30 Listopad 2020, 10:38:38

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Świecące kierunki czyli amerykańce i zaptrywania police w krajach UE.

Zaczęty przez jaszczur, 12 Marzec 2011, 22:09:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

jaszczur

Jak u naszych sąsiadów Niemcy, Czechy, Austria, Włochy wygląda sprawa jadzy z włączonymi kierunkami z przodu czyli "amerykańcami". W Polce drogówka się nie czepia. Na przeglądach wystarczy rozłączyć przewody czasami jest problem bo amerykańce nie mają świateł postojowych.

Mam zamiar w wakacje wybrać się na http://www.grossglockner.at/de/grossglockner/ dlatego pytam.

Nie ukrywam, że najbardziej liczę na odpowiedz robert73.

robert73

Witam.
Powiem tak: Jak to ma sie do przepisow w Itali to nie mam najmniejszego pojecia, ale do poniedzialku odpowiedzi Ci udziele pewnej na 100% Poprostu wysle pytanie do Feder Moto i to bedzie najpewniejsze. Ogolnie nie spotykam tu moto sciaganych ze stanow typu royal, wild, czy midnight star. Choc na trasacg gorskich takowe spotykam i nie obilo mi sie o uszy zeby ktos mial problemy. Wiec prosze o troszke cierpliwosci.

robert73

Kliknolem niechcacy i poszlo niedokonczone. Ikona Alpejskich tras i obowiazkowy Biker Point dla kazdego motocyklisty. Sama trasa ma blisko 50 km a wjazd kosztuje 18 euro drugi dzien masz za free. Ogolnie raj dla nas i profesjonalnie przygotowana, ba nawet schowki na kaski i ciuchy co by nie dzwigac i to tez za free. Proponuje zatrzymywac sie w kazdym miejscu do tego przeznaczonym zwlaszcza przy wiezy , kto byl wie o czym mowie. Przygotuj se dobre przeciw deszczowki czesto pada deszczlub snieg nawet w srodku lata. Na sama trase proponuje wystartowac z rana bo wieczorem , chyba kolo 18 zamykaja kasy. Dobrym punktem do wypadu to miejscowosc Zeel am See tam tez pensjonat prowadzi polak. Proponuje zabrac mu w prezecie koszulke forumowa a wtedy bedzie znizka na nocleg. Uwazaj tez na tamtejszych drogach przy wyjazdach z tuneli, czasem slonce strasznie wali po oczach, no i tez nie wystrasz sie przecinakow czesto klada sie pod nasze moto a wtedy ty sie odruchowo prostujesz widzac drugie moto pod toba w samym sercu zakretu. Pozdrawiac wystarczy glowa bo tak to kierowal bys caly czas tylko jedna reka, lub jak masz czas lewa noga zreszta to tez odradzam. Najlepiej pilnuj lusterek przed kazdym zakretem czy nik nie wjezdza pod ciebie. Proponuje jeszcze zaliczyc  Stelvio z tamtad to tylko rzut beretem, trzecia co do wysokosci przelecz w Alpach, o polowe krutsza ale za to zakrety jeszcze ciekawsze i bezplatna. Jak masz wiecej pytan to wal smialo

N: Póki nikt nie odpisał możesz edytować swój wpis.

jacu

ech... znowu mieszacie mi w glowie ja czytam takie rzeczy to już jedną ręką pakuje kufry drugą szukam mapy trzecią dzwonie i pytam o urlop dobrze że żonka na chłodno tłumaczy że za wczesnie że zimno że nie teraz poczekaj do lata itp...

a w ogóle to też się tam kiedyś wybiorę ale chyba w przyszłym roku
GG 4875121

robert73

Odpowiedz przyszla NIE DOPUSZCZA SIE DO RUCHU POJAZDOW Z SWIECACYMI KIERUNKAMI. Popytalem tez kolegow z wloskiego forum ale oni nie maja bladego pojecia, wiec uderzylem do znajomych karabinierow tez powiedzieli ze pierwsze slysza ale jako oni sami w sobie to by sie nie czepili.

jaszczur

Cytat: robert73 w 14 Marzec 2011, 20:32:57
Odpowiedz przyszla NIE DOPUSZCZA SIE DO RUCHU POJAZDOW Z SWIECACYMI KIERUNKAMI. Popytalem tez kolegow z wloskiego forum ale oni nie maja bladego pojecia, wiec uderzylem do znajomych karabinierow tez powiedzieli ze pierwsze slysza ale jako oni sami w sobie to by sie nie czepili.

Dzięki za odpowiedz. Z tego co napisałeś widzę, że sprawa ma się identycznie jak w Polsce :).

Osobiście uważam, że świecące kierunki w motocyklu poprawiają jego widoczność w szczególności w nocy i można odróżnić motocykl od samochodu ze spaloną żarówką. W samochodach świecące kierunki mogą wprowadzać w błąd. Co do tyłu w samochodach i motocyklach kierunki powinny być pomarańczowe aż ciężko mi sobie wyobrazić poruszanie się w USA człowiek chyba odruchowo bym naciskał na hamulec myśląc ze ma spalony jedną żarówkę stop.

PS. Możesz mi jeszcze podać namiary na ten pensjonat w Zeel am See lub samą nazwę.

robert73

tomekmajesty

wiem, że w niemcach jest duży problem
a w austryji to już horror, tam polizei potrafi ci zholować moto za takie rzeczy
taki kraj ordung 8)
go your own way