2012/06/17 - Motocross w Kowali - wielkie otwarcie

Zaczęty przez Jaszczur, 15 Czerwiec 2012, 01:14:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jaszczur

15 Czerwiec 2012, 01:14:41 Ostatnia edycja: 15 Czerwiec 2012, 11:46:02 by Jaszczur


http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120614/SPORTSWIETOKRZYSKIE09/120619384

CytujŚwiętokrzyskie Stowarzyszenie Motorowe Moto-Max zbudowało tor motocrossowy. W sobotę otwarcie, w niedzielę zawody. Tor jest już gotowy. Na razie ma długość 1,3 kilometra. Do października zostanie powiększony o około 200 metrów i wtedy Moto-Max będzie starać się o homologację Polskiego Związku Motorowego. W sobotę otwarcie, w niedzielę pierwsze zawody.


(mko)

Motocross w Kowali ? wielkie otwarcie
To będzie chrzest nowego toru. Zapraszamy zawodników i widzów. W niedzielę 17 czerwca, w Kowali w gminie Sitkówka-Nowiny odbędą się zawody w motocrossie ? pierwsze na nowo powstałym torze. Jest to trzecia eliminacja Świętokrzyskiego Pucharu w Motocrossie, cyklu zawodów, których gospodarzami były już Dębska Wola i Chełmce.

Pierwsi zawodnicy wyjadą na trasę o godzinie 9, kiedy rozpoczną się trening i kwalifikacje. Na 12 zaplanowano pierwszą serię finałową, o 14 rozegra się druga. Organizator, Świętokrzyskie Towarzystwo Motorowe Moto-Max, przygotowało parking dla kibiców na 200 aut. Na miejscu będą również stanowiska z gastronomią. Zawody odbędą się w niedzielę, 17 czerwca. Chcący wystartować muszą posiadać sprawny motocykl typu corss, odpowiednią odzież, kask i gogle. Zapisy w biurze zawodów na torze w godzinach 7.30 - 9.00. Opłata wpisowa wynosi 100 złotych. Wstęp dla widzów wolny.

- Umożliwi ona rozgrywanie w Kowali zawodów motocrossowych rangi mistrzostw Polski? informuje prezes stowarzyszenia Sławomir Posłowski. Dodatkowym atutem będzie parking na 200 aut, znajdujący się niedaleko obiektu.

Już w sobotę 16 czerwca uroczyste otwarcie toru z udziałem władz gminy oraz członków stowarzyszenia i zaproszonych gości. Dzień później odbędzie się tam trzecia eliminacja Świętokrzyskiego Pucharu w Motocrossie. ? Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich zawodników i kibiców ? zachęca Mikołaj Pańka, zawodnik i wiceprezes Moto-Maxu.

BYŁ POTRZEBNY

- W gminie było duże zapotrzebowanie na tor ? stwierdza wójt gminy Sitkówka-Nowiny Stanisław Barycki. - Dochodziły mnie słuchy, że motocykliści jeżdżą po prywatnych działkach, przez co dochodziło do utarczek z właścicielami. Wiedziałem też, że gminie są tereny, które można by wykorzystać na potrzeby tego sportu ? mówi wójt Barycki.

Podobne odczucia mieli członkowie zawiązanego trzy lata temu Moto-Maxu. ? W naszej gminie dużo osób jeździło "na dziko?. Postanowiliśmy wybudować obiekt, na którym każdy chętny będzie mógł się wyżyć bez szkody dla innych ? opowiada Sławomir Posłowski. Wybór padł na zalesiony teren pomiędzy drogą technologiczną do jednej z kopalń, a torem kolejowym Kielce ? Kraków. Wtedy do działania przystąpił wójt gminy.

? Michał Jankowski, prezes zarządu kopalni Trzuskawica, właściciela terenu, od początku był przychylny tej inicjatywie ? opowiada Stanisław Barycki. - Dzięki zaangażowania pana wójta, prezes Jankowski zgodził się wydzierżawić działkę stowarzyszeniu, za co im obydwu bardzo serdecznie dziękujemy ? dodaje Sławomir Posłowski.

WŁASNYMI RĘKAMI

Po załatwieniu formalności członkowie Moto-Maxu od razu wzięli się do roboty. ? Wszystko tutaj robimy sami ? mówi Cezary Bajek, skarbnik Moto-Maxu. ? Ktoś ma kolegę, co jeździ na koparce, inny znów załatwi po znajomości spychacz. Każdy z nas spędził tu wiele godzin machając łopatą. Pomoc fachową dostarczyło nam dwóch doświadczonych zawodników z naszego klubu ? Mikołaj Pańka i Michał Korpas. Oni podpowiedzieli, jak profesjonalnie wytyczyć trasę na obiekcie do jazdy motocyklem ? opowiada Cezary Bajek.

Przed członkami stowarzyszenia jeszcze dużo roboty. W planach jest założenie systemu nawadniającego. Ograniczyłby on uciążliwe dla kibiców zapylenie podczas zawodów, bo gleby w Kowali są dość piaszczyste. ? Był u nas już nawet specjalista od studni, ale na razie odkładamy to na później. Koszta takiego rozwiązania są bardzo wysokie, więc póki co będziemy polewać tor ręcznie ? mówi Sławomir Posłowski.

pająk

mobile: 661 894 184                     A2Rh+

Jaszczur

15 Czerwiec 2012, 11:36:34 #2 Ostatnia edycja: 15 Czerwiec 2012, 11:46:21 by Jaszczur
Cytat: pająk w 15 Czerwiec 2012, 01:53:40
jakaś mapka dojazdu by się przydała...

Jest na stronie http://www.motomax-kielce.pl/

experty

Jakie są wytyczne aby wejść/wjechać na tor? Czy każdy nawet amator ma taką możliwość? Czy są jakieś opłaty?

Na stronie nic nie znalazłem na ten temat, a na maila mi nie odpisano  :P .

Chciałbym gdzieś poćwiczyć, a po parkach to nie bardzo...

Pozdrawiam!