27 Wrzesień 2020, 00:27:27

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Jaką odzież wybrać? (kurtka, spodnie na moto).

Zaczęty przez Szczurkov, 25 Grudzień 2011, 00:33:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

RyZyK

http://www.4motos.pl/Rekawice-Alpinestars-GP-PLUS-2013

ja mam takie, co moge ci powiedziec o tego typu rekwicach, 30 stopni i w gore jest goraco, ale nie jakos strasznie da sie wytrzymac nie ma tragedii, poniezj 12 stopni jest zimno w lape

Pozdrawiam
RyZyK

Jaszczur

Cytat: KLEkonrad w 18 Sierpień 2013, 22:59:35
Podobno rękawice z membraną Gore-Tex są niemal nieprzemakalne, a podczas ciepła łapy się nie gotują. Tak na chłopski rozum to nieprzemakalność wyklucza przewiewność i na odwrót

Membrana tak działa :) przepuszcza wilgoć ze środka w nie wpuszcza wody z zewnątrz.
Gore-Tex jest jedna z najbardziej rozpoznawanych marek membran i warta swojej ceny.
Jedynie o czym musisz pamiętać to kupować specjalny impregnat do membran Gore-Texu przeważnie w spraju ew. środki do prania odzieży z Gore-Texu. Jak raz użyje np. jakiegoś wosku do nasmarowania rękawic to wilgoć nie będzie już tak łatwo wychodziła na zewnątrz. Jak nie będziesz używał żadnego impregnatu do woda zacznie się dostawać do środka. Rękawice dobrze raz na miesiąc zaimpregnować.

KLEkonrad

8 Wrzesień 2013, 00:04:24 #17 Ostatnia edycja: 8 Wrzesień 2013, 00:07:01 by KLEkonrad
Dzięki Jaszczur za wyjaśnienie ;) Około 2 tygodnie temu kupiłem te Held Satu i nie wiem czy to placebo ale ta membrana faktycznie wydaje się działać :D Możesz napisać jeszcze czym dokładnie je impregnować? To jest jakiś specjalny środek przeznaczony TYLKO do Gore-Texu, czy masz może na myśli coś takiego jak ten spray do butów?

W przyszłym tygodniu jest bazar motocyklowy w Warszawie na który prawdopodobnie się wybiorę bo to chyba dobra okazja na zakup odzieży w rozsądnej cenie. Odnośnie kurtki i spodni to Szczurkov w miarę fajnie to wyjaśnił w swoim poście i nie mam pytań. Wątpliwości mam jednak w kwestii wyboru obuwia :)
Możecie podpowiedzieć na co zwracać uwagę przy zakupie? I jakie są Wasze osobiste priorytety i upodobania?
Śmigam głównie koło domu, po mieście, czasem jakaś traska. Fajnie gdyby noszenie butów motocyklowych nie było udręką i można było wytrzymać w nich kilka godzin na uczelni  ;)

1. Wg internetów, gazet do takich zastosowań dobrze nadawałoby coś tego typu:
http://allegro.pl/buty-turystyczne-tcx-x-street-wp-niebieskie-43-p-n-i3480091998.html

2. W teście "9 par uniwersalnych butów off-roadowo-turystycznych" bardzo dobrze wypadły Sidi Adventure. Z racji że tego typu obuwie jest chyba najbezpieczniejsze? również dość mocno je rozważam. Nie wiem tylko czy to nie jest lekka przesada i do zastosowań jakie opisałem faktycznie dobrze się nadają. (Trochę drogie, ale jeśli to miałby być zakup naprawdę na lata to jestem skłonny tyle zapłacić)
http://allegro.pl/buty-sidi-adventure-gore-model-2013-rozm-43-i3477397325.html

3. Coś pomiędzy w/w.
http://allegro.pl/sidi-buty-canyon-gore-membrana-r-43-ostatnie-a-i3460658991.html

Pomóżcie proszę  ;)
KLE 92, TDM 03 :)

RyZyK

ja brałbym opcje nr. 2 bardzo fajne butki, chyba, ze potrzebne ci zastosowania gore texu no to w tym przypadku 3, jesli jednak interesuja cie buty typu 1 to decydowalbym sie na to http://allegro.pl/buty-motocyklowe-rebelhorn-street-krotkie-i3466721674.html kumpel ma i swietna sprawa, sam osobiscie jezdze w butach http://www.motogen.pl/Alpinestars-SMX-Plus-na-piatke-z-plusem,7712.html tylko nowszy model, co do butyow tego typu, czyli praktycznie pod kolanko moge powiedziec, ze 1 problem jaki jest, mozliwie, ze nie w kazdych, ja mam dosyc masywna stope, samo zalozenie buta, po rozbiciu nie jest szczytem komfortu, ale za to mamy plusy, jesli chodzi przede wszystkim o ochrone no i oczywiscie, stopa i kosta jest idealnie chroniona od wiatru, nie ma mowy, aby nozce bylo zimno, jednak osobiscie tego typu buty preferowalbym pod skorzane kombi, jesli wolisz bardziej wygodne buty pod kombi tekstylne, zalecalbym cos jedynie za kostke typu 1 jednak to co ci podalem wyzej, ew jesli ci potrzebny gore tex no to szukac cos z tym

Pozdrawiam
RyZyK

KLEkonrad

Dzięki za poradę kolego. Chyba nie zauważyłeś ale buty które podałem pod cyferką 2. też mają gore-tex ;) wiadomo że trzeba przymierzyć, zobaczyć na żywo itd. ale z tego co wybadałem w internecie to to jest na razie mój faworyt i chyba dobrze by się sprawdził jako główne, uniwersalne obuwie. Ewentualnie w przypływie gotówki (marzenia ;D) kupiłbym za parę sezonów coś typowo na lato czyli do kostki ale póki co to napaliłem się na te sidi adventure.
KLE 92, TDM 03 :)

Jaszczur

10 Wrzesień 2013, 11:57:30 #20 Ostatnia edycja: 10 Wrzesień 2013, 12:07:58 by Jaszczur
Kiedyś rozglądałem się za uniwersalnym obuwiem motocyklowym i nic nie wpadło w oko.

Osobiście czy jest zimno, ciepło czy gorąco śmigam w butach trekingowych z membraną Gore-Tex. Zakup dobrych butów trekingowych z skóry licowej z podeszwami Vibram i membraną Gore-Tex to wydatek około 500-600zł. Czyli połowa tego co dobrej klasy buty na motocykl.
Do butów tylko i wyłącznie gruba skarpetka bawełniana. Jak zakładasz cienkie skarpety to wilgoć nie jest odprowadzana tak jak należy i stopa w bucie jest wilgotna i sie klei.

Buty mam za kotkę i język w całości wykonany ze skóry bez materiałowych łączeń!.

Takie byty dobrze zaimpregnowane nie przemakają można na nich jeździć na motocyklu, przejść się po deptaku jak i iść kilkanaście kilometrów po górach. W zimie śmigam też w tych butach na codzie :).

Do impregnacji używam tzw. blokerów w spraju do skóry z nubuku kupuje przeważnie w CCC bo najtaniej za około dwadzieścia parę złoty.

Dwa lata temu buty kupowałem w Kielcach na ul. Warszawskiej w sklepie żeglarskim.

Mniej więcej takie mam buty jak na poniższym zdjęciu:

PS. Tańszym rozwiązaniem jest zakup "butów ochronnych" w Castoramie niestety bez membrany.

yellow_67

Konrad - używam od dłuższego czasu rękawic HELD Season. W czasie deszczu nigdy nie zawiodły.
Jeżdżę w nich do temperatur około 25 stopni. Potem zakładam letnie tekstylne.
Co do pytania o przewiewności i inne "fjuczery" to Gore daje radę. Pewnie było to już wałkowane nie raz ale membrana to po prostu teflonowa folia z dziurkami o odpowiedniej średnicy.
Co znaczy o odpowiedniej średnicy ? Ano o takiej, że cząsteczka wody przez nią nie przelezie ale cząsteczka pary wodnej która jest mniejsza już tak. Ot i cały sekret membran.
Natomiast cały czas należy mieć na uwadze jedną bardzo WAŻNĄ rzecz.
NIGDY nie włączamy podczas deszczu grzanych manetek gdy mamy membranę w rękawicach.
Wspomniane cząsteczki pary wodnej przy włączonych manetkach wlezą nam do rękawicy i osiągniemy efekt odwrotny od oczekiwanego.

Pozzzz

Yellow
Prawdziwy twardziel nie je miodu, On żuje pszczoły ....