21 Wrzesień 2020, 01:26:05

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

2011/04/30 -2011/05/03 Kotlina Kłodzka - Motomajówka !!!!!!

Zaczęty przez karola, 26 Styczeń 2011, 20:10:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

karola

Propozycja na Motomajówkę  :)

Cel : Kotlina Kłodzka

Wyjazd : sobota 30.04.2011        Powrót : wtorek 03.05.2011

I parę słów o Kotlinie :

Kotlina Kłodzka jest otoczona przez Góry Stołowe, Góry Bardzkie, Góry Bystrzyckie i Masyw Śnieżnika i wraz z nimi tworzy krainę historyczną zwaną ziemią kłodzką. Największe miasto to Kłodzko (twierdza pruska). Największe atrakcje turystyczne: Błędne Skały oraz Szczeliniec,  droga 100 zakrętów (G.Stołowe), Kaplica Czaszek i park zdrojowy (Kudowa Zdrój), wodospad Wilczki w Międzygórzu, kopalnia złota w Złotym Stoku, kopalnia węgla w nowej Rudzie, po czeskiej stronie: Skalne Miasto oraz zamek w Nachodzie.

Warto wybrać się także nieco na północ w okolice Wałbrzycha: Zamek Książ (trzeci po Malborku i Wawelu największy zamek w Polsce), uzdrowisko Szczawno Zdrój, Tajemnicze Podziemne Miasto (poniemieckie budowle w skałach): Osówka, Walim, Włodarz, zamek w Zagórzy Ślaskim, Kościół Pokoju w Jaworze i Świdnicy (dwa z trzech takich na świecie), zamek w Bolkowie.

Co warto zobaczyć:

- Kopalnia węgla w Nowej Rudzie - bilet normalny 9 zł (9.00-17.00)

- Kopalnia złota w Złotym Stoku -  bilet normalny 10 zł (9.00-18.00)

- Twierdza w Srebrnej Górze - 7 zł bilet (10.00-17.00) http://www.forty.pl/

- Twierdza w Kłodzku - 9 zł wejście do labiryntu (10.00-18.00)

- Podziemna trasa turystyczna w Kłodzku - 5 zł bilet (9.00-17.00)

- Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim - 7 zł bilet (10.00-17.00)

- Góry Sowie - Kompleks Riese - 12zł bilet (9-19) http://www.sztolnie.pl/index.php?strona=zwiedzanie

Jako organizator ,,wycieczki,, zajmę się teraz wynajdywaniem bazy wypadowej (czyli miejsca noclegu ) i wkrótce załączę info z linkiem i kosztami .
Jest jeszcze wydawałoby się sporo czasu na decyzję, ale wezcie pod uwagę fakt że to ,,dłuuuugi weekend majowy,, więc noclegi trzeba klepnąć odpowiednio wcześniej.

nocleg np : http://www.sloneczna-zagroda.com/

-----

No więc tak :

Myślę, że ta Słoneczna Zagroda jako ,,baza noclegowa,, będzie OK.

cena za osobę : 65 zł doba z wyżywieniem i noclegiem ( śniadanie + obiadokolacja ) czyli 390 zł za parę/cały pobyt
Możemy sobie zarezerwować 2 ,,wille,, (domki widoczne zdjęciu ) gdzie w każdym domku są 4 pokoje ( co prawda 3 osobowe, ale Pan powiedział że może je policzyć jako dwójki ) z kuchnią i łazienką + tarasy. Myślę, że to dobra opcja , bo będziemy mogli sobie spokojnie robić co nam się podoba.

Rezerwację trzeba zrobić w miarę szybko.

Będzie jechał z nami jeszcze Janek z Martą : razem obecnie 14 osób. Jeszcze 1 para i mamy komplet na 2 domki.

Myślę, że poczekam do końca tego tygodnia i rezerwuję.
Jeśli będą kolejni chętni po tym terminie, rezerwują noclegi we własnym zakresie.
Interesuje mnie przyszłość, bo tam zamierzam spędzać resztę życia.......

,,Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc aby się podniósł,,.

sz_kamil

pat

Jak tylko nie poszalejesz z cenami noclegów to my się we dwójkę piszemy ;)

Już nawet terminy zajęć zweryfikowaliśmy...
Żyje się po to żeby jeździć... Jeździ się po to aby żyć...

karola

Igorze, trochę wiary we mnie  ;)
Zerknij na cennik w linku jaki załączyłam na samym dole postu (słoneczna zagroda).
Chyba nie jest zle  :) To tylko pierwsza lepsza propozycja.

,,Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc aby się podniósł,,.

maxon

...szerokości życzę

sz_kamil

Proponuje zrobic liste zeby Karola wiedziała jaka powierzchnie zajemiemy :P
1. Karola + Erni
2. Kamil + Dorota
3. Pat + Jola
4. Maxon + Dorota

pat

Wiarę mam :)

Te ceny są jak najbardziej OK, z resztą inne pewnie też będą bo ja już wczoraj trasę sprawdzałem tak że ciężko nas będzie odstraszyć ;)

miccal

proponuje wrzucic do atrakcji skalne miasto w czechach
w tamtym roku  w weekend majowy nocowałem w gospodarstwie agroturystycznym w przyzwoitych warunkach i sympatycznymi gospodarzami za 25 zł , miejscowość gajów, niesamowita lokalizacja piękny widok na okolice, będziecie zainteresowani to wyszperam wizytówkę
mistrz prowizorki, rzeczy niemożliwe robię od ręki, na cuda trzeba poczekać.

maxon

1. Karola + Erni
2. Kamil + Dorota
3. Pat + Jola
4. Maxon + Dorota
5. Jacek+Agata
6.Pedro+Paulina
...szerokości życzę

TomekAAA

1. Karola + Erni
2. Kamil + Dorota
3. Pat + Jola
4. Maxon + Dorota
5. Jacek+Agata
6. Pedro+Paulina
7. TomekAAA+Justyna - a co!
8.Janek + Marta

czyli komplet na dwa domki  :)

pat

Fajnie bo ekipa się zbiera :)

Mam tylko jedną uwagę do decyzji grupowej  - czy aby na pewno chcemy śniadania + obiadokolacje? My się dostosujemy do grupy... tylko, że będziemy trochę ograniczeni bo trzeba się dostosować do pewnych godzin, menu itp...

Może lepiej wziąć sam nocleg a jakiegoś grilla zorganizować we własnym zakresie tak jak to było w zeszłym roku? - ja osobiście jestem za taką opcją bo jak będziemy chcieli skoczyć do Czech i tam sobie zjeść obiadek to nie będzie przeszkód i liczenia podwójnych kalorii ;)

Poza tym chyba możemy już teraz rezerwować domki a opcję wyżywienia dokupić nawet będąc już na miejscu.

Ale tak jak pisałem temat do rozważenia przez grupę

karola

Śniadanie jak śniadanie : do zjedzenia przed wyjazdem. Obiadokolacja o 18-tej - czyli akurat po powrocie z objazdów.
W międzyczasie coś się przekąsi po drodze. Wybrałam opcję z jedzeniem, bo jest taniej  :) i wygodniej.
Czyli, my kobitki nie będziemy Wam nic pichcić po przejażdżkach  :P
Zresztą, za 38 zł od osoby za nocleg luxusu mieć nie będziemy zapewne. Ważne żeby było czysto, sucho, z łazienką.
Reszta zależy od nas.

jaszczur

Cytat: karola w  1 Luty 2011, 12:14:26
Śniadanie jak śniadanie : do zjedzenia przed wyjazdem. Obiadokolacja o 18-tej - czyli akurat po powrocie z objazdów.
W międzyczasie coś się przekąsi po drodze. Wybrałam opcję z jedzeniem, bo jest taniej  :) i wygodniej.
Czyli, my kobitki nie będziemy Wam nic pichcić po przejażdżkach  :P
Zresztą, za 38 zł od osoby za nocleg luxusu mieć nie będziemy zapewne. Ważne żeby było czysto, sucho, z łazienką.
Reszta zależy od nas.

Śniadania to super sprawa nie trzeba rano biegać itp. Co do obiadokolacji kiedyś byłem podobnego zdania co pat ale od pewnego czasu jestem za tym że zawsze można wziąć menażkę i wrzucić do niej obiadokolacje, a późnym wieczorem po % często chce się coś przekąsić :).

Ja na razie piszę się na listę rezerwową z Anią ale wszystko zależy od tego czy motocykle będę miał już naprawiony. Na razie czekam w kolejce do naprawy.

Jolcia

No pięknie.. zdjęcia robione przeze mnie zostały przeciwko mnie wykorzystane..
To są pomówienia!! ;]
"Żałujemy w życiu tylko tego, czegośmy nie uczynili."

Jean Cocteau