25 Październik 2020, 00:24:11

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Wkład do tłumika

Zaczęty przez jaszczur, 28 Kwiecień 2011, 21:29:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

jaszczur

Dziś z tłumika przy odejmowaniu gazu zaczęły dochodzić z niego niepokojące dźwięki jak by nakrętki w nim latały. Po rozkręceniu okazało się że na jeden spawa mocowania rury wewnętrznej puścił.
Przy okazji z maty niewiele zostało. Jutro jadę pospawać tłumi i może ktoś wie gdzie można taką matę/siatkę kupić lub co można użyć zamiast tej maty.

robert73

Witaj.
Namiary sa w temacie "przerobka ukladu wydechowego xv 250.

jaszczur

Zapomniałem wpisać. Za wypełniacz posłużyły metalowe myjki do naczyń w Lidlu po 2,29zł za 3 sztuki. Nawet gość u którego spawałem tłumik też powiedział że metalowe myjki do naczyń będą najlepsze.

robert73

Jak najbardziej tez moga byc, tylko welny jezeli nie zabezpieczysz dobrze to wydmucha. A te myjki po pewnym czasie zaczna rdzewiec i kruszyc sie. Ja postawil bym jednak na welne ale wybor nalezy do Ciebie.

jaszczur

W obecnej sytuacji ogląda każdą złotówkę dwa razy. Za wełnę musiał bym zapłacić około 100-150zł. Za myjki zapłaciłem 10zł. Wole jak coś dołożyć do lepszego oleju. Myjki przez jeden, dwa sezony powinny wytrzymać jak coś będzie nie tak to wymienię na wełnę.

Mitaro

Ja też ostatnio posłuchałem i nawpychałem tych myjków do naczyń, bo nie mogę rozebrać tego mojego tłumika aby zrobić coś z weny. W moim przypadku myjki nic nie dały. Jak jest głośno tak jest cały czas. Moje ucho odczuło małą różnice. Teraz jak pojeździłem to myjki się chyba wypalają bo śmierdzi mi z rury :) Za pierwszym razem to myślałem że coś się pali, że hamulec przyłapało albo że coś się topi bo spadł jakiś przewód na cylinder. Ale jak niuchnołem koło wydechu to mnie olśniło co to.
Jaszczur a jak u ciebie? Jak się te myjki sprawują?

jaszczur

Na razie jest ok ale mało przejechałem od złożenia może z 200km. Tak po tysiaku będę mógł coś więcej powiedzieć.

Jaszczur

Dziś rozebrałem tłumik i wyciągnąłem włożone w zeszłym roku metalowe myjki.
Po sezonie myjki były czarne od spalin ale całe bez śladów nadpalenia.

Teraz wygłuszenie zrobię już tak jak powinna być zrobione. Czyli na dBkillera złoże drobną siatkę na to matę lub watę wygłuszającą.