28 Listopad 2020, 14:05:16

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

wciskanie sprzęgła

Zaczęty przez Bienias, 2 Sierpień 2011, 11:30:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rufus

Tomek Kulik w swoim artykule na ścigaczu do którego Naitsabes wrzucił link napisał tak: "Opanowanie zmiany w górę w ten sposób pozwala na bezproblemową zmianę bez użycia sprzęgła. Przyznam szczerze, że używam sprzęgła (oprócz ruszania) tylko podczas jazdy spokojnej, powolnej, spacerowej. Im szybciej jadę, im agresywniej, tym rzadziej korzystam z lewej klamki." Więc jak dla mnie jeśli instruktor jazdy motocyklem z wieloletnim stażem sam tak zmienia biegi to musi to coś znaczyć. Zresztą sceptykom polecam żeby sami spróbowali zmiany w górę bez lewej klamy i po chwili treningu można dojść do wniosku że biegi bez wysprzęglania wchodzą gładko i cicho a motocyklowi się to podoba.
kom: 698 870 876

tomekmajesty

Zapominacie że współczesne motocykle sportowe mają zupełnie inne sprzęgła niż wasze habety ;)
Poczytajcie choćby test BMW k1300s  :o
A zmiana biegów bez sprzęgła w tradycyjnej skrzynce zawsze przyspieszy jej zużycie ftp://
go your own way

Naitsabes

Cytat: tomekmajesty w 28 Sierpień 2011, 11:36:28
A zmiana biegów bez sprzęgła w tradycyjnej skrzynce zawsze przyspieszy jej zużycie

Co w ogóle masz na myśli mówiąc tradycyjna skrzynka :o? Ogólnikami możemy się posługiwać ale niczego to nie dowodzi. Znając pi razy drzwi budowę sprzęgła, po przeczytaniu kilku artykułach i fakcie, że przy odpowiedniej zmianie bez sprzęgła nic nawet nie zgrzytnie - wchodzi jak złoto - nie widzę przyczyny szybszego zużycia.

Powyższym, wyjaśnij mi proszę na jakiej podstawie tak twierdzisz, a wręcz jesteś przekonany? Co jest tego przyczyną (pod warunkiem, że robi to ktoś umiejętnie) bo póki co tylko parę osób napisało, że to skrzyni nie służy nie popierając tego niczym konkretnym. Nie jestem złośliwy, a chciałbym poznać opinie kogoś dobrze w temacie zorientowanego.