27 Listopad 2020, 20:23:24

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Coroczne badanie techniczne

Zaczęty przez Rafał, 28 Marzec 2011, 01:41:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jaszczur

Cytat: Rafał w 11 Kwiecień 2012, 03:14:55
Mała dziurka (nie na wylot) od małego kamienia na przedniej szybie samochodu, to problem z pozytywnym wynikiem okresowego badania?

Jeżeli to jest małe uszkodzenie bez pęknięcia to można to uzupełnić bez wymieniania szyby w firmach gdzie wymieniają szyby.
Jak masz też małe pęknięcie to żaden diagnosta nie podbije Ci badania technicznego. Jak Cię psiarnia złapie to masz zabrany dowód co się wiąże z wymianą szyby, droższym kosztem badania technicznego żeby odebrać dowód i ew. mandatem.

sz_kamil

Paweł nie jest tak do konca . Ja mam kilka odprysków po kamieniach , jedną nazwijmy to dziurke ale nie na wylot i nie mam problemów z przeglądem czy tez z kontrolą drogowa . Kwestia wielkosci uszkodzeń .
Co do wiekszych kosztów przegladu to tez nie do konca . Jak policja zabierze ci dowód rejestracyjny za jakies uszkodzenia to płacisz na przegladzie 30 zł za jedna usterke a po wyżej 3 usterek robisz juz pełny przegladą ( ale to tez tylko dla tego ze 90 zł to koszt pełnego przegladu ) co do mandatu to pozostaje juz do interpretacji policji .

TomekzCK

Cytat: Rafał w 11 Kwiecień 2012, 03:14:55
To pewnie głupie pytanie...  :P

Mała dziurka (nie na wylot) od małego kamienia na przedniej szybie samochodu, to problem z pozytywnym wynikiem okresowego badania?

według mnie przejdzie bez problemu, jeśli nie jest na wylot to nie jest to dziurka tylko odprysk, przejdzie bez problemu.
Tak łatwo pomylić głupotę z odwagą, a rozsądek z tchórzostwem.

prim76

Powiem tak wszystkie te ich badania techniczne to zwykła sciema oni boją się dotknąć maszyn żeby ich czasem nie ugryzła.....pozdro.

Jaszczur

11 Kwiecień 2012, 17:34:41 #19 Ostatnia edycja: 11 Kwiecień 2012, 17:36:30 by Jaszczur
Cytat: sz_kamil w 11 Kwiecień 2012, 09:04:56
Paweł nie jest tak do konca . Ja mam kilka odprysków po kamieniach , jedną nazwijmy to dziurke ale nie na wylot i nie mam problemów z przeglądem czy tez z kontrolą drogowa .

Tak odpryski po kamieniach, małe dziurki tak przejdą - tu się z Tobą zgodzę.
Ale jak już jest pęknięcie - widoczna ryska pękania szyby od tej dziurki to już nie, ale nie każdy diagnosta ma dobry wzrok ;)

Co do przeglądów kilka jakieś 7 lat temu miałem stłuczkę firmowym kwadratowym cienkim u mnie poszedł klosz w lampie i kierunek do wymiany i musiałem robić pełny przegląd plus dodatkowe zaświadczenie koszt około 20zł. Ale to było po stłuczce. Co do usterek jak zatrzyma Cię policja to nie widziałem że tak jest. Przynajmniej się czegoś człowiek dowie na forum :D.

Arek

Przepisy określają pajączka nie większego niż chyba 15mm, ale o odpryskach nic nie słyszałem też :)

Kariot

Jedź trochę ukurzonym autem i nawet nikt nie zauważy  ;)
796-314-945

Rafał

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i ciekawe sposoby ;p. Mniej więcej wiem co i jak :)
"Długa i ciężka jest droga, która z Piekła wiedzie ku Światłu"
                                                                                       John Milton