26 Październik 2020, 16:48:29

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Ubezpieczenie Assistance motocykla na Europę

Zaczęty przez jaszczur, 7 Marzec 2011, 15:04:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

jaszczur

Może ktoś z Was wykupował krótkoterminowe ubezpieczenie assistance motocykla na okres jednego dwóch tygodni na Europę.
Czy w ogóle są takie dostępne i ile kosztują?
Może ktoś z Was miał już taka sytuację i korzystał z assistance i może podzielić się doświadczeniami?

Głupie złapanie kapcia w niektórych motocyklach nie obędzie się bez wizyty w wulkanizacji. Zawsze można użyć pianki uszczelniającej ale przeważnie po opona nadaje się do wyrzucenia opcją jest zastosowanie zestawu z kołkami. Wyobraźmy sobie że pada deszcz i mamy to robić.
Nie mówię już o innych awariach czy też zdarzeniach losowych, które mogą nas spotkać.

tomekmajesty

kiedyś  w warcie miałem oc, ac z ass i działało normalnie na terenie całej europy, rozszerzałem jedynie na dzikie kraje czyli ukrainę, serbię i czarnogórę chyba
teraz nie ma tej słynnej zielonej karty, lecz ubezpieczenie działa na terenie całej eu
ponieważ nie jestem pewny bo ciągle zmieniają, podaję nr kierownika sprzedaży z PTU, jest dobrze zorientowany w tej materii- 41 343 53 13 Robert :)
go your own way

robert73

Nie wiem jak w Polsce ale ja mam tutaj wykupiona gold asistans w federacji motocyklistow, wybieram zawsze najdrozsza opcje. Niestety raz bylem zmuszony skorzystac jak bylem w Szkocji. Zadzwonilem pod wskazany numer, spodziewalem sie ze bede mial problemy z jezykiem a tu pani zapytala dokladnie w jezyku wloskim w czym problem. Na lawete czekalem 40 minut, potem odwieziono mnie do serwisu Hondy. Jak tylko wephalismy moto do warsztatu pani dzwoni powtornie czy juz wiem ile potrwa naprawa przekazalem jej mechanika po pol godzie bylo jasne ile potrwa naprawa i gdzie mam sie udac do hotelu. Na natepny dzien zgosilem sie po moto i dalej w droge. Nie wylozylem nawet centa w czsie wakacji. dopiero po powrocie rozliczylem sie za mechanika i za czesc.

robert73

Zapomnialem dodac ze tak to rozwiazuja tutaj nie wiem jak w kraju.

jaszczur

Robert z tego co się orientuje u nas można wykupić tylko w towarzystwach ubezpieczeniowych. Assistans o jakim piszesz jest po prostu wzorowy i na pewno drugi raz nie będziesz się ani chwili zastanawiał czy wykupić go kolejny raz.

robert73

No plus na pewno tego jest duzy. Mimo tak milej obslugi nie jest to jednak mile uczucie jak znika Ci pradw motocyklu i stajesz w szczerym polu. Wykupuje co roku i koszt tego to 30 euro. na szczescie korzystalem tylko raz.

scyzoryk

ja co roku kupuję w PZU assistance na Europę. Kosztuje ~200zł i można go wykupić na rok. Możesz się dowiedzieć czy można np wypowiedzieć umowę po jakimś okresie i zwrócą różnicę. Jak dla mnie ten koszt nie jest powalający i można sobie pozwolić na takie ubezpieczenie, które działa również na terenie PL.

Na motocyklu nie sprawdzałem ale w samochodzie, też PZU miałem okazję korzystać i zadziałało super. Sprawnie (pomoc w odpaleniu samochodu zimą) i profesjonalnie. W zakresie ubezpieczenia mają w sumie wszystko łącznie z brakiem paliwa w trasie, kapciem itd.
Pozdr
Maciek

Historia:
Simson S51B -> WSK 175 -> SHL M17 Gazela -> Jawa CZ175 -> Honda MTX 80 -> Suzuki GS 650G Katana -> Suzuki GSX 550EF -> Honda xl600v Transalp -> Yamaha TDM 900 - > Honda xl650v Transalp -> BMW R1200GS