26 Wrzesień 2020, 23:04:16

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Szkła kontaktowe

Zaczęty przez Motorynka, 6 Czerwiec 2011, 16:01:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

Motorynka

Czy moze mi ktos doradzic jakiej marki i gdzie najlepiej przez net kupic szkielka?

azrael88

6 Czerwiec 2011, 16:54:38 #1 Ostatnia edycja: 6 Czerwiec 2011, 23:55:39 by azrael88
To nie jest dobry pomysł. Soczewki mają różną krzywiznę, uwodnienie, stopień przepuszczalności tlenu, etc.

Udaj się do okulisty, dobierze Ci odpowiednie soczewki z optymalnymi do Twoich oczu parametrami.

Dopiero wtedy szukaj w sieci, polecam sklep www.szkla.com  - ceny miłe dla portfela, błyskawiczna wysyłka. Kupuję tam żonie od ponad roku i nigdy nie było kłopotów.

matti01ck

Popieram swojego przedmówcę najlepiej z taką sprawą udać się do specjalisty ( wiem gdyż sam nosze "drugie oczy" ) każdy lekarz zrobi to profesionalnie i sam Ci jeszcze doradzi gdzie będziesz mogła zakupić już szkła kontaktowe :)
Matti - 663 93 63 63

aniqwerty

nie do końca zgadzam sie z kolegami  ;)
okulista tak, sklep stacjonarny nie
idź do okulisty, niech dopasuje Ci soczewki (nawet możesz kupić jedną parę) a potem godzinka w necie i kupujesz tam gdzie taniej :)
z relacji żony, która chodzi w soczewkach wiem, ze różnica w cenie może wynosić ok. 50%

azrael88

Cytat: aniqwerty w  6 Czerwiec 2011, 20:58:12
nie do końca zgadzam sie z kolegami  ;)
okulista tak, sklep stacjonarny nie
idź do okulisty, niech dopasuje Ci soczewki (nawet możesz kupić jedną parę) a potem godzinka w necie i kupujesz tam gdzie taniej :)
z relacji żony, która chodzi w soczewkach wiem, ze różnica w cenie może wynosić ok. 50%

To właśnie napisałem kolego  ;D

Dobór soczewek u lekarza, zakupy w sklepie internetowym.

Motorynka

oki to dzieki bardzo, moze w koncu sie odwaze wtykac paluchy do oczu :) ale najpierw doktorek :)

jaszczur

Cytat: mOtOrynka w  7 Czerwiec 2011, 00:36:39
oki to dzieki bardzo, moze w koncu sie odwaze wtykac paluchy do oczu :) ale najpierw doktorek :)

Ja noszę okulary ale na szkła nikt by mnie nie namówił :). Wkładanie a później ich wyjmowanie nie dla mnie.
Motorynka zakładanie podobno po 2-3 tygodniach idzie szybko i sprawnie.

azrael88

po 2-3 dniach  ;)

Przez 5 lat z okładem nosiłem kontakty i bardzo sobie chwaliłem to udogodnienie, od ponad roku moja Karola śmiga w szkłach i też na samo wspomnienie okularów zaczyna się jeżyć :)

Podstawą do dobrego samopoczucia są odpowiednio dobrane szkła.

jaszczur

Ja mam niedużą wadę i i szkła mam lekkie ale jak ktoś ma w okolicy 4 lub więcej to na pewno odczuje różnice - waga szkieł daje o sobie już znać na nosie.

Arek

Teraz technologia idzi9e do przodu i nie jest tak strasznie z tą cięzkością ;) Aczkolwiek różnie ludzie odczuwają.

Motorynka

nie chodzi pawelku o wage,ale o komfort jazdy na moto. ja mam -5 i okularki sa lekkie ale zdejmowanie i zakladanie kasku to koszmar,a jazda ciagle ryzyko bo jak na naszych drogach kask drzy to iokulary drza i nic nie widze.

Motorynka

No i dałam rade :)))    założyłam i przeżyłam :))))0

Dzieki Azrael ,   polecam choc dziwne wrazenie, ale fajnie i wygodnie :))))

Iza

Wrrrr właśnie sobie uświadomiłam jak to czas leci :P 19 lat noszę soczewki.

Polecam Ci Kasieńka dwutygodniowe. Jeżeli chodzi o stacjonarny sklep to dopiero teraz mogę polecić na Leśnej, gdyz tam są po 30 zl za parę (cena jak w necie), gdzie w Galerii Echo kupisz te same za 50 zł (a sieciowka)

Dobre tez sa jednodniowe ale kosztowne...

Pozdrowki Kasienka