21 Wrzesień 2020, 10:49:22

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Wycieczka motocyklowa w Świętokrzyskie (filmy)

Zaczęty przez wolf, 3 Maj 2012, 14:26:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

wolf

3 Maj 2012, 14:26:21 Ostatnia edycja: 5 Październik 2014, 17:16:17 by wolf
Ok czas zebrać w swój 1 temat, moją prace. Przedstawiam tu ciekawe miejsca w Świętokrzyskim, które warto odwiedzic, mniej lub bardziej.
Zebrało się tego naprawde dużo a bedzie jeszcze wiecej...  :P
Miłego oglądania   ;D
FILM nr 1 (Łagów-Jaskina Zbójecka, Krajno-punkt widokowy, Św. Katarzyna-źródełko i kapliczka Św. Franciszka, Łysica, Wiśniówka-zalany kamieniołom, Cedzyna-zalew)

FILM nr 2 (Tudorów-ruiny wieży, Karwów-kapliczka W. Kadłubka oraz zalany kamieniołom, Włostów-ruiny pałacu Karskich, Ublinek-zbór ariański, Międzygórz-ruiny zamku, Ujazd-ruiny pałacu Krzyżtopór)

FILM nr 3 (Łopatno-staw, Golejów koło Staszowa-główne jeziorko, Kurozwęki, Szydłów, Grabki Duże-pałac, Chańcza-zalew, Rembów-ruiny zamku Szumsko)

FILM nr 4 (Nikisiałka Mała-dwór, Opatów-rynek, kościół, podziemia, Podole-staw, dawny kamieniołom, Ptkanów-kościół i zegar słoneczny, Małoszyce, Ćmielów-rynek, Żywe Muzeum Porcelany, ruiny zamku, Szwarszowice-wiatrak typu holenderskiego)

FILM nr 5 (Bałtów-JuraPark, Pałac, Krzemionki-Muzeum Archeologiczne, Nietulisko Duże-ruiny walcowni i rzeźby w plenerze, Brody-zalew, Krynki-rezerwat skały, Iłża-ruiny zamku)

FILM nr 6 (Bodzentyn-ruiny zamku, zagroda Czernikiewiczów, Nowa Słupia-figura kamiennego pielgrzyma, Świety Krzyż, Ossolin-podziemna kaplica Betlejemska, ruiny zamku, Klimontów-synagoga, kamienica, kolegiata św. Józefa, Szymanowice-zalew, Wiązownica-Kolonia -pałac, Dąb-pomnik przyrody, Sulisławice-Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej, Łoniów-pałac, Koprzywnica-Zespół pocysterski z kościołem p.w. Najświetszej Marii Panny i św. Floriana, zalew, Sandomierz, Czyżów Szlachecki-pałac)

FILM nr 7 (Górki Klimontowskie-pałac i park, Staszów-ratusz, Pacanów-rynek z pomnikami Koziołka Matołka, Europejskie Centrum Bajki, Busko-Zdrój-park zdrojowy, sanatorium Marconi, willa Oblęgorek, Jędrzejów-rynek z zegarem słonecznym, Muzeum Przypkowskich, Klasztor Ojców Cystersów, Ciuchcia Expres Ponidzie, Nagłowice-dwór z muzeum Mikołaja Reja, Mnichów-drewniany kościół)

FILM nr 8 (Kielce-pomnik dzika, ul. Sienkiewicza, pomnik Jana Karskiego, staw w parku miejskim im. S. Staszica, pałacyk Zielińskiego z ptaszarnią, Pałac Biskupów Krakowskich, Rezerwat przyrody Kadzielnia z amfiteatrem, Podzamcze Piekoszowskie-ruiny pałacu, Chęciny-Jaskinia Raj i ruiny zamku, Tokarnia-Muzeum Wsi Kieleckiej-Park Etnograficzny, Sobków-fortalicja i ruiny pałacu, Mokrsko Górne-ruiny zamku)

FILM nr 9  tu juz mozna ogladac w full HD (Zagnańsk-Dąb Bartek, kapliczka św. Huberta, Samsonów-ruiny huty, Umer-zalew, Bobrza-dworek, ruiny muru oporowego i zakładu wielkopiecowego, staw, Oblęgorek-dworek i muzeum H. Sienkiewicza, Kuźniaki-ruiny wielkiego pieca hutniczego, Wólka Kłucka-ruiny pałacu Kołłątajów, Sielpia-zalew, "małpi gaj", muzeum techniki, Piekło, Niebo)

FILM nr 10  tu tez full HD (Modliszewice-dwór obronny, Końskie-baszty, zespół pałacowo-parkowy, Glorietta, altana, brama północna, oranżeria egipska, świątynia grecka, Niekłań Wielki-rezerwat przyrody Skałki Piekło, Skarżysko-Kamienna-muzeum im. Orła Białego, zalew Rejów, Starachowice-zalew Lubianka)

FILM nr 11  full HD (Kałków-sanktuarium, droga krzyżowa, Golgota, grota lourdzka, mini zoo, Krynki-kościół i modrzewiowa brama z 2 dzwonnicami, Jacentów-pałac, Śmiłów-dwór)

FILM nr 12  full HD (Smogorzów-dwór, Chroberz-pałac Wielopolskich, Sancygniów-pałac Deskurów, bramy, staw, Działoszyce-ruiny synagogi, Cudzynowice-dwór, Kazimierza Wielka-baszta, cukrownia, zalew, pałacyk, Bejsce-pałac, Solec-Zdrój-park zdrojowy, łazienki, Zborów-pałac, staw)

FILM nr 13  full HD (Niemienice-panorama Gór Świętokrzyskich, "pingwin ogrodowy", dwór, Gołoszyce-dwór i park, Wąworków-wzgórza lessowe, rzeczka Opatówka, skałki, dwór, Ujazd-pałac Krzyżtopór, Przepiórów-dwór i park, Włostów-kaplica grobowa Karskich, ruiny pałacu, Lipnik-dwór)

FILM nr 14  full HD (Gorzków-park, dwór, Wiśniowa-pałac, altana, park, kościół, Staszów-dwór, ratusz, pałac, koszary i rzeka Czarna, Rytwiany-Klasztor Pokamedulski - Pustelnia Złotego Lasu, kapliczka MB Fatimskiej ze źródełkiem, ruiny zamku, gorzelnia, pałac, Grobla-młyn wodny, Rezerwat Przyrody "Dziki Staw", Sichów Duży-biblioteka, restauracja, oranżeria, pałac)

FILM nr 15  full HD (Tarłów-kościół, ruiny synagogi, Brzozowa-dwór, Słupia Nadbrzeżna-panorama ze skarpy na Wisłę, Maruszów-skansen "Galeria Pod Chmurką", jezioro Czarne, Pisary-pałac, Nowe Kichary-ruiny dworu i kaplicy-wieża, Wilczyce-dwór, Kobierniki-dwór, Skotniki-dwór i park)

FILM nr 16  full HD (Przeuszyn-dwór, Podgrodzie-ruiny zamku, rzeka Kamienna, skałki, Ruda Kościelna-gorzelnia i dwór, Bodzechów-stara kuźnia, Szewna-metalowa brama i kościół, Częstocice-pałac, Ostrowiec Świętokrzyski-pałac, zajazd pocztowy, browar Saskich, Ośrodek Wypoczynkowy Gutwin, Boksyce-dwór i park)

FILM nr 17 full HD(Nagorzyce-dwór, Witosławice-spichlerz, Mirogonowice-staw, dwór, lamus, Wronów-dwór, Nowa Słupia-dom Opata, ślady kościoła św. Michała, Osada Starożytna, Czajęcice-staw, park, dwór)

FILM nr 18 full HD (Słabuszewice-dwór, wejście do podziemi, Międzygórz-ruiny zamku, Kleczanów-cmentarzysko z kurhanami, Sandomierz-cmentarz wojskowy, dworki, Latarnia Chocimska, Brama Opatowska, synagoga, podziemia, rynek, kamienice, ratusz, zegar słoneczny, kotwica do nieba, kolumna z posągiem, studnia, pałac biskupi, Sufroganówka, Dom Długosza, Ucho Igielne, plac spotkań "Rawelin", zamek królewski, Wąwóz Królowej Jadwigi, bulwar Piłsudskiego nad Wisłą, spichlerz, Collegium Gostomianum, koszary austriackie, Kamień Łukawski-rezerwat przyrody-Góry Pieprzowe)

FILM nr 19 full HD (Wiśniówka-zalany kamieniołom, Cedzyna-zalew, Nieskurzów-zalew, Biedrzychów-źródełko miłości i Jezioro Przeria, Linów-ruiny gorzelni i dwór, Zawichost-mały rynek, dom zajezdny i Wisła)

FILM nr 20  full HD (Ciekoty-drewniany dworek, Centrum Edukacyjne "Szklany Dom", zalew, Wilków-zalew, Krajno-park linowy, "tyrolka" , park miniatur)

FILM nr 21 full HD (Chocimów - dwór, Wióry-zapora wodna i jezioro, Krynki-zalew Brody i Rezerwat Przyrody "Skały", Starachowice-zalew Piachy i Pasternik, Pomnik Obrońców 1939, Muzeum Przyrody i Techniki)

Film nr 22  full HD (Łopuszno-brama i pałac, Bolmin-zalew, ruiny dworu, Ludynia-drewniany dwór, zbór ariański, staw, Krasocin-wiatrak, Wola Świdzińska-drewniany dwór, Oleszno-dwór)

FILM nr 23 full HD (Lasocin-brama i ruiny pałacu, Kluczewsko-spichlerz, oficyna, staw, Łapczyna Wola-ruiny zboru ariańskiego, Czarnca-arboretum-park, pomnik Stefana Czarnieckiego, Nieznanowice-ruiny pałacu, Rzeszówek-park i ruiny dworu)

FILM nr 24 full HD (Podzamcze Chęcińskie-dwór obronny, brama wjazdowa i spichlerz, Boczkowice-ruiny dworu, Kwilina-dwór, stawy, Radków-pałac, Bieganów-dwór i park, Mękarzów-dwór, Moskorzew-zbór ariański i dwór, Szczekociny [woj. Śląskie]-pałac i oficyny)

FILM nr 25 full HD (Raszków - spichlerz, brama wjazdowa, dwór, Słupia - staw, dwór, Rożnica - pałac, park, oficyny, Chlewice - pałac, Jaronowice - dwór, Motkowice - brama, spichlerz, zabudowania gospodarcze, Gnojno - dwór, staw)

FILM nr 26 full HD (Piotrkowice - zespół pałacowy, Chmielnik - rynek, pomnik Nike, fontanna, synagoga, Śladków Mały - "Zaczarowany Ogród" państwa Buczyńskich, skały, Śladków Duży - pałac, Pińczów - baszta, pałac, synagoga, Dom Ariański, zalew)

FILM nr 27 full HD (Szaniec - dwór, Busko-Zdrój - synagoga, Wełecz - sosna "na szczudłach", Widuchowa - dwór, staw, Bosowice - dwór)

FILM nr 28 full HD (Skorocice - Rezerwat Przyrody i jaskinie, Wiślica - Bazylika, dzwonnica, Dom Długosza)

FILM nr 29 full HD (Kielce - dworek Laszczyków, Rezerwat Przyrody Ślichowice, Ciosowa - Góra Ciosowa, las, Maleniec - Muzeum Techniki, jezioro, Zachełmie - Rezerwat Przyrody - kamieniołom ze śladami Tetrapoda, skamieniałe krewetki)

FILM nr 30 full HD (Wąchock - pomnik sołtysa, zalew, kamienica Schoenberga, dworek Langiewicza, Bliżyn - pałac, zalew, Jastrzębia - "Brama Piekielna" i "Piekło Dalejowskie", Sołtyków - ruiny cegielni, Suchedniów - młyn i drewniany dworek, Orzechówka - gospodarstwo agroturystyczne państwa Kudlińskich z muzeum siekier)

- FILM nr 31 full HD (Słopiec Rządowy - dwór, ruiny młyna wodnego, Borków - zalew, Szczecno - ruiny dworu, park, Maleszowa - dwór, ruiny stajni i zamku na wyspie, fosa, Morawica - zalew, młyn wodny i spichlerz, Siedlce - dwór, gród Pędzików)

- FILM nr 32 full HD (Chęciny - ruiny zamku, Góra Rzepka-rezerwat w dawnym kamieniołomie, synagoga, Gałęzice - Jaskinia Piekło, drewniane diabełki, Miedzianka - Góra Miedzianka, sztolnie, jaskinia, Chełmce - dwór obronny)

- FILM nr 33 full HD (Stopnica - zamek, Podgaje - Muzeum Polskiej Motoryzacji XX wieku "Polska Na Kołach", Gacki - zalany kamieniołom)

- FILM nr 34 full HD (Michałów - stadnina koni, Młodzawy Małe - Ogród Na Rozstajach, Ciuślice - dwór, Cieszkowy - ruiny zboru ariańskiego)

-->Nowość--> - FILM nr 35 full HD  (Huta Szklana - osada średniowieczna, Mirzec - modrzewiowy dworek, Lemierze - dwór, Przybysławice - dwór, Bogoria - zalew, Radzanów - dwór, staw, Krzcięcice - dwór)

- Wiśniówka full HD (Wiśniówka - zalany kamieniołom ze szmaragdową wodą)

Wygladalo ze w zeszlym sezonie bedzie koniec.. ale nakrecilem juz tyle miejsc, i wciaz odkrywam pelno nowych, ze powoli mysle ze to chyba bedzie nie konczaca sie opowiesc  ::)

Prosilbym bym bardzo jesli wam sie podobaja filmy a macie konta na youtubie, zeby klikac fajne lub subskrybowac moj kanal (pomoze mi to tez troche je rozpropagowac)   :P

Pozdro wolf

Jaszczur

Wolf słowa uznania, że Ci się chciało ale jak dla mnie to muzyka fatalnie dobrana (łumta, łumta, szybko, szybko i dalej). Napisy da się przeczytać ale dla mnie za szybko przelatują.
PS. Widziałem Twój filmik z MotoSerce 2012 z Ostrowca i tam już sceny, najazdy jak i montaż zachęca do oglądania całego materiału. Pierwsza cześć bardzo dobrze.

wolf

No i to jest krytyka ktora moge przyjac z czystym sumieniem  ;)
P.s. jak widac muza od odcinka 13 i 14 sie zmienia, moze bardziej trafi w gusta widzow, a nie tylko moje  :P
Co do napisow, no coz po to jest pauza na tubie zeby mozna cos zatrzymac i doczytac... za dlugo by trwalo i za dlugo bym musial wstawiac  (bo bylby dluzszy a pozatym nie zawsze sie da wstawic dlugi napis do krotkiego filmiku) jak by wszystkie napisy byly wolno, poprostu cos za cos.
Pozatym ja jestem tylko amatorem no i jak widac ciagle sie rozwijam no i idzie mi coraz lepiej, chyba?
Pozatym dla widza to nic trudnego zrobic taki filmek... ale coz jak ktos wie ile trzeba pierdol i pierdolek wykonac przy tak banalnym filmiku, to dopiero wtedy docenienia czyjas prace  ::) Dodam ze 10 minut filmu to praktycznie jakis tydzien pracy
ok pozdro

azrael88

Dla mnie bajka, tak jak Ci pisałem - podstawowy materiał przy odkrywaniu najbliższych okolic.

Z montażem z odcinka na odcinek lepiej, choć brakuje mi w tych ostatnich widoku z jadącego motocykla.

wolf

18 Czerwiec 2012, 23:39:23 #4 Ostatnia edycja: 1 Wrzesień 2013, 18:47:36 by wolf
No tez mi brakuje widoku z pedzacego moto, ale coz wraz ze wzrostem jakosci (czyt. kupnem kamery i full hd) okazalo sie ze stare mocowanie do mota nie daje rady, wiec ten pomysl upadl. Po zimie mialem wykabinowac nowe mocowanie, ale jest to dosc problematyczne zagadnienie z montazem na sztywno, tak aby potem obraz nie latal. Wiec po probie zmajstrowania nowego mocowania, okazalo sie ze mi strasznie szpeci linie moto, wiec dalem sobie z nim siana. Ostatnio wykabinowalem nowe mocowanie, zdejmowalne, niby do kasku, ale po 1 probie nie zdalo swojego zadania. Jesli kolejne proby sie nie powioda, niestety nie bedzie widoku z motocykla, sila wyzsza  ???

pająk

no fajnie, fajnie. Ale tych zdjęć z 2oo trochę mało. Pozdrawiam.  ;)
mobile: 661 894 184                     A2Rh+

wolf

26 Sierpień 2012, 19:36:09 #6 Ostatnia edycja: 1 Wrzesień 2013, 18:48:02 by wolf
No coz, za to material jest bogaty w wartosc merytoryczna...   wiec cos za cos. Pozatym trudno sie kreci jazde na moto, choc jak dla mnie moglbym i wstawic 30minut jazdy i 30 wycieczki... ale coz... tuba ma ograniczenia we wstawianiu materialu, w ktorym musze sie zmiescic, wiec jest ile sie da... to nie tv   albo rybki albo.. co inne

Jaszczur

Jak dojechać na Krzyżtoporu z Kielc :)
http://www.youtube.com/watch?v=inQB-1AUFx8&feature=related

PS. Jak się nie mylę to jest materiał osoby, która kręciła filmik podczas prezentacji korony.

Duszmen

20 Wrzesień 2012, 09:39:12 #8 Ostatnia edycja: 15 Grudzień 2012, 19:05:51 by Duszmen
No pięknie to Wilku zrobiłeś jak zawsze. Jak będziemy robić jakieś rajdy lub coś podobnego to z pewnością zaprosimy Cię na przewodnika. Szacun.
"DUSZMEN-VEGA" - Szkoła Jazdy z Duszą

Kat. AM, A1, A2, A, B, C, ADR
                      Kielce, ul.Seminaryjska 5

Maciek DUSZA - tel. 602 887 447 ; 41 343 27 20

wolf

15 Grudzień 2012, 19:00:38 #9 Ostatnia edycja: 1 Wrzesień 2013, 18:48:39 by wolf
Dzieki ale to jeszcze nie koniec... mam juz nagranego materialu na jeszcze jakies 2-3 odcinki (tylko kapletny brak czasu na zlorzenie tego) i pomysl na 1 wycieczke ale coz oby pogoda pozwolila mi ja zrealizowac  :o
A co raid sie szykuje  :P toz ze mna wam miesiaca nie starczy na zwiedzanie  ;)

spaw

tel. 512-120-906

wolf

Cytat: spaw w  2 Luty 2013, 21:37:51
Wolf, a powiedz, czym teraz kręcisz?

Wciaz tym samym, amatorska kamerka w full hd z zoomem optycznym 30, ale od wakacji wzbogacilem sie o statyw z glowica olejowa do filmowania, co widac chyba odrazu na filmach, jednak z reki sie nie da dobrze krecic. Do krecenia na moto urzywam albo reki albo wlasnorecznie skonstruowanego mocowania do przymocowania kamery do kasku (ale jest za ciezka i da sie tylko krecic momentami). Jak dobrze pojdzie to od nowego sezonu bede juz krecil profesjonalna lustrzanka i jakosc pewnie znow pojdzie w gore. Zlapalem bakcyla filmowania i zamiast kupic lepsze moto chce zainwestowac w co inne, a narazie jakos sie przekulam na mojej 650  ;)

yellow_67

Nieźle Wilku, naprawdę nieźle.
Fajne miejsca zobaczyłem dzięki Tobie.
A wydawało mi się, że prawie wszystko widziałem.
Teraz wiem, że prawie :)
Prawdziwy twardziel nie je miodu, On żuje pszczoły ....

wolf

Dzięki,
Wstawiłem ostatni w tym sezonie (a być może już całkiem ostatni) 34 film, (widoczny w 1 poście) moich "Wycieczek motocyklowych w Świętokrzyskie". Choć powtarzałem to sobie już 3 razy (więc nigdy nie mów nigdy) i zawsze jakoś przez zimę udawało się coś nowego dowiedzieć o jakimś ciekawym miejscu w świętokrzyskim, może i tym razem tak będzie... nie mówie nie. Ale tym razem myśle, że jednak odwiedziłem już tyle miejsc... że brak mi już naprawdę pomysłów, chyba że ktoś z was podsunie mi jakieś pomysły, czekam na wasze propozycje.
W tym odcinku korzystam w pełni z uroków filmowania na motocyklu GoPro 3 Black więcej jest już sporo różnych ujęć z jazdy na moto (to dla tych co mi kiedyś marudzili, że jest jej za mało).

Uwaga, wstawiłem w 1 poście nowy! 35 odcinek z moich wycieczek po Świętokrzyskim. Zapraszam do obejrzenia. To chyba... już ostatni. Wykorzystałem w nim miejsca, które udało mi się znów znaleźć przez zimę.

Zapraszam do oglądania  ;D  i nie zapominajcie klepnąć fajne lub subskrybować mój kanał   ;)
LwG