23 Wrzesień 2020, 07:10:53

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

**PRANKO**

Zaczęty przez Naitsabes, 24 Sierpień 2009, 13:09:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

Naitsabes

Może głupie pytanie ale kurcze moja kurtka potrzebuje prania. Jak czyścić kurtki tekstylne? Chemiczna pralnia?

TomekAAA

Internet to niesamowite narzędzie:
np.   http://modeka.pl/pl/porady/?id=32

Pozdrawiam!

Naitsabes

Szukałem po necie i interesowało mnie właśnie chemiczne. Kurtka nie wchodzi mi do pralki, a ręcznie? Nie takie to łatwe jak się wydaje :>

SebOOl

Teoretycznie z ret bike ochraniacze powinno się dać wyciągnąć, więc do praki powinna wejść.
Czasami aby pójść dalej do przodu trzeba się cofnąć.<br />Niewiedza daje znacznie większe poczucie pewności siebie niż wiedza. /Karol Darwin/<br />Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy. /Sokrates/

Naitsabes

Wyjmują się wyjmują oczywiście ale nie mam kurcze metki gdzie by było napisane o praniu co i jak ;], czy można chemicznie itp bo nie mogę jej doczyścić z krwi tych pierońskich owadów.

mimo_ck

Jeśli macie kurtki tekstyle z membraną to zapomnijcie o praniu w proszku.
Jak każda odzież tekstylna z membraną (czy to motocyklowa, czy rowerowa, narciarska, wysokogórska itp) wymaga w prania w odpowiednich preparatach.

Proszek zatyka membranę (membrana to najprościej mówiąc material strukturze  mikroskopijnej, porowatej siatki)  i o ile po kilku takich praniach dalej odzież nie będzie przemakać( do czasu) to na pewno starci właściwości odprowadzania wilgoci (oddychalność).

Albo pierzecie w płatkach mydlanych i potem impregnat w sprayu (np. Nikwax, Wolly Sport Waterproof itp), albo od razu w środku, który pierze i impregnuje (Np. Wolly Sport TextileWash itp).
Takie preparaty są dostępne praktycznie w każdym sklepie sportowym, który sprzedaje  odzież techniczną.
Sprawdzone osobiście i na snowboardzie i  na motocyklu i w górach.

pzdr

Było: Romet 50-T-1 '80; Junak M10 '62
Jest: Yamaha XJ650 '82 z 200kkm przebiegu; Yamaha XJ900 '94 funkiel nówka nieśmigana; SHL M11W puzzle

Ceną za zrealizowane marzenia jest zaprzedanie duszy diabłu...

Motorynka

No to Sebcio zawstydziłeś kobiety :))) taki tamacik zalozyles :D ale bardzo dobrze, bo to rzeczywiscie problem z tym czyszczeniem :)

Naitsabes

Zbijajcie się ale na etykiecie napisane jedno, a po wizycie w pralni okazało się drugie bo nie wszystkie gumowe czy innego typu elementu kurtki mam wypinane, do pralki ciężko to upchnąć ale i tak ostre wycięcia bębna mogły by ją uszkodzić :P Ręcznie doprać nie mogę, a chemia niezalecana :>.

shpx

mimo_ck ma w pełni rację.
Zasady prania w pralce są dwie:
1. Prać jak najrzadziej :) (jakkolwiek głupio to nie brzmi), to po prostu czyść z zewnątrz gąbeczką/myjką kuchenną, z płynem na bazie mydła, również przed praniem. Może to być detergent do mycia naczyń, ale do stosowania tylko od zewnątrz kurtki.
2. Jak już pierzecie, używając odpowiedniego środka to: temperatura do 40C; nie wirować! tylko pozostawić do swobodnego wyschnięcia na wieszaku (np. nad wanną).

Uwaga ogólna: krew z owadów/ptaków/teściowej(hic!) schodzi najlepiej mydłem z ZIMNĄ! wodą.
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)