24 Wrzesień 2020, 06:22:52

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Karta ICE (In Case of Emergency)

Zaczęty przez denwer, 17 Czerwiec 2011, 18:42:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

denwer

W ostatniej mojej rozmowie z Jaszczurem przewinęła się sprawa dotycząca ICE czyli informacji (w razie wypadku). Poszperałem po internecie, a że nie ma sensownych kart ICE stwierdziłem że można sobie taką wykonać samemu. Na allegro ogłasza się firma która nadrukowuje projekty na karty plastikowe i dodatkowo je laminuje. Koszt takiej usługi to 20zł + wysyłka. Posiedziałem trochę przy kompie i spłodziłem poniższy projekt:

Zawsze taką kartę można nosić w portfelu lub z dokumentami. Taka karta może się przydać w razie wypadku lub w innych przypadkach (np. jak dziecko się zgubi, lub jak zasłabnie starsza osoba). Dane można zawsze zmienić (np. dodać dane odnośnie alergii lub choroby typu cukrzyca).
Oczywiście równie dobrze można wydrukować taką kartę na jakimś grubszym woskowym papierze i za-laminować, ale myślę że plastik jednak jest lepszy.

Co wy myślicie na temat takiego pomysłu i tego projektu ? Może doradzicie co dodać/odjąć/zmienić.
Jincheng Knight 50cc -> 110cc -> Lifan LF250 -> Lifan LF250 :( -> Jincheng Knight 110cc -> Zipp roadstar  Tel: 605950155
http://picasaweb.google.pl/denwer4u/

jaszczur

Arek

Tylko czy nie ma problemu z identyfikacją - z tego co słyszałem grupa krwi musi być zbadana, potwierdzona i dopiero zrobiona odpowiednia karta, żeby nie było tak że przy wypadku nie będą brali jej pod uwage ze względu na wiarygodność.
W staszowie można wyrobić po badaniach specjalną kartę ale nie wiadomo mi kosztów.

jaszczur

Cytat: Arek w 17 Czerwiec 2011, 21:31:34
Tylko czy nie ma problemu z identyfikacją - z tego co słyszałem grupa krwi musi być zbadana, potwierdzona i dopiero zrobiona odpowiednia karta, żeby nie było tak że przy wypadku nie będą brali jej pod uwage ze względu na wiarygodność.
W staszowie można wyrobić po badaniach specjalną kartę ale nie wiadomo mi kosztów.

Kartę z oznaczeniem grupy krwi możesz wyrobić w każdej stacji krwiodawstwa - płatnie lub dostać bezpłatnie po oddaniu ileś tam litrów krwi :). Tak na marginesie to oznaczenie grupy krwi zajmuje chwile.
Karty I.C.E lub wpis w telefonie w postaci I.C.E mają w przypadku wypadku pomóc służbą zdrowia powiadomić szybko osobę, która Cię zna lub udzielić informacji czy np. nie jest dana osoba uczulona na dane leki itp. lub np. nie jest cukrzykiem.
Ogólnie I.C.E dotyczyło wpisów w telefonie później doszły karty opaski na rękę itp.

W Polsce jest to jeszcze rzadko stosowane ale na dużych plażach na brzuchu dziecka piszę się markerem I.C.E i numer telefonu rodzica. Pewnie za niedługo Policja będzie promowała ten sposób wzorem krajów zachodnich u nas w Polsce podczas wypoczynku nad morzem.

Więcej o I.C.E. http://pl.wikipedia.org/wiki/I.C.E.

denwer

Podzwoniłem trochę i takie usługi wykonuje Fotolab na Sienkiewicza 66. Niestety mają teraz uszkodzoną drukarkę do tych kart i nie byli mi w stanie powiedzieć czy będą jeszcze oferować tą usługę. Koszt wydruku był tańszy bo 12zł i odchodziły by koszty wysyłki. Powiedzieli żeby zadzwonić za tydzień to będą wiedzieć czy oddadzą drukarkę do naprawy.
Jincheng Knight 50cc -> 110cc -> Lifan LF250 -> Lifan LF250 :( -> Jincheng Knight 110cc -> Zipp roadstar  Tel: 605950155

tomekmajesty

póki co mam w komórce dwa numery wpisane jako ICE to też działa w całej UE,
oczywiście jeżeli mamy nieuszkodzoną komórkę
go your own way

denwer

Jako że u nas na "wsi" mało kto ma takie sprzęty jak drukarki kart PCV stwierdziłem że zrobię to inaczej. Zaniosłem projekt to zaprzyjaźnionego salonu fotograficznego i wydrukowałem na papierze foto. Potem skleiłem przód i tył klejem a wszystko zalaminowałem. Wygląda jak fabryka :).

tomekmajesty

W naszej wiosce są takie drukarki
Np w firmie Com-lm na sciegiennego  :)
go your own way