25 Październik 2020, 00:23:20

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Zacinajaca sie stacyjka

Zaczęty przez PAWEŁ, 29 Marzec 2011, 00:34:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

PAWEŁ

witam mam taki problemik zacina mi sie stacyjka ciezko strasznie chodzi a juz nie muwie aby zablokowac kierownice , czy ktos juz miał taki problem albo wie jak to zrobic bo niechciał bym popsuc .
535460255

Mocho

jak mi się zacinała to prysnąłem do środka wd40 i działa sporo lepiej
tel. 660737748

PAWEŁ

nic nie pomaga bo juz prubowałem kilka razy
535460255

Naitsabes

Może skrzywiony/uszkodzony kluczyk?

PAWEŁ

kluczyk prosty nie widac skrzywienia ani uszkodzenia , a mam tylko jeden wiec nie moge sprawdzic drugim , ale na baku i kuferku sie dobrze otwiera
535460255

Naitsabes

Może głupie pytanie ale kluczyk nie ma tak, że trzeba go wcisnąć dopiero kręcić podczas gdy próbujesz siłowo :>?

denwer

Ja miałem problem ze stacyjką taki, że nie za każdym razem łapała.
Miałem też korek na klucz, którego nie posiadałem.

W pierwszym przypadku rozkręciłem stacyjkę na czynniki pierwsze, wyczyściłem, przesmarowałem kontaktem, skręciłem i działa jak złoto.
W drugim przypadku otworzyłem metodą bezkluczykową , rozebrałem na czynniki pierwsze, dorobiłem klucz do zamka, złożyłem i działa jak złoto :)

Myślę że w twoim przypadku też da się rozłożyć stacyjkę na czynniki pierwsze, przeczyścić i przesmarować (może być tak że jakiś pick w stacyjce jest wykrzywiony albo uszkodzony i klucza oryginalnego dobrze nie łapie - wtedy wystarczy wyjąć tego uszkodzonego picka wyjąć i po problemie)
Jincheng Knight 50cc -> 110cc -> Lifan LF250 -> Lifan LF250 :( -> Jincheng Knight 110cc -> Zipp roadstar  Tel: 605950155
http://picasaweb.google.pl/denwer4u/

PAWEŁ

rozłorzyc bym rozlorzyl ale czy skrece potem , jak mi sie wysypia zapadki albo sprezynki wyskocza to puzniej bedzie bawienia aby to zrobic , na allegro jest pelno ale tez nie wiadomo w jakim stanie ,a najgorsze jest to ze kierownicy nie moge zablokowac trzeba bawic sie z 5 min az zalapie , moze jest gdzies w ck jakis serwis co by to niedrogo zrobił ???
535460255

pat

Nie wiem czym jeździsz tzn. ilu letnim sprzętem... ja wcześniej miałem starą Yamahę... i sam w niej wymieniałem całą stacyjkę, a tak naprawdę to z dwóch skręcałem jedną (a mechanik raczej ze mnie słaby) ;) więc jeżeli to nie jest nic nowego to nie powinno być problemu. Ewentualnie poszukaj na allegro stacyjki i pomyśl nad wymianą, z tym że już wtedy trzeba mieć osobne kluczyki do stacyjki osobne do baku itp.
Żyje się po to żeby jeździć... Jeździ się po to aby żyć...

jaszczur

Cytat: PAWEŁ w 29 Marzec 2011, 17:19:05
rozłorzyc bym rozlorzyl ale czy skrece potem , jak mi sie wysypia zapadki albo sprezynki wyskocza to puzniej bedzie bawienia aby to zrobic , na allegro jest pelno ale tez nie wiadomo w jakim stanie ,a najgorsze jest to ze kierownicy nie moge zablokowac trzeba bawic sie z 5 min az zalapie , moze jest gdzies w ck jakis serwis co by to niedrogo zrobił ???

Jak nie boisz się wykręcić stacyjki to zanieś ją do faceta, który dorabia klucze na przeciwko dworca PKS taka czerwona budą. On na pewno Ci wyczyści i będzie stacyjka chodziła jak złoto. Ja u niego dorabiałem klucze do zamków w kufrach - kupiłem motocykl bez kluczy do kufrów. Zaniosłem same zamki z kufrów i dorobił mi.

tomekmajesty

mam nadzieję że się to nie sprawdzi, ale...
niestety przy upadkach często pęka wewnątrz stacyjka i właśnie tak się zachowuje jak opisałeś >:(
miałem kiedyś bmw gdzie przy małym upadku mi pękła i można było zamówić tylko przez serwis bmw, po przesłaniu potwierdzonych dokumentów moto na znak żem ja własciciel, tak dbają o klienta, a cena... 800 zeta ale z 2 kluczykami i to pasującymi do kufrów :)
go your own way

Arek

WD- to raczej środek penetrujący, nie ma co nim smarować czegokolwiek w motocyklu. Jak już to do zamków itd. bodajże smar silikonowy, WD może nawet zaszkodzić.

Tj koledzy piszą najlepiej teraz chyba rozebrać i nasmarować, o ile nic nie uszkodzone ;)