22 Październik 2020, 01:19:46

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Gdzie na prawko Kat. A

Zaczęty przez anti85, 1 Marzec 2011, 00:31:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

anti85

gdzie na prawko?
jako początkujący (mniej lub bardziej) motocyklista postanowiłem po 3 latach jazdy na małych dystansach i zyciu w strachu o mandat czy wypadek, udać sie na kat. A.
Ciułając sie autem po miescie widziałem na jesieni, ze albo kursant jechał sam a za nim autko lub inne moto, lub też z plecakiem w postaci (nie raz) wielkiego faceta zajmującego większość kanapy :D

jest zima jeszcze ale od marca można by się przymierzyć do teorii, zatem:

jak i gdzie polecacie wybrać sie na kurs żeby sie  nauczyć jak trzeba?
tu pada też pytanie o szybkość wykonania, bo jak doczytałem gdzies w innym temacie, potrafi być to czasochłonna przygoda, a to mi sie nie usmiecha.
cena to chyba drugorzędna sprawa, ale zawsze istotna.

Naitsabes

Ja też zdawałem u Krzysztofa ale wtedy szkolili na MZkach, a jak wyjechaliśmy poza plac to gościa miałem na kanapie. Zmieniło się to Jaszczur?

jaszczur

Ja byłem na kursie w 2009 roku w Centrum66 maja dwa motocykle jedziesz na jednym gość na drugim.
Są też szkoły gdzie jedzie za Tobą samochodem.

Ogólnie w Kielcach jest mało instruktorów na kat.A i czasami mimo, że szkoła prowadzi kurs na kat.A to masz kłopot jazdami.

Buchaj

Ja obecnie robię na kat.B w szkole FART która mieści się na ul.1-go Maja na osiedlu Herby.Ale też jest kat.A w tej szkole.I nie wiem jak jest z jazdami czy instruktor jedzie za Tobą czy z Tobą jako plecaczek ale się dowiem jak bd miał jazdy i napisze tutaj.Instruktor jako osoba bardzo w porządku i cena to chyba 900 zł jeśli się nie mylę.Tutaj masz nr telefonu: 601466113
Tutaj chodzi o pasję...

Arek

Ja robiłem u Chudego, dwóch bardzo miłych instruktorów, z jazdami dużego problemu w wakacje nie miałem (ok. 4h w tygodniu), jazda za motocyklem Micrą, szczerze polecam bo i się uśmiałem, i nauczyłem, i zdałem ;) ;)

Mocho

Cytat: Naitsabes w  1 Marzec 2011, 13:23:14
Ja też zdawałem u Krzysztofa ale wtedy szkolili na MZkach, a jak wyjechaliśmy poza plac to gościa miałem na kanapie.

jak ja zdawałem (na gienku już) to były 2 moto, nie woziłem instruktora ze sobą ;)
tel. 660737748

Peterp079

Ja robiłem w Kieleckiej Szkole Jazdy. Jeśli się zakręcisz żeby trafić do Pana Sebastiana to raczej masz zdane bo uczy rewelacyjnie. Ja nigdy wcześniej nie siedziałem na moto i zdałem za pierwszym razem bez problemu. Jedyny minus to dramatyczny stan placu manewrowego. Poza tym wszystko ok. Instruktor jedzie za Tobą takim zielonym busem z pomarańczowym kogutem (może widziałeś gdzieś na mieście bo tylko oni taki mają).

Kuba`125

Ja bezapelacyjnie polecam Tom-a nauczyli mnie jeździć co takie proste nie było, a i ich cennik był najatrakcyjniejszy ;D
Dziewięć pięć czteRRy ;D

Rafał

Wszędzie, tylko nie do LOK-u!
"Długa i ciężka jest droga, która z Piekła wiedzie ku Światłu"
                                                                                       John Milton

aniqwerty

Słyszeliście coś o Rajdowej Szkole Jazdy? Wygląda na to, że mają dużą zdawalność http://www.um.kielce.pl/gfx/kielce/files/pliki/rank1p2010.pdf

Kuba`125

10 Marzec 2011, 21:56:25 #10 Ostatnia edycja: 11 Marzec 2011, 19:17:33 by Kuba`125
Bardzo dobra szkoła(opinie wielu ludzi) instruktor nie puści na miasto dopóki kursant świetnie nie opanuje placu(u konkurencji różnie to bywa),sam bym tam poszedł tylko,że oni A1 nie prowadzą (na pewno nie  w tym okresie co ja się zapisywałem).

:)
Dziewięć pięć czteRRy ;D

anti85

@aniqwerty
Ciekawy link, dzieki

@Kuba 125
nie żebym się czepiał, ale dla jasności

bynajmniej
?wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z następującą partykułą nie)
Głos miał donośny, ale bynajmniej nie przykry.
Z miłością bynajmniej się nie taił.

przynajmniej
?partykuła wyznaczająca minimalny, możliwy do zaakceptowania przez mówiącego zakres czegoś, np. Wypij przynajmniej mleko., lub komunikująca, że ilość lub miara czegoś jest nie mniejsza od wymienionej i że może być większa, np. Wyjechała przynajmniej na rok.?

aniqwerty

Cytat: anti85 w  1 Marzec 2011, 00:31:51
gdzie na prawko?

Wybrałeś już jakąś szkołę? Ja właśnie przeglądam net i czytam opinie. Chyba czas najwyższy się już zapisać :)

anti85

Nope, w sumie to musze poświęcić trochę czasu temu.
Rajdowa jak narazie jest najbardziej obiecująca.
Dam znać jak poczynie wybór.

aniqwerty

na rajdowej znalazłem kurs dla osób posiadających już prawko kat B
http://www.rsj.com.pl/kursy_prawa_jazdy_terminy.htm