19 Wrzesień 2020, 13:59:29

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

2011/04/28 Motocykliści na bus pasach?

Zaczęty przez kali, 28 Kwiecień 2011, 17:02:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

kali

kali

Hans

W zeszłym tygodniu jadąc do pracy (a właściwie stojąc w korku na warszawskiej z obawy o lusterka czterech kółek) sam zastanawiałem się nad taką możliwością, myślę, że mogłoby to tylko poprawić sytuację na przytkanych aktualnie kieleckich drogach.

denwer

Podpisuję się pod taką akcją obiema rękami i obiema nogami.
Niestety znając naszych kochanych polityków i ogólnospołeczne zapatrywania na motocyklistów taka akcja przeminie bez echa.
Jincheng Knight 50cc -> 110cc -> Lifan LF250 -> Lifan LF250 :( -> Jincheng Knight 110cc -> Zipp roadstar  Tel: 605950155
http://picasaweb.google.pl/denwer4u/

Cezary

Znajac zycie i polskich politykow wiekszosc projektow jest odrzucone...
Cztery kółka potrafią poruszyć ciało,ale dwa ruszaja dusze..

BANDERAS

Myśle że jeśli jest to temat gdzie władni są nasi loklani politycy to są duże szanse aby to ruszyć (zważywszy na to że zamkneli 1-go Maja itp i mamy zakorkowane makabrycznie  miasto) do przodu, natomiast jeśli jest temat tylko do załatwiania na szczeblu centralnym to raczej ciężko będzie.

BANDERAS

Moze obietnica wsparcia w przyszłych wyborach coś im da do myślenia???

Arek

No ciekawe, ostatnio sporo mamy pomysłów przeszczepów z zachodu, ciekawe czy ten przejdzie bez zguby.......Może wybory niedługo to jednak coś się wskóra.

shpx

Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)

MarcinKielce

Tak samo jak wierzę w Świętego Mikołaja tak samo uwierzę w to że będę mógł przejechać całą warszawską bus pasem, czymś innym niż ZTM Kielce lub TAXI,a rowerem czy skuterem czy jakimkolwiek innym jedno śladem.....mam nadzieję że to tylko pesymizm tak przeze mnie przemawia...... ale gdyby, gdyby było by super.......

PS A co z quadem w tej sytuacji ??

PS2 Pan na rowerze też dostanie 100zł i 1pkt??
---Nie ważne czym jeździsz. Ważne jak tym jeździsz.---

jacu

używam bus pasa codziennie od poniedziałku do piątku  jadąc do pracy sqterkiem  ;D  ;D  ;D
jak wszyscy zaczną nim jeździć to będe musiał zacząć patrzeć w lusterka czy jakiś warjot na ry1 nie nadciąga z tyłu  :D

GG 4875121

jaszczur

Wśród większości kierowców zarówno samochodów jak i motocykli jest nadal brak kultury jazdy.
Ja osobiście jestem na Nie.
Dlaczego jestem na nie. Większość motocyklistów omijając korek robiła by z bus pasów tor do wyścigów na 1/4 mili. Tu jacu ma dużo racji.
Ewentualnie dopuścić ruch tylko dla motorowerów na bus pasach.

PS. Ciekawostka - Czytałem parę tygodni temu, chyba w EchuDnia artykuł, w którym była poruszana sprawa czy bus pasami mogą jeździć kierowcy pomocy technicznej MPK i wyszło że nie mogą.

denwer

Cytat: Jaszczur w 30 Kwiecień 2011, 09:40:58
Wśród większości kierowców zarówno samochodów jak i motocykli jest nadal brak kultury jazdy.
Dlaczego jestem na nie. Większość motocyklistów omijając korek robiła by z bus pasów tor do wyścigów na 1/4 mili. Tu jacu ma dużo racji.

PS. Ciekawostka - Czytałem parę tygodni temu, chyba w EchuDnia artykuł, w którym była poruszana sprawa czy bus pasami mogą jeździć kierowcy pomocy technicznej MPK i wyszło że nie mogą.

Wg. twojego rozumowania to powinno się zabronić sprzedaży samochodów i moto które osiągają prędkości powyżej 120km/h (przecież są wariaci co wykorzystują pełną moc), powinno się zakazać sprzedaży noży ponieważ wg. statystyk są one podstawowym narzędziem zabójstw mężów przez żony itd itp.
Jincheng Knight 50cc -> 110cc -> Lifan LF250 -> Lifan LF250 :( -> Jincheng Knight 110cc -> Zipp roadstar  Tel: 605950155
http://picasaweb.google.pl/denwer4u/

Szczurkov

Cytat: denwer w 30 Kwiecień 2011, 13:15:53
Cytat: Jaszczur w 30 Kwiecień 2011, 09:40:58

Wg. twojego rozumowania to powinno się zabronić sprzedaży samochodów i moto które osiągają prędkości powyżej 120km/h (przecież są wariaci co wykorzystują pełną moc), powinno się zakazać sprzedaży noży ponieważ wg. statystyk są one podstawowym narzędziem zabójstw mężów przez żony itd itp.

Ja sądzę że noże są ok. To żon powinno się zakazać..  ;)
BRH+  tel. 530482278
Nie zajmuje się aktywacją kont!!!

http://dogry.pl/r/30541347

jaszczur

Denwer napisałem jakie ja mam zdanie na ten temat. Na razie motocykli jeszcze tak dużo nie ma więc przeciskanie się w korkach nie jest aż takim problemem przynajmniej dla mnie.
Podchodząc do tematu z innej strony możliwość poruszania się motocykli jednośladowych po bus pasach rozwiązała by odwieczny problem jazdy po liniach rozdzielających pasy jezdni.

Marek_69

Myślę, że przed wyborami jest szansa aby radni spojrzeli na problem przychylniej, hihi.
Przyznam się, ze już kilka razy korzystałem z buspasa, byłoby całkiem fajnie jeśli można by korzystać z buspasa legalnie.