28 Wrzesień 2020, 16:54:31

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Zasady parkowania, jazdy, sygnały i inne

Zaczęty przez Duszmen, 27 Sierpień 2009, 16:22:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

Duszmen

Może coś z poniższych rzeczy można przyjąć. Jeśli chcecie to wypowiadajcie się i walcie co myślicie.
http://www.scrc.pl/index.php?s=16
"DUSZMEN-VEGA" - Szkoła Jazdy z Duszą

Kat. AM, A1, A2, A, B, C, ADR
                      Kielce, ul.Seminaryjska 5

Maciek DUSZA - tel. 602 887 447 ; 41 343 27 20

denwer

Jak dla mnie można przyjąć wszystko (łącznie z ostatnim  :P).
Jincheng Knight 50cc -> 110cc -> Lifan LF250 -> Lifan LF250 :( -> Jincheng Knight 110cc -> Zipp roadstar  Tel: 605950155
http://picasaweb.google.pl/denwer4u/

shpx

Niby oczywista sprawa z tym parkowaniem, ale każdy kto śmigał w formacji wie, że to jednak wcale nie jest takie proste zwłaszcza, gdy miejsce dość mocno ograniczone niestety :-/
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)

Naitsabes

Jestem jak najbardziej za tym by każdy te symbole poznał i byśmy je zaczęli stosować nawet przy zwykłym lataniu w grupie by nabrać wprawy.

loony

Fajne fajne... Część z tego można "załapać" jak się trochę pojeździ, ale jak ktoś już to spisał to będzie dużo prościej, szybciej i bezpieczniej. Jestem za wdrożeniem ;)
Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię.

SebOOl

Cytat: shpx w 27 Sierpień 2009, 18:16:30
Niby oczywista sprawa z tym parkowaniem, ale każdy kto śmigał w formacji wie, że to jednak wcale nie jest takie proste zwłaszcza, gdy miejsce dość mocno ograniczone niestety :-/

Nie zgodzę się. Ja grupa jest zgrana to nigdy nie ma problemu.
Czasami aby pójść dalej do przodu trzeba się cofnąć.<br />Niewiedza daje znacznie większe poczucie pewności siebie niż wiedza. /Karol Darwin/<br />Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy. /Sokrates/

Motorynka

No nie bylabym Kataryna :) jakbym czegos nie dodala :) jak najbardziej stosujmy sie do tego typu rzeczy, najczesciej do ostatniej sygnalizacji reka :P

mija

rewelka 8) codziennie zdaję sobie sprawę z tego jak niewiele wiem i jak dużo muszę się jeszcze nauczyć ;D zabieram się do studiowania:) gest uprzejmośći w sygnalizacji ręką już wyryłam na blachę ;D

Radek

18 Czerwiec 2010, 23:00:53 #8 Ostatnia edycja: 18 Czerwiec 2010, 23:05:41 by Radek
Mam wrażenie że warto wrócić do tematu więc odgrzewam temat jazdy w grupie. http://www.scrc.pl/index.php?s=16#2
Po ostatnich wyjazdach w grupie mam wrażenie że warto... :P
http://rajdkatynski.net/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=18&Itemid=58
Podobnie z wyprzedzaniem, parkowaniem, jazdą przez skrzyżowania itd...

karola

Taaaaak, to samo z czekaniem na resztę grupy  >:(
No chyba, że to mam być na zasadzie każdy sobie..............
Interesuje mnie przyszłość, bo tam zamierzam spędzać resztę życia.......

,,Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc aby się podniósł,,.

piter

Czyżby to była jazda w STADZIE a nie w GRUPIE ?!
Niestety, przypadkowość składu niesie takie zagrożenia.
Dlatego wyznaję regułę:
- jazda w GRUPIE - tylko ze znanymi i zgranymi ze sobą jeżdżcami (max.  5 motocykli) a jak nie to każdy orze jak może.
Oszczędza mi to nerwów i stresów, bo - w pierwszym przypadku to wiadomo, a w drugim to spodziewam się wszystkiego najgorszego czyli codzienność drogowa (killing trucks and so on  :)  ).
Pozdrawiam
Piter
Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

Motorynka

A ja przypomnę o potrzebie podzielenia się czasem na tych co mogą... :) i tych co nie muszą ;P
czyli szybko/spokojnie :D

Cytat: karola w 19 Czerwiec 2010, 11:30:22
Taaaaak, to samo z czekaniem na resztę grupy  >:(
No chyba, że to mam być na zasadzie każdy sobie..............

Hmmm, to komus sie kiedys chyba zapomnialo o poczekaniu w powrocie z czestochowy :P

karola

Tiaaaaa, wydaje mi się że nikogo w Częstochowie nie zostawiliśmy  :)
A przed Kielcami, no cóż......... Janek nie zdzierżył tempa  :P - tyle że my i tak śmigaliśmy na obwodnicę........
Interesuje mnie przyszłość, bo tam zamierzam spędzać resztę życia.......

,,Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc aby się podniósł,,.

Słoniu

Uważam ,że wszyscy powinni poznać i ćwiczyć te zasady. Z pewnością się przyda.
SŁONIU
660346122