27 Październik 2020, 15:16:48

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Wspólne msze i nie tylko dla motocyklistów w Kielcach.

Zaczęty przez jaszczur, 10 Luty 2011, 11:56:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

jaszczur

10 Luty 2011, 11:56:43 Ostatnia edycja: 10 Luty 2011, 21:16:47 by Jaszczur
W zeszłym roku podczas wyjazdu na Święty Krzyż ze święconką wpadłem na pewien pomysł.
Można powiedzieć, że raczej większość z nas jest chrześcijanami. Część tzw. praktykującymi, cześć nie praktykującymi.

Co sadzicie o wspólnych mszach? Powiedzmy raz w miesiącu, prowadzonych przez księdza motocyklistę?
Przy okazji Świąt fajnie byłoby spotkać się razem ze świadomością, że jest to msza dla motocyklistów i prowadzona też przez księdza motocyklistę.
Przy rozpoczęciu i zakończeniu sezonu poświecenie naszych motocykli i nas, też byłoby dla nas przeżyciem duchowym.
Zawsze można też księdza namówić na wspólną pielgrzymkę motocyklową np. do Częstochowy.

Ostatnio trochę podzwoniłem w tej sprawie oraz rozmawiałem z Kurią w Kielcach i wiem, że jest dwóch księży motocyklistów w Kielcach. Mam już do nich namiary :D

Proszę Was w miarę szybko o wyrażanie opinii zarówno tych pozytywnych i negatywnych, co sądzicie o tym pomyśle. Jak coś, chcę w przyszłym tygodniu zacząć działać w w/w temacie.

Szczurkov

Wiedziałem, że wcześniej czy później skończy się to kółkiem różańcowym  ;) ;D :P Ja odpadam.
BRH+  tel. 530482278
Nie zajmuje się aktywacją kont!!!

http://dogry.pl/r/30541347

Kuba`125

Ja bardzo chętnie,te zwykłe msze jakoś do mnie nie trafiają ,a ostatnio postanowiłem wziąć się za siebie (dzięki mojemu katechecie-również motocyklista) więc jeśli będzie coś wiadomo to proszę o informacje , mam za co dziękować opatrzności :).
Dziewięć pięć czteRRy ;D

jaszczur

10 Luty 2011, 14:14:35 #3 Ostatnia edycja: 10 Luty 2011, 14:26:16 by Jaszczur
Cytat: Kuba`125 w 10 Luty 2011, 13:19:39
Ja bardzo chętnie,te zwykłe msze jakoś do mnie nie trafiają ,a ostatnio postanowiłem wziąć się za siebie (dzięki mojemu katechecie-również motocyklista) więc jeśli będzie coś wiadomo to proszę o informacje , mam za co dziękować opatrzności :).

Ja też postanowiłem się wziąć za siebie. Od połowy 2007 roku moje niedzielne msze można policzyć na palcach dwóch rąk. Moja Ania też napomknęła ostatnio może, zaczniemy chodzić na msze.

karola

Interesuje mnie przyszłość, bo tam zamierzam spędzać resztę życia.......

,,Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc aby się podniósł,,.

pat

Żyje się po to żeby jeździć... Jeździ się po to aby żyć...

Duszmen

Ja tam czarnym do końca nie ufam. Dwa, może trzy razy w roku jestem i mam kontakt, więc do takiego comiesięcznego ściemniania się nie nadaję. Sorry....
"DUSZMEN-VEGA" - Szkoła Jazdy z Duszą

Kat. AM, A1, A2, A, B, C, ADR
                      Kielce, ul.Seminaryjska 5

Maciek DUSZA - tel. 602 887 447 ; 41 343 27 20

Kuba`125

Bardzo chętnie raz czy dwa na miesiąc można iść ,bo w końcu nie chodzi się dla księży do,których mam ograniczone zaufanie tylko dla siebie samego ;).
Dziewięć pięć czteRRy ;D

Fafik

do kościoła staram się NIE chodzić   :) właśnie przez księży :) Wywody na ten temat zostawię dla siebie.... ale jeśli znajdziesz księdza motocyklistę (!) , który nie jest oderwany od rzeczywistości (!) i nie będzie mnie umoralniał na każdym kroku i zna życie nie tylko z opowieści, a do tego pojedzie też na zlot  i się browara napije (!), to chętnie pójdę na taka mszę i posłucham co człowiek ma do powiedzenia.

ps nie musi mieć tatuaży ani ćwieków przy sutannie. Nieślubne dzieci natomiast to warunek konieczny hehehe  :P

moja ciuchcia :)

Na drogach pełno jest szaleńców, pchają się na trzeciego, jeżdżą jak wariaci.....naprawdę......czasem aż ciężko ich wyprzedzić...:)

TomekzCK

Tak łatwo pomylić głupotę z odwagą, a rozsądek z tchórzostwem.

Fafik

moja ciuchcia :)

Na drogach pełno jest szaleńców, pchają się na trzeciego, jeżdżą jak wariaci.....naprawdę......czasem aż ciężko ich wyprzedzić...:)

Słoniu

SŁONIU
660346122

Arek

FAfik dobrze mówi :)

Moja opinia to taka, że max poświęcenie motocykli raz w roku ew. na początek i koniec sezonu, o ile ksiądz normalny :)

motogirl27

hmm pomysł ciekawy choć ja i tak mam jedną opinie na temat księży a Kościół dla mnie to już instytucja ale czemu nie jeśli byłaby to msza prowadzona przez księdza motocyklistę dla motocyklistów i nie nawijałby na niej jak to kościół biedny jest itp to ja chętnie bym się w końcu do kościoła wybrała. Bo do naszej parafii to najwcześniej musowo jak dzieciak do komunii będzie szedł bo gadanie kto dał a kto nie na budowę kościoła już mi za pierwszym razem bokiem wyszło i ja księdzu chyba też bardzo ością w gardle stoję kiedy to wysyła sołtysową z listą żeby ludzie kasę dawali a w mojej rodziny rubryce dopisek zawsze ten sam a ksiądz mi pracę na tyle płatną dobrze da żeby mnie było stać dać na budowę kościoła  te minimalne 500zł od rodziny? podobnież już mnie z deka przeklął (jak to dobrze mieć sąsiadkę pracującą u księdza) ale już mu przeszło jak chodził po kolędzie i dobitnie mu wytłumaczyłam że niech nie liczy na kasę a zwłaszcza po jak dla mnie bezczelnym pytaniu na dzień dobry ile jest w kopercie. Teraz to najpierw się o kasę pyta a potem odbębnia kolędę wg cennika ile dałeś taką miałeś. Taki to mój wywód na temat wiary: "Błogosławiony który wierzy w Boga a nie w instytucje"

shpx

Napiszę krótko, aby się nie rozpisywać: miło się spotkać z kimś, kto kuma 2oo i polecieć gdzieś po Mszy. W takim celu idea Jaszczura jest szczytna i wg mnie, tak powinniśmy ją traktować.
Wszak nie chodzimy do kościoła dla księdza, tylko sami dla siebie. :-)

Więcej się nie rozpisuję... bo ciężkie temat został poruszony.

I żeby nie było: często modlę się, gdy niepoliczone kilometry umykają mi spod kół, a przyspieszone bicie serca spłyca oddech...
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)