19 Wrzesień 2020, 05:53:19

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

kompaktowy aparat, jaki?

Zaczęty przez Fafik, 2 Czerwiec 2011, 02:21:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

Fafik

wiem że kilka osób robi fajne forki i zna się na sprzęcie fotograficznym.

Szukam aparatu kompaktowego, który będzie zajmował mało miejsca i robił przystępne zdjęcia (kompletnie nie znam się na ustawieniach przysłon, czułościach, nasyceniu itp itd ) najczęściej w trybie AUTO :)

jestem zainteresowany zakupem czegoś takiego: PANASONIC DMC-TZ20

warto kupić? czy lepiej wybrać modele tańsze np tz10?

A może coś innego?

dzięki za odpowiedz
moja ciuchcia :)

Na drogach pełno jest szaleńców, pchają się na trzeciego, jeżdżą jak wariaci.....naprawdę......czasem aż ciężko ich wyprzedzić...:)

Naitsabes

Osobiście mam DMC-TZ5 (nie wiem jakie są różnice między TZ 5, a 10 czy 20). Został polecony przez znajomego. Sprawuje się wyśmienicie - Z resztą obiektyw Leica o dość szerokokątnym obiektywie jak na ten rozmiar aparatu kiczem nie zalatuje ale specjalistą też nie jestem. Sprawdź czym się te modele dokładnie różnią i wtedy zdecyduj czy dopłacić. Wujek google mi mówi, że TZ20 ma 24mm obiektyw, 16x zoom optyczny, a TZ5 28mm 10x zoom optyczny. Te droższe pewnie nagrywają już w HD itp. itd. Któreś tam znów mają dotykowe ekrany ale to uważam za zbędny bajer. Jak chcesz mogę przynieść na jakieś spotkanie to sobie obczaisz.

sacrificial

Miałem ostatnio w szkole lekcję na temat aparatów :)
Nie zwracaj jakoś specjalnie uwagi na Megapiksele. Widzę że całkiem całkiem sumkę masz na ten cel i sądzę, że 10mpx wystarczy. Patrz tylko na zoom optyczny, bo cyfrowego szkoda używać, po prostu traci się na jakości fotek. Jeżeli chodzi przede wszystkim o zdjęcia to wybierz model, w którym do wideo się nie przyłożyli (szkoda ładować kasę w coś czego się nie będzie używać).

http://instrukcja.pl/i/kupno_aparatu_cyfrowego_praktyczny_poradnik/pdf/188  - tutaj trochę informacji znajdziesz. 

Nic więcej nie pomogę. Napisałem to co wiedziałem :) ale to za mało żeby polecać jakikolwiek aparat :)

Pozdrawiam

Fafik

dzięki Panowie.  szukam przede wszystkim dobrego aparatu a jeśli poradzicie że nie ma sensu wydawać kilka stówek więcej i kupić starszy ale sprawdzony model np tz10 to tylko lepiej, po sprzedawcy bardzo rzadko patrzą pod tym kątem.

moja ciuchcia :)

Na drogach pełno jest szaleńców, pchają się na trzeciego, jeżdżą jak wariaci.....naprawdę......czasem aż ciężko ich wyprzedzić...:)

azrael88

Sprzedawca ma Ci wcisnąć najdroższy sprzęt, od tego jest on :D

Tak jak napisał Sacrificial - nie ładuj kasy w aparat z rozbudowanymi funkcjami video i matrycą większą niż 10Mpix. Filmiki i tak lepsze wyjdą z kamery, Mpix są ważne jak robisz wielkoformatowe odbitki, plakaty, etc.

Zwróć za to uwagę na zoom optyczny i stabilizację obrazu, ta funkcja wielce ułatwia robienie zdjęć przy słabszych warunkach oświetleniowych i podczas fotografowania obiektów w ruchu.

denwer

Chcesz. Podjedź do mnie do firmy. Obok mnie mają dobry sklep fotograficzny i mam tam znajomych. Jak pójdę z tobą to kiczu ci nie wcisną :)
Jincheng Knight 50cc -> 110cc -> Lifan LF250 -> Lifan LF250 :( -> Jincheng Knight 110cc -> Zipp roadstar  Tel: 605950155
http://picasaweb.google.pl/denwer4u/

jaszczur

2 Czerwiec 2011, 12:24:14 #6 Ostatnia edycja: 2 Czerwiec 2011, 12:26:03 by Jaszczur
Fafik mam do sprzedania Olympusa (zapomniałem modelu) na gwarancji. Kupiłem go dla mojej mamy w sierpniu zeszłego rodku ale dla niej jest nie wygodny ona musi mieć większy. Jak coś daj mi znać to Ci go dziś podrzucę na spotkanie sprawdzisz sobie jak działa itp. Cenę też dobrą dam Ci na niego. Na dwóch akumulatorkach AA można zrobić śmiało 400 zdjęć. W sumie było na nim zrobione około 700-900 zdjęć więc optyka i elektronika jest jak nowa.

Mamię muszę kupić coś takiego http://www.euro.com.pl/kompakty/canon-powershot-sx130-is-czarny.bhtml

Balcer

Witam!! Ja mam od paru lat OLYMPUSA SP-550UZ 7.1mpx 18x zoom optyczny i jestem z niego BARDZO ZADOWOLONY i osobiście polecam!!

Pozdrawiam!

pablo

Człowiek mądrzeje wraz z wiekiem, niestety zazwyczaj jest to wieko od trumny.

Rafał

Ja mam Canon PowerShot SX 200 IS
http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/488396?gclid=CMbe3YXGmakCFUcOfAodwjlztw
Bardzo wygodny w obsłudze
12x zoom optyczny
12,1 mln pixeli
Polecam

Można się rozejrzeć po różnych sklepach, spisać model, cenę aparatu i pojechać do Comprix-u na ul.Zagórskiej. Tam mają taniej, na tym aparacie zaoszczędziło się 50-100zł
"Długa i ciężka jest droga, która z Piekła wiedzie ku Światłu"
                                                                                       John Milton

Arek

Co do Firmy to z doświadczenia Polecam Canona, mamy kompaktowego już staruszka śmiga dalej beza problemów a teraz SX 20is i super zdjęcia ale trzeba się troche w manualnych trybach pobawić bo w auto większość aparatów robi raczej podobne, czy to za 500 czy 1500zł. Swoją drogą Nikon jeszcze jest dobry, pozostałe firmy jakoś jak czytałem miały gorsze opinie, no i z opinii znajomych zawsze coś tam się komuś przydarzyło.