25 Październik 2020, 19:49:39

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Dziwne drżenie maszyny (Honda NightHawk CB650SC z 1984r.)

Zaczęty przez Marciello, 21 Kwiecień 2011, 23:25:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

Marciello

Witam wszystkich.Mam Hondę NightHawk CB650SC z 1984 roku. Mam taki problem.Podczas jazdy i na postoju kiedy motocykl miał między 4.500 a 5.000 obrotów to cały drżał,dosłownie drżał a podczas pracy na innych obrotach nic niepokojącego się nie działo,czy to było mniej niż 4.500 i więcej niż 5.000.Cała reszta w porządku.Co to może być ? ? ?

Mocho

ja bym stawiał że tak ma być, przy tych obrotach pewnie silnik wytwarza drgania w idealnej częstotliwości do przenoszenia na resztę maszyny ;) ale znawcą nie jestem :D
tel. 660737748

denwer

Faktycznie jest tak że w pewnym przedziale obrotów motocykl (a w szczególności rama) wpada w rezonans, co skutkuje wibracjami wszelakiej maści, ale czy w tym wypadku ma tak być może tylko odpowiedzieć właściciel takiego samego moto.
Jincheng Knight 50cc -> 110cc -> Lifan LF250 -> Lifan LF250 :( -> Jincheng Knight 110cc -> Zipp roadstar  Tel: 605950155
http://picasaweb.google.pl/denwer4u/

Arek

Zgadza się, możliwe że te drgania są albo w normie albo poza normą ;)

tomekmajesty

podjedź na sciegiennego 252, na terenie serwisu getcar jest myjnia samochodowa, własciciel Sylwek ma taki sam sprzęt, jest zawsze, to sobie pogadacie i odpalicie maszyny :)
go your own way

PAWEŁ

ja ostatnio poskrecałem skuter wsumie palcami i pojechalem do znajomego aby mi silnik dokrecił pistoletem do koł , ale podczas jazdy do niego silnik był dokrecony palcami i nie bylo wibracij gdy dokreciłem go pistoletem bardzo mocno go scisnelo i pojawily sie wibracje na wolnych obrotach juz bo byl poprostu na sztywno , nie pracowało na gumach gdy popusciłem  ustały ,
535460255