27 Wrzesień 2020, 01:55:05

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Router WiFi

Zaczęty przez pat, 14 Styczeń 2011, 13:15:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

dusza

ja uzywalem d-linka przez jakis czas sprawowal sie dobrze ;) teraz w szafie lezy
jezeli masz mozliwosc bierz neta z UPC tam daja za free :P i ceny przystepne i predkosci normalne ;)
GS 500E

SebOOl

Wszystko zależy od łącza jakie posiadasz.
Jeżeli masz łącze poniżej 10Mbps to większość w/w pewnie zadziała.
Jednak jeżeli masz więcej n.p 15 lub 25 Mbps to się robią schody ze względu na to że budżetowe sprzęty netgeara i d-linka nie dają rady z z takimi łączami (wiem z autopsji). Problemy też są z większą ilością sesji (np ściąganie z P2P). Urządzenia się po prostu zapychają.
I tak idąc drogą tanią to:
TP-Link np. model TL-WR1043ND (grunt żeby był w pełnym standardzie N) - minimalna konfiguracja, 0 funkcjonalności dodatkowej ale działa i to w standardzie N
Idąc drogą lepszą  to polecić mogę:
Cisco/Linksys modele WRT160N, WRT320N które działają bardzo stabilnie i pociągną szybsze łącza. Dodatkowo można wgrać nieoficjalny firmware (DD-WRT) który umożliwi np. robienie hotspotów czy izolację kliku sieci Wi-Fi na jednym urządzeniu.
Nie bierz tylko 120N ani 54G2 bo te są niestabilne...

Pozdrawiam
SebOOl
Czasami aby pójść dalej do przodu trzeba się cofnąć.<br />Niewiedza daje znacznie większe poczucie pewności siebie niż wiedza. /Karol Darwin/<br />Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy. /Sokrates/

tomekmajesty

cóz za bardzo się nie znam na tym, ale...
w firmie mamy dwa netgear jeden główny i jeden rozszerzający, kilkanaście pc, mac i iphonów, 2 drukarki, dysk archiwizujący, od 3 lat żadnych problemów, nigdy nie było potrzeby resetować lub konfigurować :)
kiedyś w domu miałem d-linki, dwa różne modele, ciągłe problemy >:(
teraz w domu mam timecapsule maca, ale to już inna bajka... ;)
takie mam doświadczenia, ale inni mogą mieć inne i tak to jest, trudno bazować na opiniach innych bo są różne
a asmax rzeczywiście bardzo dobra polska firma mało uznana a niesłusznie, niesłusznie
go your own way

jaszczur

17 Styczeń 2011, 22:47:37 #18 Ostatnia edycja: 17 Styczeń 2011, 22:50:10 by Jaszczur
Sebool testowałeś może jakiegoś HP np. model HP V110?

SebOOl

Niestety z HP na co dzień używam ale wyższych serii mp MSM410 z centralnym kontrolerem. Nie mam doświadczeń z urządzeniami dedykowanymi do SOHO. Zazwyczaj z przyzwyczajenia biorę Cisco/Linksys w tym segmencie.
Czasami aby pójść dalej do przodu trzeba się cofnąć.<br />Niewiedza daje znacznie większe poczucie pewności siebie niż wiedza. /Karol Darwin/<br />Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy. /Sokrates/