24 Listopad 2020, 18:18:51

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Szybki wypadzik na świeżego smażonego pstrąga.

Zaczęty przez Jaszczur, 18 Czerwiec 2012, 21:10:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jaszczur

18 Czerwiec 2012, 21:10:11 Ostatnia edycja: 19 Czerwiec 2012, 11:06:44 by Jaszczur
Tydzień po powrocie z Bieszczad, wspominając wypad pociekła nam ślina na smażonego pstrąga.
Zrodziło się pytanie gdzie zjeść niedaleko dobrego pstrąga. Nie wiele myśląc odpaliłem google i po kilkunastu minutach szukania trafiłem na post na forum goldenline.pl zachwalające pstrąga kilka kilometrów za Jędrzejowem. Więc niewiele myśląc po południu wsiedliśmy na motocykl i pojechaliśmy z Anią do miejscowości Potok Wielki do Bar Potoczek.
Po przyjechaniu na miejsce hmm bar wyglądał nie zachęcająco - jak wiejska pijalnia piwa ale skoro już jesteśmy wchodzimy do środka. Pytamy się pana czy u pana można zjeść pstrąga pan odpowiada oczywiście. Więc zamawiamy i wychodzimy na zewnątrz pod zadaszony stolik z ławkami.

Za chwile wychodzi Pan z miednicą do strumyka płynącego obok baru podnosi kratę bierze siatkę wyławia dwa żywe pstrągi, ogłusza i patroszy. Hmm wiemy już, że na pewno będzie świeży ale pytanie jak go usmażą.

Po około 20 minutach panie przynoszą talerze na nich dobrze usmażony pstrąg z sałatką z pomidorów, ogórka i sałaty polany sosem winegret do tego chlebek i cytryna.

Wszystko ładnie podane aż ślinka cieknie. Ryba również wyśmienicie doprawiona i wysmażona o czym świadczyła skóra, która też została skonsumowana.

Jak ktoś ma ochotę na świeżego pstrąga dobrze usmażonego i smacznie podanego nie musi się wybierać w Bieszczady.

Dane praktyczne:
Cena: Pstrąga wraz z sałatką i chlebem 20zł.
Opis dojazdu: Jedziemy w stronę Jędrzejowa. Mijamy Jędrzejów i na wysokości stacji BP skręcamy w prawo na Potok Wielki jedziemy jakieś 2 km i po prawej stronie mamy Bar Potoczek.
Mapka: Mapka Jak dojechać.
Strona: http://www.barpotoczek.netwi.pl/

Zdjęcia na stronie są z okresu świetności baru. Teraz bar wygląda na lekko zaniedbany i jest przed nim tabliczka na sprzedaż.

spaw

Ty, nawet nie wiedziałem że tam taka akcja jest :)
Muszę się tam wybrać, mieszkam przecież "rzut beretem" od tego baru :)
tel. 512-120-906

Fafik

Byliśmy wczoraj. Strona internetowa MOCNO nieaktualna! :) Stan rzeczywiście nie najlepszy, powiedziałbym że odstraszający ( bar wystawiony na sprzedaż). Jakoś mimo rekomendacji Jaszczura się nie zdecydowaliśmy.

Temat ciekawy, dlatego jak ktoś ma jakieś ciekawe miejsca na obiadek to proszę pisać.
moja ciuchcia :)

Na drogach pełno jest szaleńców, pchają się na trzeciego, jeżdżą jak wariaci.....naprawdę......czasem aż ciężko ich wyprzedzić...:)

jery07

Potwierdzam wypowiedź Fafika.Mało zachęcający widok.Podrzucajcie wasze namiary na ciekawe knajpki-przyjazne motocyklistom-Ja ostatnio byłem w zajeździe Mistrz i Małgorzata w Borkowie,polecam też Karczmę Dobrut -trasa Skarżysko-Radom .
jery07 -730803737

pat

Polecam lokal na trasie Stalowa Wola -> Jarosław (trasa 77) jakieś 4 km za miejscowością Nisko (w okolicach Wolina). Jadąc w stronę Jarosławia lokal jest po lewej stronie. Jest to Pizzeria ale można zjeść różne rzeczy. Dużo, smacznie i w dobrej cenie.

Jest to typowy zajazd z parkingiem, miejsce w lokalu lub przed, niestety nazwy nie pamiętam.
Żyje się po to żeby jeździć... Jeździ się po to aby żyć...

yellow_67

1 Lipiec 2013, 10:18:13 #5 Ostatnia edycja: 1 Lipiec 2013, 18:30:37 by Naitsabes
Witajcie
W kwestii pstrąga mam trzy typy.
1. Jak szybko i dobrze to polecam Ciekoty za zaraz za paszkwilem o nazwie "szklany Dom" - no wiecie tam na zakręcie.

>> Mapka 1 <<

2. Bardzo fajna i z tradycjami pstrągarnia Raczyńskim w Janowie/Złotym Potoku
http://janow.pl/index.php?s=s&t=1&i=22
I do tego jako bonusik bardzo fajna, kręta trasa ze Złotego Potoku do Żarek

>> Mapka 2 <<

3. Punkt trzeci to Fryszerka położona na trasie pomiędzu Inowłodzią a Radomiem

>> Mapka 3 <<

Już sam wyjazd do Fryszerki jest fajną wycieczką - jedziemy przez tamę nad Zalewem Sulejowskim ( C ), potem rezerwat "Niebieskie Źródła" ( E ), lecimy do Spały na gofry ( F ) a stamtąd do rzeczonej Fryszerki ( G ) gdzie w starym młynie daja naprawdę świetne ryby. Nie tylko pstrąga ale i karpia można zjeść mimo, że to nie Wigilia :) A stamtąd to już powrót jak kto lubi - my wracamy najcześciej przez Chlewiska ( H ) gdzie wstępujemy na kawkę do Pałacu Odrowążów i potem to już bokami do domu.

4. Jest jeszcze fajna knajpka za Końskimi w stronę Opoczna

>> Mapka 4 <<

Byłem tam raz i musiałby jadąć bardzo wolno od strony Końskich znaleźć dokłądną lokalizację - jest na pewno po prawej stronie :)

I to by było na tyle.
Zdecydowanie rekomenduję pierwsze 3 punkty :)
Prawdziwy twardziel nie je miodu, On żuje pszczoły ....

Naitsabes

Yellow, zachęcam do zapoznania się ze kilkoma przydatnymi komendami. Twoje tasiemcowe linki pozwoliłem sobie skrócić. Edytując Swój powyższy post możesz zobaczyć jak taka komenda wygląda. 8)

yellow_67

1 Lipiec 2013, 19:28:01 #7 Ostatnia edycja: 1 Lipiec 2013, 19:31:30 by yellow_67
oj tam oj tam :)
I tak nikt nie przepisuje tego linka (lol) tylko na nim klika :)
Prawdziwy twardziel nie je miodu, On żuje pszczoły ....