28 Wrzesień 2020, 13:55:19

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Paliwo

Zaczęty przez Naitsabes, 28 Sierpień 2009, 20:30:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

Naitsabes

Z czystej ciekawości co lejecie do swoich maszyn? 95P/B, bezsiarkową, 98? Czytałem, że zalecane jest do mocniejszych maszyn lepsze paliwo (98) ale to jest raczej oczywiste ze 98 jest jakby nie patrzeć lepsze tylko jak się to ma do rzeczywistości, warto?

Rob

ja leje 95 ale tylko i wylacznie dlatego ze tansza  :P
Robert 793413323
http://reapersoflifemc.pl/

mija

Kawa ER 6 ;D

''.......... Paliwo, zużycie paliwa
            Rodzaj paliwa:  Natural 95
            Pojemność baku:  9.9 litrów
            Zużycie paliwa:  4.0 litrów na 100 kilometrów (buhahahhaha)...."
tak napisali to tak leję ;D

SebOOl

A ja różnie z reguły 95 ale jak mam dzień wariata to 98 :)
Czasami aby pójść dalej do przodu trzeba się cofnąć.<br />Niewiedza daje znacznie większe poczucie pewności siebie niż wiedza. /Karol Darwin/<br />Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy. /Sokrates/

Łukasz

Ja tankuje 95 i też tylko dlatego, że jest tańsza :)

Andrzej

Hmm czy 98 jest lepsze ??? Najlepiej to sprawdzić za pomocą prób i błędów, bo zależy to od maszyny. Spotkałem się wiele razy z przypadkami że po wlaniu 98 nie było lepiej a wręcz gorzej. 98 więcej oktan to teoretycznie  lepsze spalanie. Ja tankuję 95 do motoru jak i samochodu tyle że na "dobrych stacjach". Jeden jedyny raz zatankowałem moto na stacji BLISKA to po prostu masakra ,albo jak kto woli dwa dni roboty nie polecam.

Naitsabes

Ale między 95P/B a bez siarkową dużej różnicy nie ma, a podobno zdrowe dla baku. A szczerze mówiąc, moja ex GSka500E sprawiała wrażenie lepiej sprawującej się na 98. Nawet trochę więcej przejechałem na baku, ale czy warto? Chyba się to nie kalkuluje?

I poważnie ER ma taki malutki bak? Nie miałem pojęcia

Andrzej

Zamiast wydawać więcej na 98 to lepiej dodawać raz na jakiś czas dobrego dodatku do paliwa.

sebA

ja leje 98, bo roznica jest mala w kasie , na moim baku to wychodzi jakies 2 - 3 zl wiec nic. A na 98 jakos lepiej mi sie jezdzi i podobno lepsza dla baku jest.Ostatnio zatankowalem tez V power i musze przyznac ze roznica miedzy tym a 95 jest odczowalna.

Naitsabes

98 czy 95 nie słyszałem by dla baku była lepsza. Natomiast bezsiarkowa (STATOIL) owszem. No ale ja mając 19l bak lejąc do pełna różnica jest większa ;]

zeppelin

stosowanie paliwa o wyższej liczbie oktanowej niż podana w instrukcji danego pojazdu mija się z celem, gdyż  LO ma  związek ze stopniem sprężania silnika, i jeśli wystarcza  95, to paliwo z większą liczbą oktanową nic nie zmieni , jeśli ktoś mówi , że ma lepsze osiągi, to mu się tylko wydaje- tylko większe wydatki na stacji
pozdr
rób co chcesz, niech to będzie prawem

shpx

Ja mam napisane w instrukcji: minimum 98okt więc leję 98...
Raz zalalem 95 i... w zasadzie bez zmian poza tym, że chyba więcej mi oleju spalił, ale to może być subiektywne.
A stację BLISKA omijam z daleka, daleka, daleka, DALEKA!!!
Polecam natomiast dawny JET obecnie LUKoil.
PS. W Radomiu w ostatnią niedzielę zapłaciłem o 24gr mniej na litrze niż pod WWA! Szok!
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)

miccal

JET  był dwukrotnie kontrolowany w ostatnim czasie i UOKIK nie wykazał niczego niepokojącego,, wobec korzystej ceny można polecać,,ale i tak takuje 95 na statoilu bo .. mam bliżej:)
mistrz prowizorki, rzeczy niemożliwe robię od ręki, na cuda trzeba poczekać.

jacu

a ja tam nie wiem
moja niuna zeżre wszystko i przetrawi na miękko nawet diesela(przyp.rabsztyn) więc leje co popadnie a i tak idzie jak burza
pozdrawiam zmartwionych.......i współczuje.........
GG 4875121

Naitsabes

Jakich zmartwionych, czysta ciekawość