21 Wrzesień 2020, 06:33:56

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Tor wyścigowy w Kielcach - WAŻNE!!!

Zaczęty przez Motorynka, 11 Sierpień 2009, 20:01:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

Motorynka

Sluchajcie, trzeba zrobic porządną i szybką akcję, a mianowicie, prozes automobilkubu kieleckiego dostal kase na tor w miedziance, ale chce tylko zrobic dal samochoodow. Musimy wiec zadzialac i zrobic wszystko zeby przygotowal go tak zeby byl i dal nas. Na razie szukajcei znajomosci, wplywow, a w czwartek ustalimy szczegoly akcji.

Janek

Kasiu , każdy z nas jest za torem z prawdziwego zdarzenia :-) niestety beton który zalega do tej pory w zarządzie miedzianej jest nie do ruszenia:-) jeżeli dostał kasę to pod konkretny projekt , to ciężko na tym etapie będzie go zmienić :-( ale mój wrodzony optymizm podpowiada , że warto powalczyć :-)

Motorynka

Nie wiem skad , ale kolega wie ze on ma projekt tez na tor motocyklowy, tylko ze stwierrdzil ze mu sie nie oplaca, motocyklowy tylko samochodowy ;(  a ja chce sie poscigac  :' >:(

Iza

...a ja...a ja...a ja chce jezdzic :))
Sluchajcie, mysle, ze materialem z Radia Kielce mozna troche ugrac. Wykorzystajmy sezon, zainteresowanie nami.... nasze akcje i  rozegrajmy to dobrze by otrzymac tor...

Jestem idealistka? ;-)))

zeppelin

w kwestii formalnej, gdyż się nie znam na wyścigach motocyklowych, czym się różni tor dla motocykli?
pozdrawiam
rób co chcesz, niech to będzie prawem

kamco11

witam wszystkich
myślę że mogę troszkę powiedzieć w tym temacie, mianowicie:

rozmawiałem z działaczką automobilklubu kieleckiego ( była ona bardzo zniesmaczona swoją pracą i moją obecnością więc odpowiadała na moje pytania aby mnie zbyć) oraz w październiku z Panem Werle - prezesem automobilklubu wielkopolskiego ( było to spotkanie przy %%% więc mówił to co myślał), a więc:

Prezes ak (automobilklubu kieleckiego) starał się o wielką kase na tor z UE, i ją dostał. Jest to kilkadziesiąt tys euro na remont i przebudowe toru. Projekt toru jest gotowy. Przebiegająca przez niego droga krajowa ma znaleźć swoje miejsce w pobliskich lasach, wiem że miejsce jest robione, drzewa karczowane itp. Tor ma stać się wreszcie torem. Z nieoficjalnego ( ale dosyć pewnego ) źródła wiem że projekt nowego toru ( mam na myśli zabudowania oraz całe zaplecze - nitka toru zostaje) jest przygotowane także dla motocykli. Prezes jest zagorzałym fanem samochodów oraz sądzi że motocykle nie przynoszą zysku, dlatego nie chce wybudować go dla motocykli. Tłumaczy że za dużo roboty jest ze skałami i strefami bezpieczeństwa. Prace ruszają pod koniec wakacji ( tak twierdziła działaczka ), wiec czasu jest niewiele.
Moim zdaniem gdyby ruszyc sie i zorganizowac jest szansa aby to powstało. Kiedyś o tym pisało także w jakiejś gazecie motocyklowej, nie pamietam tytułu ale była wzmianka ze moze kielce zrobią cos dla motocyklistów. Wg mnie nagłośnienie tej sprawy, napisanie petycji, pod którą podpiszą się osoby za tym projektem, delegacja do prezesa oraz prezydenta Kielc, media itp mogło by dać jakiś skutek. Kielce posiadają jeden z najpiękniejszych torów w EUROPIE ! Rozmawiałem z zawodnikami z samochodów i mówią ze to wyjątkowe miesjsce, wiec dlaczego moto nie moze po nim ganiac? Decyzję czy coś działamy czy nie pozostawiam dla Was do przemyślenia oraz do obgadania we czwartek. Sam jestem zawodnikiem więc jeśli tylko będę mógł pomóc piszę się pod tym.

Tor dla motocykli różni się głównie strefami bezpieczeństwa. Tor kielce obłożony jest dookoła skałami i metalowymi bandami. Motocykle muszą miec trawe i pulapki żwirowe, ponieważ w razie gleby musisz zatrzymac się w piachu a nie na bandzie. Samochodą wyastarczają same bandy bo zawodnika chroni klatka. Skały które trzeba bys kuc, wystarczy że zostałyby przewiezione na drugą strone toru do wyrównania terenu. To wszystko jest do zrobienia za naprawde małą kase...potrzeba tylko chęci i rozumu...

to taki mój mały wywód rysujący obecny stan sytuacji, wierze że jest to do zrobienia i jestem dobrej myśli

pozdrawiam  :)

piter

Kamco,
szczerze wątpię w przedstawione przez Ciebie rewelacje dotyczące toru Kielce:
- primo - za kilkadziesiąt tysięcy, nawet Euro, to można ten tor wymalować w nowe pasy co najwyżej (to jest ta Wielka Kasa z UE?),
- secundo - właśnie trwa remont odcinka drogi krajowej nr 74 stanowiącej m.in. część toru Miedziana Góra i nie ma mowy o żadnych pracach zmieniających jej przebieg w okolicach toru.
Być może pani z AK jest tak właśnie wspaniale zorientowana w planach inwestycji dotyczących toru  i taką "wiedzę" Ci przekazała, ale to nie powód żeby takie "rewelacje" rozpowszechniać.
Co do meritum wątku - jasne jest że środowisko motocyklowe powinno być zainteresowane sprawą  i jeżeli można coś zrobić to trzeba spróbować.
Pozdrawiam
Piter
Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

Naitsabes

Cytat: piter w 13 Sierpień 2009, 10:44:19
za kilkadziesiąt tysięcy, nawet Euro, to można ten tor wymalować w nowe pasy co najwyżej (to jest ta Wielka Kasa z UE?)
Też tak myślę, to nie są wielkie pieniądze

A remont tej drogi również nie wskazuję na to, że coś ma być puszczone obok, jeżdżę tą trasą często, rodzinę mam w smykowie, przed sielpią. Za to trasa będzie świetna ;]. Poza kretyńskimi pasami wyłączonymi z ruchu, to co tam porobili to wielka parodia. No ale nie zbaczając z tematu.

W każdym razie podpisuję się pod wszelkimi działaniami mającymi na celu coś w naszej sprawie zdziałać

zeppelin

moim zdaniem wprowadzenie zmian polegających na stworzeniu stref hamowania na kieleckim torze jest niemożliwe ze względu na koszty jakie trzeba by ponieść, abstrahuję od wkestii formalnych tzn czy byłaby na to zgoda odnośnych władz, tak że motocykliści ściganci- nie ma co marzyć, niestety  :-(
rób co chcesz, niech to będzie prawem

kamco11

piter

Cytat: kamco11 w 14 Sierpień 2009, 23:29:57
według mnie temat można zamknąć

http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,6153209,Ostatnia_szansa_dla_toru_w_Miedzianej_Gorze.html

Z tej informacji wynika, ze sprawa remontu dotyczy tzw "duzej petli" w odcinku lesnym czyli nie drogi krajowej 74. To kompletnie inny odcinek toru niz ten o ktorym pisales. W tym swietle, faktycznie temat mozna zamknac. Na przyszlosc - sprawdzaj nieoficjalne (choc pewne )))))) zrodla informacji, bo wyjdziesz na ..... A jak zalozysz firme budowlana to sie dowiesz ile kosztuja roboty ziemne w terenie skalistym i poznasz znaczenie okreslenia Duza Kasa ))))) .
Sorry za brak polskich znakow.
Pozdrawiam.
Piter

kamco11

16 Sierpień 2009, 01:12:19 #11 Ostatnia edycja: 16 Sierpień 2009, 01:15:12 by kamco11
wiesz co, sory, niemam zamiaru sie z nikim klucic ale nastepnym razem jak niewiesz czym sie zajmuje i co robie to sie nie wypowiadaj w taki sposob i jak na złośc Tobie znam określenie DUZA KASA
własnie całe nasze społeczenstwo szuka dziury w całym i nic nie zrobi dla jakiegokolwiek sportu
a jak Ci sie niechce, to poprostu powiedz
pozdrawiam

edit: sprawdź date powstania tego artykułu

piter

18 Sierpień 2009, 12:42:34 #12 Ostatnia edycja: 18 Sierpień 2009, 12:52:54 by piter
Cytat: kamco11 w 16 Sierpień 2009, 01:12:19
wiesz co, sory, niemam zamiaru sie z nikim klucic ale nastepnym razem jak niewiesz czym sie zajmuje i co robie to sie nie wypowiadaj w taki sposob i jak na złośc Tobie znam określenie DUZA KASA
własnie całe nasze społeczenstwo szuka dziury w całym i nic nie zrobi dla jakiegokolwiek sportu
a jak Ci sie niechce, to poprostu powiedz
pozdrawiam

edit: sprawdź date powstania tego artykułu

Gratuluję znajomości z Dużą Kasą, aczkolwiek Twe dotychczasowe opinie zawarte postach na to nie wskazywały. Cieszę się razem z Tobą i wcale mnie to nie złości, wyobraż sobie. Twierdzę natomiast, że nie masz zielonego pojęcia o kosztach prac budowlanych, w tym robót ziemnych.
Cytat: kamco11Skały które trzeba bys kuc, wystarczy że zostałyby przewiezione na drugą strone toru do wyrównania terenu. To wszystko jest do zrobienia za naprawde małą kase...potrzeba tylko chęci i rozumu...

Wprowadzasz również forumowiczów w błąd twierdząc, że:
Cytat: kamco11
Przebiegająca przez niego droga krajowa ma znaleźć swoje miejsce w pobliskich lasach, wiem że miejsce jest robione, drzewa karczowane itp.

Nic takiego nie ma miejsca i nie będzie miało w najbliższym dziesięcioleciu. Niestety. I piszę to z żalem bo bardzo chciałbym aby:
1. tor był prawdziwym torem a nie giełdą wyłącznie
2. droga krajowa 74 przestała być "wąskim gardłem" wylotu z Kielc na Piotrków.
Żeby się wypowiadać wystarczy mi moja własna opinia i stanowisko w temacie, nie potrzebuję wiedzy o Twej profesji lub zajęciu. Nie musi to być zgodne z Twoją opinią - po to właśnie jest forum - służy wymianie poglądów.
Datę artykułu znam i znałem przed zamieszczeniem linku. Ale nie słyszałem o niczym nowym w tym temacie. Niestety.
Pozdrawiam
Piter
P.S.
Popracuj nad ortami.

Marcin

Witam
Pozwolę sobie dodać swój kamyczek do koszyczka dot. drogi krajowej będącej częścią toru na Miedzianej.
W moje ręce wpadł projekt rozbudowy sieci dróg w woj. świętokrzyskim zatytuowany: "koncepcja zagospodarowania przestrzennego obszaru funkcjonalnego kielc w aspekcie metropolizacji" (projekt) i wynika z niego, że w planach jest budowa drogi mijającej Miedzianą G. - faktem jest że to tylko projekt i nie wiadomo kiedy i czy będzie realizowany.
Jak bedę miał więcej czasu postaram się wrzucić dokładniejszą mapkę (no chyba że wyślę komuś na e-maila)

Andrzej

Pozwolę sobie wtrącić w tą żarliwą dyskusję ale tak się składa że wiem małe co nie co w temacie budowy i muszę przyznać Piterowi rację. A uszczypliwości to sobie darujcie bo to i tak nie nasza liga, lub jak kto woli walka z wiatrakami. Ale myślę że gdybyśmy, tak naprawdę  mogli zrobić coś  w tym temacie to zdecydowana większość wyraziła by swoje poparcie.