Artykuły prasowe

Zaczęty przez jaszczur, 12 Kwiecień 2011, 14:23:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rafał

Kierowanie motocyklami i motorowerami

Dla początkujących (młodych) motocyklistów nowe przepisy wprowadzają specjalną kategorię - prawo jazdy A2, uprawniające do prowadzenia motocykli z silnikami o mocy do 35 kW. Aby prowadzić motocykle, młody kierowca będzie musiał najpierw zdobyć prawo jazdy na małe motocykle - A1 (w wieku 16 lat, o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg).

Po następnych dwóch latach będzie się mógł starać się o prawo jazdy kat. A2 (kierowanie motocyklem o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg).

Osiągniecie wieku 20 lat umożliwi ubieganie się o prawo jazdy na motocykle (kategoria A), ale tylko wtedy, gdy kierowca co najmniej od 2 lat posiada prawo jazdy kategorii A2. W przeciwnym razie kierować motocyklami będzie można po 24 roku życia.

Likwidacji ulegnie również karta motorowerowa. Ustawa wprowadza w jej miejsce prawo jazdy kategorii AM - kierowanie motorowerem oraz czterokołowcem lekkim (np. małym quadem). Wymagany minimalny wiek do kierowania dla takich pojazdów wyniesie 14 lat.

http://motoryzacja.interia.pl/prawo_jazdy/news/nowe-egzaminy-na-prawo-jazdy-nie-w-tym-roku,1742985,3461
"Długa i ciężka jest droga, która z Piekła wiedzie ku Światłu"
                                                                                       John Milton

Kuba`125

Dziewięć pięć czteRRy ;D

Jaszczur


Jaszczur


Jaszczur

Krzyś nie powiem nam o radarach we Francji. Czyli nie tylko rząd u nas ma genialne pomysły.
http://www.scigacz.pl/Ostrzezenie,przed,fotoradarem,nielegalne,we,Francji,17503.html

Rafał

"Na 23. stycznia kierowcy w całej Polsce planują blokady dróg i stacji benzynowych. Planowane jest tankowanie na stacjach przez cały dzień za mniej niż 1zl i jazda wszystkimi drogami (w tym autostradami) z prędkością max 30 km/h.

Kierowcy obiecują, że jeśli rząd i stacje nie zmienią cen podobne sytuacje będą miały miejsce podczas EURO 2012."

http://www.tcz.pl/index.php?p=1,62,0,tcz-24&item=d2e4741a0790b345&title=Strajk-Drogie-paliwo-Tczewianie-przylaczmy-sie-do-akcji
"Długa i ciężka jest droga, która z Piekła wiedzie ku Światłu"
                                                                                       John Milton


Kuba`125

Dziewięć pięć czteRRy ;D

Jaszczur

Nowy taryfikator mandatów.
http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Nowy-taryfikator-punktow-karnych-zaostrzenie-przepisow,wid,14317060,wiadomosc.html?ticaid=1e0ef

Z punktu widzenie motocyklisty:
Do tej pory za zakrywanie tablic rejestracyjnych było 100zł mandatu i 0 punktów. Po wprowadzeniu zmian 3 punkty.
Jadać w kolumnie na motocyklach i ktoś w nią się wciska spisujemy numery rejestracyjne zgłaszamy wraz ze świadkami czyli innymi osobami z kolumny - Wjeżdżanie między pojazdy jadące w kolumnie - 2 pkt (dotychczas 0).

Cezary

za wjeżdżanie między pojazdy jadące w kolumnie powinno byc z 5pkt
Cztery kółka potrafią poruszyć ciało,ale dwa ruszaja dusze..


Jaszczur


Rafał

"Długa i ciężka jest droga, która z Piekła wiedzie ku Światłu"
                                                                                       John Milton

TomekzCK

Cytat: Jaszczur w 20 Marzec 2012, 10:28:30
Nagonka na motocyklistów w Kielcach http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,11374936,Kolejny_problem_na_Rynku__Motocykle_strasza_pieszych.html


w niedziele kręciłem się po rynku w "cywilu" - widziałem mnóstwo kolegów na moto którzy, "napinali muskuły aż do odciny" z każdej kategorii  bo i szlifierki i czopki. Jak dla mnie mega wiocha "pędzić" 30km/h i kręcić moto do czerwonego - niech inni widzą jadę na moto i małolatki mają mieć mokro :D, a pewni delikwenci których niestety znam osobiście potrafili w ciągu 1h zrobić 4 rundki przez rynek ( w końcu na dalszy wyjazd benzyny nie ma, bo za droga :D )

sorry za off top
ale nie każdy musi być fanem ryku motocyklowego silnika. Nie sądzę żeby artykuł dotyczył motocyklistów przejeżdżających w miarę spokojnie z delikatnym pomrukiem akcesoryjnego silnika.
Tak łatwo pomylić głupotę z odwagą, a rozsądek z tchórzostwem.

Jaszczur