tylko opłacone ubezpieczenie na francuskie blachy.
I właściciel czyli sprowadzający jest jakiś nie......
Gdybym wiedział, że tak będzie to bym trzasnął umowę francja-ja i po problemie.
Dziś dowiedziałem się o takie opcji:
Napisać nową umowę między francuzem a polakiem tym sprowadzającym, że jest to umowa vat-marża i ten I właściciel tylko złoży vat-24 i wydadzą mu vat-25 z podpisem, że moto jest zwolnione z opłaty
Da tak radę? Mam nadzieję że niczego nie pogmatwałem.
796-314-945

Balcer

Moim zdaniem sporządź umowę między francuzem a Tobą i po problemie, nikt tego nie sprawdza. Ja kupiłem angielski od polaka i poszedłem tylko z papierami moimi i dowodem rej ang. i wszystko OK
Pozdro!

Kariot

Gdyby to było takie proste..
Zrobiłbym tak ale już opłaciłem umowę, więc dupa :D
Już mam rozwiązanie: I właściciel opłaci vat-24 (wyślę mu tą umowę między nim a francuzem) on mi odeśle vat-25 i się może już zarejestruje jakoś :D
796-314-945

lukasz_stepien

Siemka

Podłączę się do tematu.
Kumpel ma w garażu poskładaną przez siebie SHL czwórkę. Po latach zbierania części i składaniu tego cacka chciał ją zarejestrować. Niestety (to nic nowego) nie ma do niej papierów. Wstępnie w urzędzie komunikacji mówili mu, że nie będzie problemu, ale jak był u nich ostatnio, to go załamali, bo powiedzieli mu, że ma założyć jakąś sprawę o stwierdzenie, że jest ona jego. Spotkał się już ktoś z takim problemem? Da się to jakoś rozwiązać bez zakładania sprawy? A może jest tu jakiś (albo znacie) adwokat, który mógłby pomóc w batalii z systemem.
Z góry dzięki za pomoc.

Jaszczur

Cytat: lukasz_stepien w 12 Wrzesień 2012, 21:08:17
.... A może jest tu jakiś (albo znacie) adwokat, który mógłby pomóc w batalii z systemem. ...

Strzelam ale może w PZMocie jest przyjmuje jakiś radca prawny.
http://kielce.pzm.pl/

Kariot

Nie wiem co trzeba zrobić krok po kroku ale wygląda to mniej więcej tak.
Jeśli motocykl posiada tabliczkę to jedziemy do stacji kontroli pojazdów, tam wystawiają nam jakiś kwit, z tym do WK i wydają nam nowe dokumenty na dane z tabliczki.
796-314-945