4 Grudzień 2020, 14:08:12

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Stukanie w silniku Honda CB650SC Nightahawk z 1984 roku

Zaczęty przez Marciello, 13 Luty 2011, 23:07:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Marciello

Witam.Od nie dawna jestem szczęśliwym posiadaczem Hondy CB650SC Night Hawk wersja amerykańska z 1984 roku.Jakieś 2 miesiące temu wziąłem się za niego.Powymieniałem olej (Motul 10W40 Ester półsyntetyk),wszystkie filtry w tym powietrza i świece.Miałem też do naprawy jedną membranę podciśnieniową w gaźniku bo gumka była pęknięta.Wszystko chodziło ok do niedawna (na razie bez synchronizacji gaźników).Silnik odpala bez problemów ale tylko dwa gary (cylindry) palą od razu a dwa kolejne załączają się po kilku minutach,a po drugie jak się silnik rozgrzeje,pojawił się niepokojący stukot,taki suchy odgłos jak by ktoś lekko młotkiem stukał w środku.Błagam Was pomóżcie mi bo zakochałem się w tym motocyklu i nawet nie chcę myśleć że mogło mu się coś złego stać.Jeśli uważacie że wymaga to interwencji mechanika to dajcie mi namiary na jakiegoś profesjonalistę z okolic Ostrowca Świętokrzyskiego.Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam.Marciello.

Szczurkov

Przyjacielu motocykl na lawetę i do Rev-Tec`u. Przemek Ci pomoże, ale na pewno musi zobaczyć maszynę. Opis że coś stuka jest kompletnie nie pomocny, bo w moto jest milion rzeczy które mogą stukać.. Tutaj http://www.rev-tec.pl/ masz stronkę Przemka i namiary na niego.
BRH+  tel. 530482278
Nie zajmuje się aktywacją kont!!!

http://dogry.pl/r/30541347

jaszczur

Tylko lepiej zadzwoń a później moto zawieź do niego. Facet ma dużo roboty i trzeba się na termin umawiać.

Luca

Cytat: Marciello w 13 Luty 2011, 23:07:02
.... jak się silnik rozgrzeje,pojawił się niepokojący stukot,taki suchy odgłos jak by ktoś lekko młotkiem stukał w środku.

Z opisu to jak luz na panewce, ale niech lepiej mechanik sposłucha i zdjagnozuje.
Na poprzednim oleju nie było tego słychać?

Marciello

14 Luty 2011, 14:23:26 #4 Ostatnia edycja: 14 Luty 2011, 14:26:20 by Marciello
Nie wiem jak chodził na poprzednim oleju bo jak go sprowadziłem to było go nie cały litr,więc go wylałem i zrobiłem płukankę zwykłym 10W40 Lotosem do aut przez kilka minut i wylałem go a potem wlałem Motula 10W40 Ester półsyntetyk i na tym śmigał przez kilka dni aż pojawił się ten stukot.

Luca

14 Luty 2011, 15:17:20 #5 Ostatnia edycja: 14 Luty 2011, 16:02:00 by Jaszczur
Obym się mylił, ale jak poprzedni właściciel miał już to samo i wlał specyfik do zużytych silników, to mógł zagłuszyć pukanie. Nowy olej nafaszerowany środkami czyszczącymi wypłukał z syfu i przy rozgrzanym oleju zaczyna być słychać luz na którejś panewce.
Nie ma co jednak zapeszać, bo może to tylko jakaś pierdókla stuka i mechanik sobie z tym szybko poradzi.
Trzeba dać fachowcowi do obsłuchania, nie ma innej rady.
Powodzonka.

robert73

Problem w tym ze kolega nie napisal czy to stukanie dochodzi z dolu czy z gory silnika. Nie ma sensu odrazu straszyc ze to panewka. Pisal ze 2 cylindry zalaczaja sie troszke pozniej wiec rownie dobrze moze to byc rozrzad.

Marciello

Ten stukot dochodzi raczej z dołu ale głowy nie dam :-\ Od kąd się to stało to wyłączyłem silnik i go nie odpalam bo się po prostu boję że się zepsuje do reszty.

robert73

To nie ma sie co zastanawiac, taki stukot z dolu nie oznacza nic dobrego. Pakoj na przyczepke i do lekarza. Z reszta moto juz ma troszke lat wiec nie ma sie co dziwic.

memil

Ello,
mam pytanie, czy stuka również po wciśnięciu sprzęgła, czy stukot ustaje. Może być sprawa koszyczka sprzęgłowego. Możesz odpalić maszynę i wcisnąć sprzęgło, jeżeli to koszyczek, to stukanie powinno ustać. Link do problemu z innego forum:
http://www.grupa-poludnie.info/phpBB3/viewtopic.php?f=24&t=3132&start=0.
Pozdrawiam

Marciello

Już jest wszystko w porządku,przyczyna była banalna,puściła uszczelka na kolektorze i się tłukło :) Wymieniłem,dokręciłem i wszystko gra :) Dzięki wszystkim za podpowiedzi.Pozdrawiam.

Arek

O kurcze to wielki banał ale dziwne że nie odróżniłeś dźwięku bo jednak sporo się różni ;) ;)

Marciello

Stary to jest mój drugi motocykl,tak że nie bardzo się znam,dlatego chciałem opinii fachowców.Ja się dowiedziałem że stukot panewki to dźwięk jak metal o metal dzwoni a tu taki suchy nie metaliczny był.Najważniejsze że wszystko się dobrze skończyło bo już się martwiłem o jakiś remont silnika :) Pozdrawiam wszystkich :)

Dziki

Cytat: Marciello w 28 Luty 2011, 09:44:45
Stary to jest mój drugi motocykl,tak że nie bardzo się znam,dlatego chciałem opinii fachowców.Ja się dowiedziałem że stukot panewki to dźwięk jak metal o metal dzwoni a tu taki suchy nie metaliczny był.Najważniejsze że wszystko się dobrze skończyło bo już się martwiłem o jakiś remont silnika :) Pozdrawiam wszystkich :)

I jaki z tego wniosek ?
http://motowdzianko.pl/
Ubierz Siebie i Swój Motocykl
tel. Dziki  - 604 600 559
Zapraszam