21 Wrzesień 2020, 07:11:15

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

śmierdzące rękawice

Zaczęty przez Bienias, 12 Maj 2011, 12:40:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bienias

12 Maj 2011, 12:40:47 Ostatnia edycja: 12 Maj 2011, 12:42:34 by Bienias
mam takie oto rękawice:
http://motoallegro.pl/rewelacyjne-rekawice-kevlar-membrana-hipora-i1559271421.html

niestety ta membrana hipora w które niby dłoń nie powinna się tak pocić chłonie wilgoć jak gąbka
w efekcie prawie zawsze jak zakładam rękawice czuje w nich lekką wilgoć
nie przeszkadzałoby mi to gdyby nie mało przyjemny zapach, który naprawdę dość długo utrzymuje się na rękach po zdjęciu rękawic
uprzedzając wszelkie insynuacje, nawet wielokrotne umycie rąk nie pomaga pozbyć się tej specyficznej woni

też macie tego typu "atrakcje"?
jeśli tak to jak sobie z tym radzicie?

próbowałem skropić perfumami ręce przed włożeniem do rękawicy, ale bez efektu tj. zapach praktycznie w ogóle się nie zmienia,
wietrzenie ich na przysłowiowym parapecie też praktycznie nic nie daje...

napiszcie proszę jak to jest z noszeniem rękawic u was

shpx

Obawiam się, że problem nie tyle dotyczy membrany, co skóry (zewn), która specyficzną woń daje. Natomiast membrana jest źródłem problemu - nie jest membraną tylko folią półprzepuszczającą.
Mycie rąk na nic się nie zda. Jedna z propozycji to wsypanie do rękawic jakiegoś specyfiku bakteriobójczego (w postaci talku, na dłonie podczas zakładania rękawic). Preparaty te same co do stóp np. Scholl.
Musisz też te rękawice wyprać, najlepiej chemicznie. Powinno na jakiś czas pomóc.

Każdorazowo, po przepoceniu, musisz rękawice wysuszyć i tutaj nie tyle parapet, a bardziej suche powietrze pomoże.

Śmierdzą bakterie i grzyby, które żywią się Twoim naskórkiem i częściami organicznymi ze skóry z której są zrobione rękawice. Z Twojego opisu na wprost wynika, że niestety produkt ten zbyt trafiony nie jest (jakościowo).
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)

denwer

12 Maj 2011, 14:42:54 #2 Ostatnia edycja: 12 Maj 2011, 16:28:21 by denwer
Najlepiej przeprać rękawice, wysuszyć a w środek wsypać sody oczyszczonej. Jak nie chcesz prać to musowo soda oczyszczona w większej ilości i rękawice na balkon na słońce na jeden dzień a potem wysyp sodę. Soda zabija bakterie i grzyby. Słyszałem że można wsypać sodę do woreczka lnianego żeby później nie było problemu z pozbyciem się jej z rękawic, ale osobiście uważam że bezpośrednie sypanie daje lepsze efekty.
Jincheng Knight 50cc -> 110cc -> Lifan LF250 -> Lifan LF250 :( -> Jincheng Knight 110cc -> Zipp roadstar  Tel: 605950155
http://picasaweb.google.pl/denwer4u/

Naitsabes

Taki problem często występuje w rękawicach bokserskich i pranie (chyba, że chemiczne) nic nie da. Możesz stosować wszelkiego rodzaju talki ale ręka i tak będzie się pocić, a dodatkowo zrobisz sobie papkę w rękawicy. Osobiście kupiłbym inne rękawice, lepiej wentylowane.

Arek

Ew. z membraną ale lepszą, niestety tanie produkty tak mają. No i przede wszystkim suszenie, na słońcu niekoniecznie zalecane.

Peterp079

No ja właśnie walczę z takim smrodem w rękawicach bokserskich i powiem że nie ma na to rady. Żadne prania, sody wietrzenia itd nie pomagają. Może minimalni i na chwilę zmniejszają smród ale na dłuższą metę nic. I w żadnym wypadku nie psikaj dezodorantami ani innymi wynalazkami ktore maja zabijac zapach bo potem jest przez to jeszcze gorzej jak sie zapachy wymieszaja rozne.

Bienias

trochę wstyd się przyznać, ale źródło smrodu było nie tam gdzie go szukałem...

śmierdziało mi mydło  :D
tzn. kupiłem ostatnio nowe i jakoś powiązałem ten zapach z rękawicami
dopiero wczoraj przypadkiem wąchnąłem mydło po wciśnięciu go z dozownika na ręce

citrus fresh a śmierdzi jak stare skarpety...

oczywiście rękawice mają swój zapach co do tego nie ma wątpliwości
ręce nie pachną fiołkami po wyjęciu, ale ten bardzo niemiły zapach zniknął jak ręką odjął po pozbyciu się tego "cudownego" mydła  :D

dlatego wielokrotne mycie nic nie dawało, ba nawet pogarszało zapach dłoni

rękawice bokserskie też mam, przepociłem je nie raz, też nie są pierwszej świeżości ale to nie są jakieś straszne zapachy
co innego to mydło
umycie nim rąk + przepocenie dłoni w rękawicach = dramat...

dlatego z mojej strony to tyle w temacie
jednocześnie dzięki za rady, idzie lato więc na prędzej czy później zapach z rękawic może się nasilić, więc będę już wiedział co robić  ;)

ps. nie kupujcie nigdy mydła w płynie citrus fresh hehehe

Naitsabes

Cytat: Peterp079 w 13 Maj 2011, 14:30:15
No ja właśnie walczę z takim smrodem w rękawicach bokserskich i powiem że nie ma na to rady. Żadne prania, sody wietrzenia itd nie pomagają. Może minimalni i na chwilę zmniejszają smród ale na dłuższą metę nic. I w żadnym wypadku nie psikaj dezodorantami ani innymi wynalazkami ktore maja zabijac zapach bo potem jest przez to jeszcze gorzej jak sie zapachy wymieszaja rozne.

Kup nowe rękawice i zacznij używać bandaży treningowych - problemu nie będzie. Koszt bandaży to ok 35 zł.

Rafał

15 Maj 2011, 04:10:12 #8 Ostatnia edycja: 15 Maj 2011, 04:13:43 by Rafał
Cytat: Naitsabes w 14 Maj 2011, 16:57:50
Cytat: Peterp079 w 13 Maj 2011, 14:30:15

Kup nowe rękawice i zacznij używać bandaży treningowych - problemu nie będzie. Koszt bandaży to ok 35 zł.

Bandaże pomagają, ale to nie prawda, że problemu nie będzie. Kupno rękawic pomoże pozbyć się zapachu :P, ale też nie na zawsze. Uważam, że szkoda kupować co kilka treningów nowych rękawic jeżeli nie są zniszczone. Na zapach pomaga mycie ręczne mydłem (o ładnym zapachu), ale też nie topienie rękawic w wodzie, a takie przecieranie, wysuszanie i wywietrzanie. Zapach nie zniknie w 100%, ale znacznie się zmniejszy :)
Bandaże są niezbędne, trzeba kupić= mniejsze szanse na kontuzje + wchłanianie potu
"Długa i ciężka jest droga, która z Piekła wiedzie ku Światłu"
                                                                                       John Milton

Bienias

to ja jeszcze wrócę do rękawic na moto
mydło swoją drogą, ale rękawice jednak dalej śmierdzą...

wywinąłem dzisiaj tą membrane z rękawicy no i jest po prostu cały czas wilgotna w okolicach palców przez co chcąc nie chcąc śmierdzi

wsadziłem więc póki co te membrany do gorącej wody z mydłem, wcześniej je trochę zaprałem i zobaczymy czy zapach stanie się mniej uciążliwy

swoją drogą zastanawiam się nad całkowitym wypruciem tej membrany
w lecie nie jest mi ona chyba w ogóle potrzebna bo tylko dodatkowo ociepla

tylko zastanawiam się jak będzie z rękawicami wewnątrz bez membrany tj. czy po spoceniu rąk nie zacznie śmierdzieć skóra i będzie już trudniej pozbyć się zapachu

co myślicie? Wypruwać tą membranę i używać rękawic bez?
bo każdorazowe wywijanie i wkładanie do środka membrany to dość czasochłonna czynność i nie wyobrażam sobie za każdym razem suszyć ją w ten sposób

Rafał

Trochę odbiegłem od tematu... :P

Może warto by wypróbować ten sposób z sodą :)

Cytat: denwer w 12 Maj 2011, 14:42:54
Najlepiej przeprać rękawice, wysuszyć a w środek wsypać sody oczyszczonej. Jak nie chcesz prać to musowo soda oczyszczona w większej ilości i rękawice na balkon na słońce na jeden dzień a potem wysyp sodę. Soda zabija bakterie i grzyby. Słyszałem że można wsypać sodę do woreczka lnianego żeby później nie było problemu z pozbyciem się jej z rękawic, ale osobiście uważam że bezpośrednie sypanie daje lepsze efekty.

A później kombinować z membraną
"Długa i ciężka jest droga, która z Piekła wiedzie ku Światłu"
                                                                                       John Milton

Peterp079

Cytat: Naitsabes w 14 Maj 2011, 16:57:50

Bandaży to juz zdarlem tyle par ze nie wiem. I wcale nic nie pomagaja na unikniecie smrodu czy to w nowych czy w starych rekawicach.

Szczurkov

Ja cały czas się zastanawiam po co Wy wąchacie rękawice? Jest tyle przyjemniejszych rzeczy do wąchania.. ;D ;)
BRH+  tel. 530482278
Nie zajmuje się aktywacją kont!!!

http://dogry.pl/r/30541347

jacu

cicho szczurkov to mój ulubiony wątek na forum  ;D

GG 4875121

Bienias

to ja może powiem jak się finalnie zakończyła historia tych śmierdzących rękawic  :D

otóż, po wywleczeniu ze środka tej podszewki/membrany jakkolwiek to nazywać i upraniu jej niestety nie chciała wrócić na swoje miejsce tj. jak już po dość nie równej walce ze wskazaniem na rękawice, udało mi się włożyć całą łapę do środka okazało się, że przy wyjmowaniu za każdym razem wychodzi razem z ręką cała ta membrana...

pewnie była przyszyta/podklejona we wnętrzu i wyszarpanie jej z paluchów poskutkowało tym co opisałem
niewiele myśląc wyrwałem całą tą membranę odnajdując w środku jeszcze dodatkowy i w sumie nie wiem do czego potrzebną dodatkową cienką powłokę taka jakby folia, nie wiem co to było ale było między skórą a tą membraną,
w każdym razie tego też się pozbyłem

ależ była ulga i o wiele lepszy komfort gdy zniknęły te ocieplające dodatki z wnętrza rękawicy  :D

niestety radość nie trwała długo...
okazało się, że po wyjęciu rąk były całe czarne,
po kilkukrotnym przetestowaniu czy to nie jednorazowy wybryk natury trzeba było znaleźć kolejne rozwiązanie

włożyłem więc do środka zwykłe cienkie rękawiczki zimowe, które o dziwo świetnie trzymają się w środku tj. w ogóle nie wychodzą razem z ręką jak membrana
także póki co jest to finalny wariant przeróbek i walki ze smrodem/brudzeniem rąk

rękawiczki zimowe łatwo wyjąć i uprać gdy się zaśmierdzą, jednocześnie bardzo dobrze leżą w środku i ściąganie czy zakładanie odbywa się bez najmniejszych problemów

także to by było na tyle i mam nadzieję, że to już happyend tej historii  :D