26 Listopad 2020, 09:38:12

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Użycie kierunkowskazu

Zaczęty przez Rafał, 30 Wrzesień 2011, 03:01:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rafał

Prawidłowo będzie używać kierunkowskazu na rogu ulic Bohaterów Warszawy - Szczecińska? Jest tam znak nakaz jazdy w lewo (jadąc B.W- S) / nakaz jazdy w prawo (S- B.W). Nie ma tam możliwości pojechania w inną stronę. Często tamtędy przejeżdżam i zawsze jechało się bez kierunkowskazu. Zdarza się, że policja tam stoi w tym rogu(z suszarką) i nie zwracają uwagi na kierunkowskazy/ nie zatrzymują z tego powodu. Jak robiłem prawko na kat.B instruktor mówił, że jedzie się tam bez używania kierunku. Teraz robiąc kat.C inny instruktor powiedział, że kierunkowskaz jest konieczny bo jest w/w znak nakazu. Kto ma rację?
"Długa i ciężka jest droga, która z Piekła wiedzie ku Światłu"
                                                                                       John Milton

pat

Tak na 100% to nie wiem, ale wydaje mi się, że trzeba włączać tam kierunek. Jest to bądź co bądź skrzyżowanie (choć mocno nietypowe) innymi słowy na pewno nie jest to zwykły zakręt, a na skrzyżowaniu nawet jeżeli jesteś na głównej drodze ale skręcającej to musisz włączyć kierunek. Nie sugerowałbym się tym, że policja nie łapie za jego brak.
Żyje się po to żeby jeździć... Jeździ się po to aby żyć...

Naitsabes

Wg istniejących przepisów masz obowiązek użyć tam kierunkowskazu. Znak nakazu nie zwalnia Cię z tego obowiązku.

ARTX

każdy rodzaj manewru musi być zasygnalizowany
Triumph Speed Triple 2011