25 Wrzesień 2020, 09:38:07

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Forum KFM - propozycje, uwagi itp.

Zaczęty przez jaszczur, 14 Czerwiec 2011, 11:51:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

jaszczur

Nawiązując do postu Jaca odnośnie utworzenia poddziału Turystyka motocyklowa.

Moja propozycje są następujące:
1. Utworzyć w dziale Garaż poddział Archiwum (bez możliwości pisania) i wrzucać ta wszystkie tematy, które od ponad 360 dni nie były poruszane.
2. W dziale dziale Jazda,jazda i jeszcze raz jazda usunąć poddział Majestatycznie nawijam asfalt na koła tematy przerzucić do Archiwum. W miejsce tego poddziału utworzyć dział Turystyka motocyklowa.
3. W dziale Garaż poddziały Mechanika, Poradnia, Bezpieczeństwo zbić w jeden poddział.

Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi nie pisze w tym wątku. Administratorzy forum niech przemyślą nasze propozycje.

Miki wspominał mi że brakuje mu też po wejściu bezpośredniego podejrzenia nowych wątków - bez konieczności skakania po działach tak jak ma to skrypt phpBB.

jacu

ja się pod tym podpisuje czterema rękami  ;)

- jeśli ktoś nie lubi moderatorów to może nas poprzeć wtedy będą mieli trochę pracy i może zainteresują się trochę tym forum

- jeśli ktoś lubi moderatorów to może nas poprzeć wtedy będą mieli trochę pracy i może zainteresują się trochę tym forum  ;D
GG 4875121

jaszczur

Jacu raczej administratorów - czerwonych :). Moderator - niebiescy nie maja na tyle uprawnień :)

karola

Pawełek ma rację. Tylko SebOOl i Nait mogą to zrobić.
A zakładka ,,Turystyka,, to bardzo fajny pomysł. Sama chętnie bym tam popisała.
Interesuje mnie przyszłość, bo tam zamierzam spędzać resztę życia.......

,,Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc aby się podniósł,,.

jacu

no po kolorach to ja was nie rozróżniam
mam nadzieje że czerwoni się obudzą  >:(

GG 4875121

Naitsabes

15 Czerwiec 2011, 14:42:42 #5 Ostatnia edycja: 15 Czerwiec 2011, 14:47:08 by Naitsabes
Cytat: Jaszczur w 14 Czerwiec 2011, 11:51:57

Moja propozycje są następujące:
1. Utworzyć w dziale Garaż poddział Archiwum (bez możliwości pisania) i wrzucać ta wszystkie tematy, które od ponad 360 dni nie były poruszane.
         Zajmę się tym jak tylko ogarnę egzaminy
2. W dziale dziale Jazda,jazda i jeszcze raz jazda usunąć poddział Majestatycznie nawijam asfalt na koła tematy przerzucić do Archiwum. W miejsce tego poddziału utworzyć dział Turystyka motocyklowa.
         Nowy dział "Turystyka" utworzony. Zapraszam
3. W dziale Garaż poddziały Mechanika, Poradnia, Bezpieczeństwo zbić w jeden poddział.
         Zbijanie w jeden dział nie było by korzystne. Osobiście nie widzę takiej potrzeby.

Miki wspominał mi że brakuje mu też po wejściu bezpośredniego podejrzenia nowych wątków - bez konieczności skakania po działach tak jak ma to skrypt phpBB.
         Sprawa trochę bardziej skomplikowana ale nie niewykonalna. "Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty" nie wystarcza?

Cytat: jacu w 14 Czerwiec 2011, 18:18:38
- jeśli ktoś nie lubi moderatorów to może nas poprzeć wtedy będą mieli trochę pracy i może zainteresują się trochę tym forum

- jeśli ktoś lubi moderatorów to może nas poprzeć wtedy będą mieli trochę pracy i może zainteresują się trochę tym forum  ;D

Jacu, jeśli masz do tego smykałkę, chętnie przydzielę Ci moderatora :P bo sam tego nie ogarnę, a w sezonie jest co robić.

SebOOl

Jeżeli trzeba będzie przerobić strukturę forum i coś to wniesie to jestem za. Jednak co zyskujemy?

Jeśli chodzi o nowe posty to przy avatarze pierwszy link to Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty.
Czasami aby pójść dalej do przodu trzeba się cofnąć.<br />Niewiedza daje znacznie większe poczucie pewności siebie niż wiedza. /Karol Darwin/<br />Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy. /Sokrates/

jaszczur

Cytat: SebOOl w 15 Czerwiec 2011, 17:04:28
Jeżeli trzeba będzie przerobić strukturę forum i coś to wniesie to jestem za. Jednak co zyskujemy?
Jeśli chodzi o nowe posty to przy avatarze pierwszy link to Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty.

Chyba nie ma sensu za dużo roboty. Szczerze to nie zauważyłem, że obok avatara jest Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty. Pewnie nie ja jestem pierwszy :). Może w następnej wersji podłączą licznik w nawiasie po Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty (4). Wtedy będzie bardziej rzucać się w oczy.

Widzę ze powstanie działu Turystyka namieszało trochę i sam sebool nie widział gdzie wrzucić swojego posta :). Jak dobrze zrozumiałem Jaca w dziale Turystyka miały być opisy z przebytych wypraw czy się mylę?
Jacu odpisz.

jacu

Cytat: Naitsabes w 15 Czerwiec 2011, 14:42:42

Jacu, jeśli masz do tego smykałkę, chętnie przydzielę Ci moderatora :P bo sam tego nie ogarnę, a w sezonie jest co robić.

może bym i chciał tylko ja sie na tym nie kompletnie znam dla mnie to nadal czarna magia a jak ktos przyjął na siebie taki obowiązek to powinien być świadomy swoich praw i obowiązków
super że wreszcie udało zrobić ten dział

Cytat: SebOOl w 15 Czerwiec 2011, 17:04:28

nie wiem w czym problem dla mnie Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty całkowicie wystarcza i myśle ze jak ktoś chociaż raz na tydzien zajzy na forum to tez nie bedzie mial z tym problemu

Cytat: Jaszczur w 15 Czerwiec 2011, 18:34:42

Widzę ze powstanie działu Turystyka namieszało trochę i sam sebool nie widział gdzie wrzucić swojego posta :). Jak dobrze zrozumiałem Jaca w dziale Turystyka miały być opisy z przebytych wypraw czy się mylę?
Jacu odpisz.

wydaje mi się że sebool dobrze wybrał dział turystyka jesli pociągnie się ten watek dalej dojdziemy do opisu wypadu na litwe a jak ktos kiedys bedzie szukal czegos o wypadzie na litwe bedzie mial wszystko w tym wątku z całą relacją itp
GG 4875121

jaszczur

jacu

dlaczego z działu turystyka zniknęły tematy związane z turystyką ?  >:(
GG 4875121

jaszczur

Cytat: jacu w 24 Czerwiec 2011, 18:57:12
dlaczego z działu turystyka zniknęły tematy związane z turystyką ?  >:(

Przeniesione do działu Weekendowe śmiganie. Przeczytaj uważnie opisy działów.
Weekendowe śmiganie
Ustawki na weekendowe przejażdżki i kilkudniowe wypady.

Turystyka
Dookoła świata i z powrotem - opisy wypraw, przewodniki.
Tu jacu czekamy na relacje w wyprawy wraz z danymi co do noclegu cenami trasa jaka jechałeś oraz przeżyciami itp. Dział utworzony specjalnie na Twoją prośbę.

sz_kamil

A jak smigne dookoła swiata w weekend to gdzie to opisac ??
weekendowe smiganie powinno dotyczyc jazdy w koło komina itp a wyjazdy chocby takie jak Jaca bieszczady to juz logistycznie trzeba zaplanowac wiec jak najbardziej dookoła swiata

jaszczur

25 Czerwiec 2011, 11:49:09 #13 Ostatnia edycja: 25 Czerwiec 2011, 12:26:30 by Jaszczur
Dla mnie to Wy szukacie dziur w całym zamiast napisać porządny opis wypadu w Bieszczady. Dlatego proponuje rzetelnie jeszcze raz żeby każdy z Was napisał jakie mają być założenia działu Turystyka.

Jak dla mnie są takie założenia
Turystyka - dział gdzie opisujemy przebieg wyprawy nawet jednodniowej lub plan planowanej wyprawy np. w Bieszczady ale co chcemy zwiedzić opis tych miejsc.
Do tego działy np. chętnie bym przeniósł opis wypadu do Kotliny gdzie Karola opisała co można zwiedzić itp. Czy w wątku Bieszczady jest coś poza miejscem gdzie będą spać???

Teraz pytanie gdzie umieści watek wypad na zwiedzanie Pragi, Wiednia a docelowy wyjazd na europejski zlot HD - czy traktować to jaki zloty, turystyka czy weekendowe śmiganie bo w sumie wypad na 4 dni?

Np. Sebool organizuje wypad na Litwę wrzuciłem jego wątek do działu Weekendowe śmiganie (Ustawki na weekendowe przejażdżki i kilkudniowe wypady) jak wrócą to wtedy niech zredagują co zobaczyli i wtedy to wrzucić do działu Turystyka.

Kamil z tą logistyką i Bieszczadami to mnie trochę rozbawiłeś - bez urazy. Sam osobiście kilka razy jechałem na 1 dzień w Bieszczady, wyjazd o 4 rano chodzenie po szlakach i powrót o 2-3 w nocy do Kielc lub w zimie wypad na narty w sobotę. Jak dla mnie to nie wymaga logistyki tylko hasła jedziemy i po ile zrzuta na benzynę :). Jak wyjazd wokół komina będzie fajnie opisany to jak najbardziej do turystyki - nie ważna odległość a to co zwiera opis dlaczego warto zobaczyć ten komin mimo że dla Ciebie on jest 3km od domu.

sz_kamil

tyle ze Jacu nad soline nie pojechał na 1 godzin tylko na kilka dni a to juz wymaga troche logistyki .