22 Wrzesień 2020, 21:46:48

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

JAZDA W GRUPIE - coś dla nas z poradni zagranicznej

Zaczęty przez Duszmen, 27 Sierpień 2009, 16:14:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

Duszmen

Można czasem coś podpatrzeć u innych prawda? Oczywiście dla niewtajemniczonych ale i dla przypomnienia wrzucam ten link
http://www.sunsethog.com/groupRiding.html
"DUSZMEN-VEGA" - Szkoła Jazdy z Duszą

Kat. AM, A1, A2, A, B, C, ADR
                      Kielce, ul.Seminaryjska 5

Maciek DUSZA - tel. 602 887 447 ; 41 343 27 20

piter

27 Sierpień 2009, 16:35:22 #1 Ostatnia edycja: 27 Sierpień 2009, 16:38:28 by piter
MAćku,
fajnie, że poruszyłeś ten wątek i podałeś link do poglądowej wersji wyjaśniającej zasady jazdy w grupie. Przyda się każdemu.
Pozdrawiam
Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

TomekAAA

Może już w niedzielę będzie można poćwiczyć takie świadome zachowanie na drodze.

shpx

Brawo Duszmen! Takie zachowanie to będzie dodatkowa frajda w jeździe!
Dla mnie najważniejsze są 2 informacje: że lider trzyma się 'lewego' przodu, bo to często kuleje, a za nim jadą świeżaki (im święższy tym bliżej lidera).
Oraz informacja o wyprzedzaniu z zamknięciem od tyłu.
Fajna sprawa ze zmianą pasa jednoczesną dla całej formacji - to musi super wyglądać i świadczyć o nie lada kulturze i zgraniu grupy! Czadzik!
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)

Naitsabes

27 Sierpień 2009, 18:29:09 #4 Ostatnia edycja: 27 Sierpień 2009, 18:44:38 by Naitsabes
Miałem właśnie o tym pisać. Nie ma co ukrywać, mam małe doświadczenie w jeździe grupą. W każdym razie interesujący link, a wręcz bym powiedział, że przyswojony ;)

SebOOl

Oby większość to przyswoiła bo zawsze denerwowało mnie że wyjeżdżało nastu a wracało trzech  ???
Czasami aby pójść dalej do przodu trzeba się cofnąć.<br />Niewiedza daje znacznie większe poczucie pewności siebie niż wiedza. /Karol Darwin/<br />Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy. /Sokrates/

Motorynka

28 Sierpień 2009, 00:46:12 #6 Ostatnia edycja: 28 Sierpień 2009, 00:50:45 by Motorynka
Wow, what a fucking great animation, I wish it could be in Polish :D
Ale na powaznie, bardzo mi sie to podoba, ja sie nie wymadrzalam z tlumaczeniem takich rzeczy, bo przeciez zaraz by mnie maz zjechal ze sie wymadrzam, i nie umiem jezdzic, a tak jak my z dziewczynami jezdzimy wlasnie zgrana kolumienka, to po prostu jest jebitnie :))))))
Nie wczytywałam się jescze , ale dopisalabym zeby nie jezdzic "obok" siebie, bo nie mozna wtedy swobodnie korzystac z calej szerokosci pasa, np.: przy zakrecie, ominieciu dziury, czy pieszego, choc od tego sa wyjaki jak sie komus chce jezyk pokazac :P
Aha jeszcze jedno (ale pewnie nie ostatnie :P) patrzec w lusterka i pilnowac jadacych za soba, bo czasem ogon sie gubi, albo po prostu cos sie stanie.

Duszmen

Dzięki, dzięki. Wczoraj przed spotkaniem pobrykaliśmy trochę na 6 maszyn i parę rzeczy wyszło zajebiście, kilka nie ale to kwestia treningu i zgrania. Ale damy radę :)
"DUSZMEN-VEGA" - Szkoła Jazdy z Duszą

Kat. AM, A1, A2, A, B, C, ADR
                      Kielce, ul.Seminaryjska 5

Maciek DUSZA - tel. 602 887 447 ; 41 343 27 20

Naitsabes

miccal

mistrz prowizorki, rzeczy niemożliwe robię od ręki, na cuda trzeba poczekać.

Naitsabes

sebo

Ostatnio w OCC pokazywali najdłuższą paradę motocyklową - 23km długości (zapisana jest do księgi rekordów guinessa). ciekawe jak oni przestrzegają tych zasad ? Osobiście wolę zachować większe odległości, bo nigdy nic nie wiadomo. Podoba mi się także zastawianie przez uczestników parady bocznych wlotów , aby nikt nie mógł wjechać. Jeśli jedzie 4 - 6 maszyn to raczej się spotkałem z tym , że każdy jedzie jak mu pasuje , chyba że na początku jakoś można się umówić. Generalnie jest jeszcze taka zasada, że na początku jadą najsłabsi i najmniej doświadczeni motocykliści (oprócz oczywiście przewodnika stada). 
Najlepiej w trójkącie (HONDA + YAMAHA + JA)

Sebastian  tel. 692 - 237 - 708

sebo

18 Marzec 2010, 15:57:05 #12 Ostatnia edycja: 18 Marzec 2010, 16:12:12 by TomekAAA
a tu kilka wskazówek dla podróżujących w grupie

Najlepiej w trójkącie (HONDA + YAMAHA + JA)

Sebastian  tel. 692 - 237 - 708

andy

Witam.Wiem że większość wie o co chodzi, ale dla przypomnienia. ;)

http://www.sunsethog.com/groupRiding.html
BMW